Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP photosmart 3100 - nie drukuje czarnym tuszem

snooki 28 Lis 2009 14:15 7270 7
  • #1 28 Lis 2009 14:15
    snooki
    Poziom 15  

Witam, mam problem z powyższa drukarką. Problem polega na tym ze nie drukuje mi z czarnego tuszu tylko uzywa koloru. Taka sytuacja nastapiła po tym jak wylał mi sie w drukarce czarny tusz, brudząc przy tym wnętrze drukarki. Oczyściłem w srodku drukarke oraz styki które dotykaja do sciezek kartridza nie drukuje pomimo włozenia napełnionego kartridza. Probując kserować, to kseruje tylko w kolorz, natomiast przy wybraniu kserowania czarno białego to tylko wychodzi biała kartka. Co moze byc przyczyna ? Czy te kartridze w tym modelu maja jakieś styki we wnątrz które po opróznienu sie zaciskaja i przez to kartridz nie nadaje sie potem do uzytku ?

1 7
  • #2 28 Lis 2009 16:42
    Stan-S11
    Poziom 31  

Z przedstawionego opisu jednoznacznie wynika że urządzenie ma uszkodzoną karetkę a dokładniej mówiąc zatkane są dysze dla koloru czarnego.
    Taka sytuacja występuje gdy dłuższy czas nie używamy sprzętu, lub jest używany niewłaściwy atrament ( kiepskiej jakości zamienniki ).
    Sprzęt należy rozebrać i zdemontować karetkę a następnie należy spróbować ją udrożnić. Jeżeli udrażnianie nie przyniesie oczekiwanego efektu należy się liczyć z wymianą karetki co z ekonomicznego punktu widzenia jest nieopłacalne.
    Udrażnianie najlepiej powierzyć dobremu serwisantowi.
    Innym rozwiązaniem jest sprzedaż uszkodzonego urządzenia.

0
  • #3 28 Lis 2009 17:57
    endriuf
    Spec od drukarek

Jak ci się wylał? Skąd? Z kartridża? Regenerowałeś go? Migają jakieś diody na drukarce? Co pokazuje oprogramowanie drukarki?

0
  • #4 28 Lis 2009 21:54
    snooki
    Poziom 15  

endriuf napisał:
    Jak ci się wylał? Skąd? Z kartridża? Regenerowałeś go? Migają jakieś diody na drukarce? Co pokazuje oprogramowanie drukarki?

wylał mi sie z kartridza, który był kupion w punkcie sprzedającym zamienniki do drukarek. I nie wiem czemu sie poprostu wylał. Cała zawartosc czarnego tuszu rozlała sie wewnątrz drukarki. Diody w drukarce zachowuja sie normalnie tak jak przed wylaniem tuszy. Niestety nie wiem co moze pokazywac oprogramowanie, gdyz nie istaluje programów dostarczonych ze sprzetem.

Stan-S11 napisał:
    Z przedstawionego opisu jednoznacznie wynika że urządzenie ma uszkodzoną karetkę a dokładniej mówiąc zatkane są dysze dla koloru czarnego.
    Taka sytuacja występuje gdy dłuższy czas nie używamy sprzętu, lub jest używany niewłaściwy atrament ( kiepskiej jakości zamienniki ).
    Sprzęt należy rozebrać i zdemontować karetkę a następnie należy spróbować ją udrożnić. Jeżeli udrażnianie nie przyniesie oczekiwanego efektu należy się liczyć z wymianą karetki co z ekonomicznego punktu widzenia jest nieopłacalne.
    Udrażnianie najlepiej powierzyć dobremu serwisantowi.
    Innym rozwiązaniem jest sprzedaż uszkodzonego urządzenia.

co to jest "karetka"? w jaki sposób ja czyścic?
    po rozebraniu drukarki przyjzalem sie jej pracy i wyglada to tak ze kartridz stykami, styka sie z odpowiednimi pinami w drukarce, a tusz wychodzi z kartridza bezposrednio na kartke ? czy dobrze rozumiem zasade działania drukarki atramentowej ?

