Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra Thomson TCW750-4 samoczynny konfig robi sam

tymoteuszek 27 Lis 2009 23:20 4619 1
  • #1 27 Lis 2009 23:20
    tymoteuszek
    Poziom 14  

Witam - ww. router Thomson: na kablu net działa, na radiu nie.
    Robię reset przyciskiem, router się resetuje, łączę się z panelem konfiguracyjnym. Ale po kilku minutach od włączenia SAMOCZYNNIE router się restartuje i zmienia wszystkie istotne parametry: hasło WEP/WPA, nazwę sieci, IP itp.
    Dopóki tego nie zrobi, po resecie bez problemów łączę się radiowo: potem już tylko widzę, że "pobieranie adresu sieciowego", pomimo wpisania WEP/WPA ustalonego przez Vectrę. Sprawdzane na kilku kompach - i na każdym jest identycznie.
    Pytanie jest takie - czy to możliwe, żeby Vectra coś dodawała do tego routera, że sam sobie zmienia całą konfigurację? Oni go indentyfikują tylko po MAC adresie, więc ze strony WAN raczej nic się nie zmienia.
    Bo przyznam szczerze, że się poddałem - nie wiem już co robić: po resecie sprzętowym router łączy się na standardowym 192.168.0.1, a potem jakieś dziwne (na LANie) IP i bramę przydziela (77.xx....), ale na kablu net działa bez zarzutu. Z tym że przez WLAN nie łączy się.
    Jak ręcznie wpiszę w kompie przez WiFi adres z puli np. 192.168.0.11, to komp się połączy - ale www nie działa. Pytałem o DNSy w BOKu Vectry, ale miałem wrażenie, że oni nie wiedzieli co to takiego.
    Co robić poza wyrzuceniem routera?

0 1
  • #2 05 Gru 2009 14:29
    Vinnie5
    Poziom 2  

Też mam ten modem pod WiFi. Mam inny problem, nie mogę połączyć się z komórką, która możliwość WiFi posiada. Nie wiem jak skonfigurować modem, wszystkie adresy, strony z IP do konfiguracji mi nie działają. Reset zepsuje mi internet? Czy po prostu będę mógł skonfigurować? Proszę o pomoc!

0