
ANSI Art jest komputerową formą sztuki, wykorzystywaną kiedyś na szeroką skalę na serwisach BBS, które umożliwiały hostowanie forów, udostępnianie plików, granie w gry oraz inne usługi. ANSI pozwala na tworzenie obrazków oraz animacji składających się z 256 różnych znaków w 16 kolorach i 8 odcieniach tła. Obecnie twórczość ANSI jest coraz rzadziej spotykana, stąd powstał pomysł na stworzenie wystawy tych prac przez człowieka o pseudonimie acidjazz.
Oprócz oprawionych w drewniane ramy, podświetlanych wydruków, acidjazz zbudował urządzenie wyświetlające animacje z zewnętrznej pamięci. Sercem animatora jest mikrokontroler Propeller P8X32A-Q44 osadzony na płytce ewaluacyjnej z dołączoną zewnętrzną pamięcią EEPROM o pojemności 64kB. Układ posiada interfejs VGA, do którego podłączony został monitor LCD. Po wstępnych testach okazało się jednak, że 64kB starczyło tylko na program animujący. W związku z tym zastosowano dodatkową pamięć w postaci karty SD, na której zapisane są arty, czcionki oraz mapowanie kolorów. Przyczyną dużego wykorzystania przestrzeni programu był zapewne fakt, iż został on napisany w autorskim języku wysokiego poziomu SPIN z wykorzystaniem gotowych komponentów.
Źródło: http://ansi.notchill.com/article/5/lcd-scroller-board
Płytka ewaluacyjna

Krótki film prezentujący konstrukcję:
Wywiad z autorem (widać w tle kilka takich konstrukcji): http://www.geekentertainment.tv/2008/01/21/ansi-art-for-the-masses/
Cool? Ranking DIY