Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Części z Allegro - opinie (rozrząd)

Piotrek#G 27 Lis 2009 20:42 2647 6
  • #1 27 Lis 2009 20:42
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Witam!
    Chciałbym wymienić rozrząd w moim Polo i przeglądając oferty różnych sklepów okazuje się że najtańsze części można kupić na allegro (przynajmniej 100zł taniej niż w innych sklepach). I w tym momencie nasuwa mi się pytanie: dlaczego te części są takie tanie? Cy nie są to jakieś "zamienniki" które przyjechały gdzieś z Chin i były pakowane w Polsce? Wiem że na wymianie rozrządu nie można oszczędzać, ale jeżeli miałbym możliwość kupienia takich samych części taniej to dlaczego tego nie zrobić.

Poproszę o Wasze opinie.

0 6
  • #2 27 Lis 2009 20:59
    standartenfuhrer
    Poziom 13  

Kupiłem kiedyś tanie łożysko koła, z napisem JAPAN (do Galanta). Po pół roku łożysko zaczęło wyć i powstał wyczuwalny luz.

Zamierzałem skorzystać z gwarancji, koleś chciał informacje w którym warsztacie zamontowano łożysko, informację z "serwisu" że łożysko jest faktycznie do wymiany, no i oczywiście żeby mu to łożysko wysłać :D

Pamiętaj że klient wystawia komentarz niedługo po zakupie, więc zazwyczaj jest pozytywny.

Podobnie dałem się zrobić w bambuko z wahaczem...
    Mimo wszystko, nie ma to jak przekonać się na własnej skórze :D

0
  • #3 27 Lis 2009 21:40
    kingsly
    Poziom 17  

Tata pokusił się o jakąś część po 50 zł taniej to po 2 miechach wymieniał z powrotem. Za tak małe pieniądze to jakieś chińczyki albo z regeneracji...

0
  • #4 27 Lis 2009 22:11
    maniek_85
    Poziom 10  

Jeżeli kupisz części renomowanych firm, to raczej nie ma problemu. Są sprzedawcy, którzy zajmują się sprzedażą np. tylko samych amortyzatorów, inni sprzedają tylko klocki i tarcze hamulcowe. Jeżeli sprzedają w dużych ilościach, to mają także duże upusty cenowe. Jeśli ktoś ma dużo komentarzy pozytywnych i sprzedaje markowe produkty to nie ma się czego obawiać.

0
  • #5 27 Lis 2009 22:14
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Chodzi mi dokładnie o użytkownika Autotrybik. Czy ktoś od nich coś kupował?

Nie wiem dlaczego, ale ta informacja została usunięta wraz z częścią pierwszego posta. Szanowny moderatorze nie jest to żadna reklama, ani tym bardziej nie chciałbym nikomu zaszkodzić. Chciałbym uzyskać tylko opinie innych użytkowników. Poza tym, to jeżeli ktoś już edytuje mojego posta, to wypadałoby zachować odrobinę godności i się pod tym podpisać...

Moderowany przez Rycho T:

Ten dział przeznaczony jest do dyskusji na temat eksploatacji samochodów, a nie do oceniania jakości części i rzetelności sprzedawców z z Allegro. Część postu dotyczącego aukcji Allegro usunąłem, ponieważ była to forma reklamy. Jeżeli chodzi o "odrobinę godności" to polecam lekturę punktu 9 regulaminu.

0
  • #6 27 Lis 2009 22:36
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Piotrek#G napisał:
    Chodzi mi dokładnie o użytkownika Autotrybik. Czy ktoś od nich coś kupował?

Nie wiem dlaczego, ale ta informacja została usunięta wraz z częścią pierwszego posta. Szanowny moderatorze nie jest to żadna reklama, ani tym bardziej nie chciałbym nikomu zaszkodzić. Chciałbym uzyskać tylko opinie innych użytkowników. Poza tym, to jeżeli ktoś już edytuje mojego posta, to wypadałoby zachować odrobinę godności i się pod tym podpisać...

Tu masz napisane kto edytował.

Jak chcesz otrzymać opinię o użytkowniku który sprzedaje sprzęt na allegro to zerknij na podstronę komentarze.

0
  • #7 27 Lis 2009 23:02
    Piotrek#G
    Poziom 22  

Opinie o sprzedającym są bardzo dobre, jednak jak napisał standartenfuhrer najczęściej są wystawiane zaraz po zakupie i raczej dotyczą przebiegu transakcji niż samego produktu. Są to raczej produkty nie najgorszych marek (gates i ruville). Może po prostu jestem zbyt ostrożny i szukam dziury w całym :D.

Cytat:
    Tu masz napisane kto edytował.

No właśnie dlatego napisałem ten tekst, bo tam nie ma żadnej informacji o edycji posta...

0