Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo '97 Giha 1.8i 16V 115KM, błąd P0402

27 Lis 2009 21:20 1850 4
  • Poziom 26  
    Posiadam Mondeo '97 Giha 1.8i 16V 115KM.
    Dziś pożyczyłem od kolegi interfejs diagnostyczny ELM327, po podpięciu i załączeniu programu Scantool wyświetliło się że mam błąd P0402 układ recyrkulacji spalin - wykryte za duże natężenie przepływu spalin błąd ten dało się skasować ale jaka może być przyczyna jego występowania, dodam że odpaliłem tez program PCMSCAN ale on nie pokazał mi żadnych błędów. Jakiego najlepiej używać programu do diagnozy mojego sprzętu ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Motronic napisał:
    Przyjacielu, owiń kabel od tego fejsa kumplowi wokół szyi, program usuń z dysku i na to miejsce sciąg mu fotki gołych panienek, obie rzeczy to jedno wielkie ścierwo jest.

No tak nie widzę problem wszystko w/w da się zrobić bez problemu :lol: ale jak mam sprawdzić czy rzeczywiście jest wszystko ok ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Motronic napisał:
    W silnikach benzynowych taki błąd nigdy nie powstanie samoistnie, zawsze będzie wiązał się z jakąś inną usterką. Sęk w tym, że scantool tych poważniejszych usterek nie rejestruje.
    Nie ma tez mozliwości przeprowadzenia tych testów, jakie są istotne na zlolalizowanie przyczyny.
    Trudno dywagować.

No to pozostaje czekać aż coś się popsuje ?