Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa telewizory, jeden talerz

27 Lis 2009 21:42 3735 8
  • Poziom 24  
    Niedawno wpadł mi w ręce jeszcze niezły kineskop i pomyślałem, że postawię go w kuchni. Niestety ma uszkodzone wejście antenowe i trzeba kombinować... Ale tak się składa, że pod plazmą mam eNkę więc co za tym idzie na balkonie wisi talerz (80 cm). Jednak ten usługodawca nie oferuje usługi multiroom, więc trzeba sobie jakoś inaczej poradzić. Pomyślałem, że zakupię zestaw telewizji na kartę. W związku z tym mam kilka pytań: antena jest duża więc da radę założyć dwa konwertery, tylko nie wiem, jakie to mają być konwertery? A może wcale nie trzeba tego robić? Czy po takim zabiegu trzeba będzie dokonywać korekty ustawienia anteny?
  • Moderator na urlopie...
    A jaki konwerter masz przy antenie. Po wymianie nic nie trzeba ustawiać.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie dwa a jeden konwerter z odpowiednią ilością wyjść w miejsce obecnego.
    Więc albo TWIN albo QUAD, anteny nie trzeba regulować.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Po pierwsze"kineskop" nie posiada zadnych wejść ani wyjść do podłączenia zewnętrznego dekodera.
    Po drugie potrzebujesz konwertera twin i żadnych zmian położenia anteny.
  • Poziom 38  
    dzac4 napisał:
    "kineskop" nie posiada zadnych wejść ani wyjść do podłączenia zewnętrznego dekodera.
    Kolego, a SCART :?:

dzac4 napisał:
    potrzebujesz konwertera twin
    Albo QUAD jeśli ma eNkę z PVR
  • Poziom 24  
    Dokładnie, telewizor ma SCART i dlatego jeszcze nadaje się do użytku :). Konwerter jaki posiadam to SHARP, model chyba BS1R9EL100A.
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedną prośbę, czy możecie polecić jakiś tani i w miarę dobry konwerter TWIN? (jednak taki zakupię, QUAD nie jestem mi potrzebny, nie mam PVR). Chodzi o to, że na drodze antena-->satelita są drzewa, bardzo długo ustawiałem, ale SHARP daje radę i jakość jest na poziomie 96-100% (siła 70%).
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    axelakis napisał:
    dzac4 napisał:
    "kineskop" nie posiada zadnych wejść ani wyjść do podłączenia zewnętrznego dekodera.
    Kolego, a SCART :?:

dzac4 napisał:
    potrzebujesz konwertera twin
    Albo QUAD jeśli ma eNkę z PVR

KINESKOP to jest tylko szklana bańka!
    Telewizor to się zgodze że posiada takowe złącza.:D

Dodano po 1 [minuty]:

Vieslav889 napisał:
    Dokładnie, telewizor ma SCART i dlatego jeszcze nadaje się do użytku :). Konwerter jaki posiadam to SHARP, model chyba BS1R9EL100A.
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedną prośbę, czy możecie polecić jakiś tani i w miarę dobry konwerter TWIN? (jednak taki zakupię, QUAD nie jestem mi potrzebny, nie mam PVR). Chodzi o to, że na drodze antena-->satelita są drzewa, bardzo długo ustawiałem, ale SHARP daje radę i jakość jest na poziomie 96-100% (siła 70%).

Inverto może być.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    możesz zakupić konwerter z dwoma niezależnymi wyjściami. To na pewno powinno ułatwić rozwiązanie problemu. też mam w domu tak rozwiązaną sytuację. zakupiłem po dość rozsądnej cenie taki sprzęt tutaj http://sklep.delta.poznan.pl/konwerter-konw-m...ck-twin-2-niezale%AFne-wyjscia_c21_p2649.html i całe szczęście udało się porozdzielać. mam nadzieję, że pomogłem ;)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    conejo napisał:
    mam nadzieję, że pomogłem ;)
    Nie bardzo bo MONOBLOCK'i żle współpracują z "N-ką" :idea:
    Temat poruszany na forum kilkakrotnie.

Co do samego MONOBLOCK'a INVERTO PRO to mam identycznego i POLECAM, ale nie do N-ki :D