Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overclocking przez Bluetooth? Z płytą Asusa to możliwe

tpokala 27 Lis 2009 17:29 2374 5
 • Overclocking przez Bluetooth? Z płytą Asusa to możliwe

  Overclocking przez Bluetooth? Jeśli producentem płyty jest ASUS to czemu nie. Podobno firma wynalazł nową technologię, dzięki której można podkręcać za pomocą technologii Bluetooth. Firma pokaże nową technologię na targach w Dreamhack w dniach 26-29 listopada 2009, co oznacza, że uczestnicy tych targów będą świadkami kolejnego kroku milowego w historii overclockingu.

  Możliwość ta będzie zaimplementowana w płytę ROG Maximus III Extreme, która umożliwia użytkownikom dostrojenie ustawień systemu bezprzewodowo przez Bluetooth, za pośrednictwem dowolnego telefonu komórkowego.

  Płyta obsłuży nawet cztery karty w technologii CrossFire, zapewnia też interfejs, który umożliwia monitoring i dostosowywanie głównych parametrów, za pomocą notebooka lub netbooka za pośrednictwem portu USB. Nie zabraknie możliwości aktualizacji BIOSu, zmian napięcia i oczywiście regulacji częstotliwości.

  Ale najbardziej innowacyjną funkcją będzie RC Bluetooth, funkcja, która umożliwia użytkownikom przegląd i zmianę parametrów z telefonu wyposażonego w Bluetooth. RC Bluetooth jest również zdolny do wykonywania standardowych funkcji Bluetooth, takich jak odtwarzanie muzyki, wiadomości Skype, dostępu do Internetu za pośrednictwem telefonu, czy synchronizacji. Aby skorzystać z tego wszystkiego wystarczy tylko nacisnąć przycisk znajdujący się na tylnym panelu I/O, aby przełączyć się między trybem overclockingu lub trybem standardowym.

  Poza tym płyta obsługuje 16 GB pamięci DDR3, 5 x PCIe x16 oraz technologię NVIDIA SLI i ATI CrossFire.

  Źródło:
  http://www.pclaunches.com/motherboard/asus_ro..._overclocking_via_bluetooth_mobile_phones.php

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  tpokala
  Poziom 19  
  Offline 
  Specjalizuje się w: komputery, informatyka
  tpokala napisał 423 postów o ocenie 16, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście Nowy Sącz. Jest z nami od 2005 roku.
 • #2
  quniq
  Poziom 21  
  Tylko po co? Nie rozumiem. Chociaż nie tyle po co, tylko czemu krok milowy? I co to za tajemnicza technologia? Aplikacja w Javie i kilka linijek kodu w biosie więcej?
 • #3
  TokamakPl
  Poziom 16  
  Cytat:
  Tylko po co? Nie rozumiem. Chociaż nie tyle po co, tylko czemu krok milowy? I co to za tajemnicza technologia? Aplikacja w Javie i kilka linijek kodu w biosie więcej?

  Tak, tylko nikomu nie mów bo zwykli użytkownicy o tym nie wiedzą ;)
 • #4
  Pocieszny
  Poziom 38  
  To ja teraz czekam na kolejny krok milowy, czyli overclocking przez wysłanie SMS'a ;)
 • #5
  Electrical
  Red. Komputery FAQ
  Nie wiecie po co :?: To wam powiem, dużo producentów nie ma pomysłu na nowość, a coś muszą pokazać na targach- więc tworzą takie 'bajery' które nigdy i tak nie zostaną wykorzystane.