Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S40 simlock

05 Sty 2003 18:42 3902 14
  • Poziom 43  
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ruszyć tego Siemensa. Nie wiem nawet jak odczytać wersję. A wiem że łatwo go uwalić. Jakieś pewne programy?

SławeK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poczytaj troszke wstecz to forum a znajdziesz informacje i programy.
  • Poziom 43  
    Przejrzałem oczywiście listy wcześniej ale albo tępy jestem albo tam nie znalazłem potrzebnych informacji. Więc jeśli to nie kłopot to poprosiłbym o informacje na prv . satman(malpa)pnet.pl

SławeK
  • Spec od GSM
    wersje sie sprawdza z kartą sim na pokałdzie po zalogowaniu wpisz *#06# i strzałka do gory
  • Poziom 43  
    No i powaliłem go. Przez słabą baterię. Teraz będzie więcej zabawy.

A widziałem jak ktoś go robił bez baterii na zasialniu z wtyczki. Pytanie tylko jakie napięcie (mozna się domyślić) i gdzie. Dziś dostanę ładowarkę to będe męczył dalej. A co ciekawe to dopiero teraz zauważylem że ma dziwny imei.

SławeK
  • Poziom 43  
    I jest kłopot, nie chce się naładować ani komunikować. Zastanawiam się czy podpiąć mu zasilacz pod baterię czy jest możliwość podania mu czegoś z zewnątrz. Raczej trudno będzie znaleść mi drugi telefon by naladować baterię.

SławeK
  • Poziom 33  
    po prostu naładuj ją na zewnątrz , ja stosuję w takich przypadkach zasilaczyk 12V , 100mA, a w szereg żaróweczki by wyrównać prąd i mieć jakąś kontrole nad ładowaniem , łagodny prąd nie zaszkodzi , w telefonach bardziej dostają po d...e bateryjki ...

do aparatów popularnych przy których czasem trzeba posiedzieć np alcatle DB, robię zastępcze zasilania pociągnięte z boxa , a box z laptopa , także nigdy nie ma problemu z przerwą prądu :)
  • Spec od GSM
    ja fleshuje na zasilaczu - ograniczenie pradu np 200mA, podane napiecie o 0.3V wieksze niż na baterii
  • Poziom 43  
    Naładowałem bateryjkę na innym telefonie (smiesznie bo na bezprzewodowym) i po sflashowaniu, dostalem flasher i flash do takiej wersji jak była (8.0.0) mam tylko klick po włączeniu i nadal głucho.
    Nie wiem czy full flash zawiera eeproma ( i powinien po nim wstać) czy muszę jeszcze znaleść eeprom i go wgrać ew. czy zmienić imei na taki jak na obudowie. Czy tą wersję dobrze obsługuje Siemens Unlock V 5.1 by Nutzo ?

SlaweK
  • Spec od GSM
    IMEI to musisz zmienic obowiazkowo(może byc ten z obudowy, nie musi, ale trzeba nadpisac obszar pamieci) Jest jakies powiazanie , nie wiem jakie, ale fleszniecie 1 telefonu fleszem i eepromem z drugiego fona powoduje tylko to że bedziesz miał porzadek w pamieci, ale właczyc sie nie właczy, trzeba zrobic write IMEI
  • Poziom 43  
    Zgłupiałem już z tym telefonem az wstyd się przyznać.
    Ostatnio sflashowałem go UniSiemensem 4.0 a potem wpisywalem Imei z obudowy do All Siemensa (Siemens Unlock V6.1 by gsm-magic(usa), lub do AllSiemens (Siemens Unlock V5.1 by Nutzo (Eanglish)) lub do Siemens S40 WorkShop by Guar v1.0-Eeprom editon i robiłem Unlock&Repair.
    I nadal nie włącza się tylko jest jeden klick. Dostalem flash i eeprom do wersji 8.0.0 od kolegi, ponoć 100% Teraz z id2.cz ściągnąłem flash i eeprom do wersji 9.0.0. Chyba można go wgrać bez problemu, może jeśli jest czeski to i polski będzie. Byle na razie ruszył.

Jakieś inne pomysły bo mnie wykończy ten telefon?

SławeK
  • Spec od GSM
    Nie wiem czy te progsy co napisałes to robią, ja używam maxima i on to robi bez problemu. Nutzo mi np nie robił dobrze S35 -były tematy. Soft jak narazie nie jest pewny. Zobacz maximem.
  • Poziom 20  
    Ja w razie uwalenia robie tak wgrywam flasha i eproma unisiemensem(czasem chodzi ale ma locka czasem jest fone failture),
    potem wgrywam mapę i telefon smiga.W załączniku flash i eprom.Jak niemasz czym zrobić mapy po podeślij loga zczytanego programem publik 4.02 a ja ci odeślę mapę.