Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG1036 - wymiana łożyska czynnego

todzio63 27 Lis 2009 18:55 3653 3
  • #1 27 Lis 2009 18:55
    todzio63
    Poziom 8  

Witam proszę o podanie rodzaju łożyska czynnego i schematu wymiany łożysk w tej pralce . Łożysko bierne zdołałem wymienić sam lecz nie za bardzo wiem jak wymienić czynne , co jeszcze wymienić podczas tej wymiany.Czy można zastosować silikon sanitarny podczas doszczelniania pokrywy zbiornika ?

0 3
  • ambtechnic
  • #2 28 Lis 2009 12:18
    sujka5
    Poziom 26  

Łożysko 6203 oraz V-ring V-25 skośny
    Musisz ściągnąć koło pasowe bębna , możesz zastosować silikon do uszczelnienia lecz jak to nie da efektu to musisz wymienić na nową uszczelkę...

0
  • ambtechnic
  • #3 28 Lis 2009 16:15
    nares
    Specjalista AGD

sujka5 napisał:
    Łożysko 6203

6204, proszę Pana.

0
  • #4 13 Maj 2013 14:31
    r.10
    Poziom 14  

Też potrzebuję wymienić to łożysko (po stronie koła pasowego, zidentyfikowałem w ten sposób, że po kilkunastu obrotach ta strona bębna ma temperaturę o jeden °C wyższą, niż bęben po przeciwnej stronie.
    Niestety poznikały zdjęcia w paru wcześniejszych wątkach o naprawie Whirlpoola AWG 1036 :-(
    Czy te zdjęcia można odzyskać z jakiegoś grupowego archiwum?

Może ktoś wie o co pytać kupując w hurtowni przy Globusowej (Wwa-Włochy) - o samo łożysko "6204" plus gumka na wałek, czy o jakiś komplet?
    W punkcie autoryzowanym przy Majdańskiej (Wwa-Praga) mówili o kompletach i ponoć już tych łożysk/kompletów (do Whirlpoola 680) nie mają.

A może jest gdzieś dostępna serwisówka do tego modelu?
    BTW osiemnastka niedługo stuknie tej praleczce ;-)

-----

nares napisał:
    6204, proszę Pana.

0