Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bitrate DivX a standard USB 1.1 - Hi-Speed / Low-Speed

ciolkie 28 Nov 2009 07:58 1167 0
    ciolkie
    Level 10  
    Witam,

Gryzie mnie od pewnego czasu problem, na który nie mogłem znaleźć odpowiedzi w sieci.
    Mianowicie:

USB 1.1 może działać w standardzie Hi-Speed (1,5MB/s), bądź Low-Speed (187kB/s).
    Mamy film DivX którego bitrate wideo to 1365kbps, czyli ok. 170kB/s.
    Bitrate dźwięku to 448kbps, czyli ok. 56kB/s.

Wikipedia:
    Quote:
    USB 1.1 Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z prędkością (Full Speed) 12 Mbit/s (1,5 MB/s) i (Low Speed) 1,5 Mbit/s (0,1875 MB/s)

W sumie daje to przesył danych 170+56= 226kB/s

W moim odtwarzaczu DVD występuje złącze USB 1.1 (Toshiba SD290EKE). Ponieważ ww. film przy odtwarzaniu z pendrive'a czasem się przycina wnioskuję, że USB działa w nim w trybie Low-Speed. I tu pragnę zadać pytanie:

Czy można je w jakiś sposób przełączyć USB w ten tryb Hi-Speed? Bo wtedy wszystko powinno chyba być w porządku...

I na koniec zapytanie bonusowe z ciekawości: Czemu tak niewiele odtwarzaczy ma USB 2.0 (Bellwood, Ferguson, Philips)? Czy ten standard wymaga wykupienia jakiejś drogiej licencji, czy hardware za wtyczką jest droższy i znacznie bardziej skomplikowany? No bo przecież wtyczka ta sama, więc nie rozumiem co powstrzymuje tylu producentów do zaimplementowania obsługi USB 2.0...

Problemy błahe, aczkolwiek trapiące mnie :)

Pozdrawiam[quote]