logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra nie działa spryskiwacz

drexet1 28 Lis 2009 14:31 20646 3
REKLAMA
  • #1 7319161
    drexet1
    Poziom 10  
    Witam


    posiadam samochód opel astra 1.4 sedan 99r.

    mam kłopot ze spryskiwaczem przednich szyb,otóż przestał on w ogóle działac, tzn przełacznik przy kierownicy jest sprawny, a w dodatku nowy, więc raczej nie przełacznik.
    W momencie gdy chce spryskać szybę czyli pociagająć dźwignie od wycieraczek do siebie, to w ogóle nie pracuje pompka od spryskiwacza, wycieraczki normalnie reagują, ale pompka nie działa, sprawdzalem pompke czy nie jest padnięta, ale jest sprawna, szukałem jakiegoś bezpiecznika od tych spryskiwaczy, ale na tabliczce nie ma takiego bezpiecznika, być może w innym miejscu ten bezpiecznik jest ulokowany, sprawdzałem równiez układ sterownia wycieraczkami( zaraz obok bezpieczników ) w innym samochodzie tej samej marki ale jest sprawny.Może ktoś wie gdzie znajduje sie problem, bardzo prosze o odpowiedź
  • REKLAMA
  • #2 7319341
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 7319365
    drexet1
    Poziom 10  
    nie, nie dochodzi, mysle że to moze byc jakies złącze co sie poluzowało, ale nie wiem gdzie ono jest zlokalizowane
  • #4 7320227
    rekordgsm
    Poziom 31  
    Tu masz rozpiskę bezpieczników. Rozumiem że jak podłączysz pompkę pezpośrednio pod akumulator to działa, sprawdź wtyki przewodów które idą w pompkę i dalej przewód.
    http://www.czarnik.neostrada.pl/astrafbezp.html
REKLAMA