Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navigacja MFD VW - jaka zmieniarka z tym działa??

xmarek 02 Lip 2004 15:22 6130 13
  • #1 02 Lip 2004 15:22
    xmarek
    Poziom 16  

Witam
    Pytanie jak w temacie. Mam takie radio i chciałbym sobie zmieniarkę zakupić, zastanawiam się czy tylko zmienarki fabryczne vlokswagena z tym radiem działają? Jest to radio blaupunkt i czy poprostu zwykła nie volkswagenowska zmieniarak by nie działała. Pytam o to bo zmieniarki blaupunkta kosztująw granicach 200-400 zł a zmieniarki VW ponad 600 zł.

0 13
  • #2 02 Lip 2004 16:12
    SatCom
    Poziom 16  

Witam
    Z tą navi działają zmieniarki panasonika.
    pozdrawiam

1
  • #3 02 Lip 2004 16:39
    xmarek
    Poziom 16  

SatCom napisał:
    Witam
    Z tą navi działają zmieniarki panasonika.
    pozdrawiam

a jakie dokłądnie zmieniarki?
    wszystkie modele?
    jak wygląda sprawa z okablowaniem? pasuje czy należy jakie przeróbki?prosze o bardziej konkretne informacje
    z góry dzięki

0
  • #4 02 Lip 2004 21:56
    SatCom
    Poziom 16  

witam
    napewno pasuje zmieniacz CX-DP601 , bez problemu, połączenie pin to pin .
    pozdrawiam

0
  • #5 02 Lip 2004 22:21
    ivan
    Poziom 15  

musi być kabel z przejściem na mini iso.
    może być zmieniarka 8 płytowa ale nie ma bezpośredniego dostępu do 7 i 8 płyty.pozdrowienia

0
  • #6 03 Lip 2004 01:23
    xmarek
    Poziom 16  

ivan napisał:
    musi być kabel z przejściem na mini iso.
    może być zmieniarka 8 płytowa ale nie ma bezpośredniego dostępu do 7 i 8 płyty.pozdrowienia

Właśnie coś czytałem na ten temat dziś i znalazłem taki schemacik. dam go w załaczniku. tam jest schemat jak podpiąć bete 4 i 5 do takiej zmieniarki, ale nic nie pisze czy navi też bedzie chodziła.
    oceń ten schemat i powiedz czy to jest dobre podłaczenie do mojej navi

0
  • #7 03 Lip 2004 12:11
    SatCom
    Poziom 16  

Witam
    Ten schemacik jest ok
    Pozdro

0
  • #8 03 Lip 2004 13:02
    xmarek
    Poziom 16  

A jak wygląda sprawa z czytaniem cd-tex itd. czy to też bedzie współpracowało?
    Skoro ten schemat jest ok to ukupuje zmieniarke panasonica i kurde jak nie zadziałą to bede strasznie przeklinał.
    dzięki jeszcze raz i pozdrawim

Marek.

0
  • #9 13 Lip 2004 14:21
    commor
    Poziom 25  

No i??
    Zadziałała?
    Powinna, ale tylko ta starszawa, wypróbowana 6-płytówka...
    Mam sygnały, że działa również z 8-płytówką i to taka 2-3 letnia jak i ta najnowszą (z szarym prostokątnym złączem) ale... jedynie w 90% tzn działa ale nie do końca.
    Otóż po każdorazowym wyłączeniu stacyjki zmieniarka się blokuje i trzeba wyjąć magazynek oraz włozyć z powrotem.
    Sytuacja wraca do normy, ale do czasu wyłączenia stayjki...
    I tak w kółko!
    pozdrawiam
    commor

0
  • #10 13 Lip 2004 15:11
    xmarek
    Poziom 16  

Działą. Wszystkie działają ( te na 8 płyt też, tylko 6 widzi radio), tylko warunkiem jest podawanie na styk 7 i 8 +12 V we wtyku 13 pinowym zmieniarki. Na tych schematachz netu tylko na 7 idzie napięcie z navigacji, Wygląda to troszke dziwnie bo w sechemacie zmieniarki 8 pin to masa, ale jak się go zewrze ze pinem 7 to wszystko działa ok. jesli ci się zacina magazynek przy przekręcaniu kluczykeim to znaczy że masz źle coś podłączone. zmieniarka powinna dostawać napiecie 12 V non stop. tak żebyś mógł np wyjąc płyty bez włączonego radia.

0
  • #11 13 Lip 2004 15:54
    djlj24
    Spec od car audio

Z przykrością informuję, że schemat jest jednak do bani. Ktoś mi to podesłał, umieściłem na stronie i po jakimś czasie podłaczyłem puszkę DP601. Działała przez 5 sekund po czym zmarła. Okazuje się, że panasol ACC prowadzi bezpośrednio na procka a VW daje tam 12V. Puszka trafiła już do trupiarni.

0
  • #12 13 Lip 2004 16:49
    xmarek
    Poziom 16  

djlj24 napisał:
    Z przykrością informuję, że schemat jest jednak do bani. Ktoś mi to podesłał, umieściłem na stronie i po jakimś czasie podłaczyłem puszkę DP601. Działała przez 5 sekund po czym zmarła. Okazuje się, że panasol ACC prowadzi bezpośrednio na procka a VW daje tam 12V. Puszka trafiła już do trupiarni.

Mi już ponad tydzien działa bez problemu. a odłączyłem DP600. pin 7 z 8 zwarłem i hulla. nic mi się nie popsuło

0
  • #13 07 Paź 2006 17:15
    krg1
    Poziom 15  

Witam i co dp 600 chodzi dalej? Czy ten schemacik jest dobry do podlaczenia concerta + dp600?

0
  • #14 14 Wrz 2008 21:59
    kacper1-k3
    Poziom 1  

djlj24 napisał:

Odświeżę temat z zapytaniem jak prawidłowo podłączyć pod navi MFD zmieniarkę PNASONIC CX-DP601(tak żebu jej nieuwalić)Za wskazówki i porady Duże dzięki:D

0
  Szukaj w 5mln produktów