Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moja pierwsza płytka :))) płytka pod OPA548T

Deamon :) 02 Jul 2004 15:57 1368 9
    Deamon :)
    Level 21  
    Witam!!!
    właśnie dziś zaprojektowałem moją pierwszą płytkę i prosiłbym o ocenę. Jest to płytka pod OPA548T,robiłem ją na podstawie noty katalogowej.
    Proszę Was o sugestie co do wykonania płytki,sciezek,połączeń itp.
    Pozdrawiam
    fiszer
    Level 18  
    Wszystko Ok, chociaz ja zrobiłbym osobne zasilacze do kanału L oraz P.Zastosowałbym też po dwa dodatkowe kondesatory na zasilaniu jak najbliżej OPA o wartości około 220-470 nF.Na wejście scalaka proponowałbym filtr dolnoprzepustowy do 100KHz.
    Pozdrawiam
    Mietek Woźniak
    Level 19  
    1. Dlaczego ścieżki zasilania idące od mostka do scalaków są węższe niż od mostka do elektrolitów?
    2. Ja bym zrobił masę inaczej: osobno sygnałową osobno mocy i połączył je zaraz obok filtrujących elektrolitów.
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Ja mam takie pytanie gdzie są pozostałe wyprowadzenia OPA bo na Twojej płytce widzę tylko miejsce pod 7 pinów a jest ich przecierz 11??
    ZAHYR
    Level 32  
    Wojtek1985 wrote:
    Ja mam takie pytanie gdzie są pozostałe wyprowadzenia OPA bo na Twojej płytce widzę tylko miejsce pod 7 pinów a jest ich przecierz 11??

To jest OPA548 :) one maja 7 nozek, to OPA 541 i 549 maja po 11 ;) A co do plytki to R6 i R7 zamienic miejscami ;) Ja bym na twoim miejscu troszke zmniejszyl ta plytke R3 i R8 mozesz dac poziomo i usunac te puste miejsce po srodku plytki, zmniejszyc troche pole masy... Jak na pierwszy raz to nieźle ;)
    Level 21  
    OPA548 ma tylko 7 wyprowadzeń a 11 ma 541,549 i 2544.
    Ps.mam taką prośbę, ma ktoś moze schemat opa w mostku z drv134? jesli tak to prosze na maila olis(malpa)op.pl
    Pozdrawiam
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Przepraszam nie zobaczyłem, ze temat jest o OPA548. Po 12 godz w pracy człowiek jednak jest troche zmęczony :] Pozdrawiam :)
    PASTYL
    Level 16  
    no a jakbyś tam nie znalazł schematu [ja go szukałem tam z pół godz. i nic :( ]
    to w nocie DRV134 jest podtwawowa aplikacja dla tej kostki,
    czyli podłączasz nóżki 1i2 ze sobą i do wejścia 1 zwykłego wzmaka mono potem nóżki 7i8 ze sobą do 2 wzmaka mono;
    do nóżki 3 masę;
    do nóżek 5i6 +/-15V zasilanie z kondensatorami fitrującymi np. 100nF i 47uF (do masy pomiędzy +i-);
    i do nóżki 4 sygnał wejściowy z kondziorkiem 2,2uF na lini;
    no a głośnik podłączasz do 'plusów' wyjścia wzmaków, przy czym 'plus' głośnika do wzmaka obsługującego 'plusowy' sygnał z DRV134 (nóżki 7i8)

pozdr.
    Level 21  
    Wszystkim wielkie dzieki! za podpowiedzi i sugestie.
    Bede dalej walczył z płytkami.
    Pozdrawiam