0
  • #5 29 Lis 2009 07:49
    Stan-S11
    Poziom 31  

W tytule podałeś "HP photosmart 3100 " - Oznaczenie jest mało precyzyjne bo Tak faktycznie pod tym oznaczeniem może być HP Photosmart 3110 lub HP Photosmart C3180. Teraz rozumiem że chodzi o model HP Photosmart C3180.
    A skoro tak to tylko należy zakupić ORYGINALNY wkład drukujący o numerze 338 i zamontować do urządzenia, ale wcześniej proponował bym starannie umyć sprzęt.
    Zwykle rozbieram urządzenie na elementy pierwsze a następnie obudowę i pampersy myję pod strumieniem ciepłej wody. Swego czasu zrobiłem próbę i umyłem taki model bez rozbierania ( zdjęte były boczki plastikowe i skaner ) pod strumieniem ciepłej wody o ciśnieniu ok.5 atmosfer. Po dokładnym wysuszeniu i ku mojemu zdziwieniu urządzenie pracowało poprawnie.
    Co do posiadanego przez Ciebie wkładu czarnego to proponuję przeznaczyć go na straty, ale aby wyciągnąć wnioski na przyszłość to proponuję go rozebrać bynajmniej nawet młotkiem i zobaczysz że środku są dwie lub trzy komory ale tylko w jednej tej najmniejszej znajduje się specjalna gąbka natomiast pozostała część wkładu jest praktycznie pusta. A wnioski - dlaczego wyciekł atrament wyciągniesz już Sam.

0
  • #6 29 Lis 2009 11:28
    snooki
    Poziom 15  

Stan-S11 napisał:
    W tytule podałeś "HP photosmart 3100 " - Oznaczenie jest mało precyzyjne bo Tak faktycznie pod tym oznaczeniem może być HP Photosmart 3110 lub HP Photosmart C3180. Teraz rozumiem że chodzi o model HP Photosmart C3180.
    A skoro tak to tylko należy zakupić ORYGINALNY wkład drukujący o numerze 338 i zamontować do urządzenia, ale wcześniej proponował bym starannie umyć sprzęt.
    Zwykle rozbieram urządzenie na elementy pierwsze a następnie obudowę i pampersy myję pod strumieniem ciepłej wody. Swego czasu zrobiłem próbę i umyłem taki model bez rozbierania ( zdjęte były boczki plastikowe i skaner ) pod strumieniem ciepłej wody o ciśnieniu ok.5 atmosfer. Po dokładnym wysuszeniu i ku mojemu zdziwieniu urządzenie pracowało poprawnie.
    Co do posiadanego przez Ciebie wkładu czarnego to proponuję przeznaczyć go na straty, ale aby wyciągnąć wnioski na przyszłość to proponuję go rozebrać bynajmniej nawet młotkiem i zobaczysz że środku są dwie lub trzy komory ale tylko w jednej tej najmniejszej znajduje się specjalna gąbka natomiast pozostała część wkładu jest praktycznie pusta. A wnioski - dlaczego wyciekł atrament wyciągniesz już Sam.

Dzieki za odpowiedź, z tym ze troche sie waham aby kupic nowy tusz, gdyz nie wiem czy to wlasnie jest wina kartridza czy tez moze cos w samej drukarce.
    Jest moze jakis sposób aby sie przkonac ze z drukarka wszystko jest OK ? czy jedynym wyjsciem jest włozenei działającego kartridza aby sei przekonać czy wina lezy po stronie kartridza czy drukarki ?

0
  • #7 29 Lis 2009 13:21
    Stan-S11
    Poziom 31  

Aby się upewnić że problem leży po stronie wkładu drukującego proponuję pożyczyć wkład od znajomego lub zanieść urządzenie do serwisu gdzie są w stanie sprawdzić.

0
  • #8 18 Wrz 2010 08:41
    behemut
    Poziom 10  

Miałem identyczny problem, który sam sie rozwiązał. Mianowicie ciągle drukował stronę testową - wina leżała po stronie kardridża, wymieniłem kolorowy w moim przypadku i po kłopocie.

0
  Szukaj w 5mln produktów