Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE23T51B - tylko świeci dioda

kkrisss 28 Lis 2009 16:22 3421 1
  • #1 28 Lis 2009 16:22
    kkrisss
    Poziom 9  

Mam problem z telewizorem Samsung LE23T51B. Działał i nagle w czasie oglądania wyłączył się i tyle. Po podłączeniu do gniazda 230V zapala się dioda, po ok. 3s. gaśnie na ok. 10s. i znowu zapala się już na stałe. Telewizor nie reaguje na przyciski, niestety nie mam pilota i nie wiem jakby reagował, ale na inne piloty od Philipsa też nie daje żadnych oznak (nawet dioda nie mruga). Udało mi się ustalić:
    - inwerter typ BN96-02580A,
    - brak napięć wyjściowych 5,4V ; 9V ; 13V (12V) i 24V po odłączeniu od zasilacza pozostałych płytek,
    - po podłączeniu pozostałych płytek na wszystkich wyjściach (oczywiście napięciowych) ok 3,3V (nie ma zwarć pomiędzy stykami złącza zasilania),
    - próbowałem podawać poszczególne napięcia zewnętrznym zasilaczem (pojedynczo bo niestety mam tylko jeden regulowany zasilacz), ale bez zmian,
    - napięcie na diodzie DS851 - linia ST/BY waha się od 5,9 do 6,2V (nie wiem od czego to zależy), więc raczej prawidłowe,
    - VIPER wymieniony i generuje "coś" z częstotliwością ok. 1Hz,
    - napięcie na układzie PC801S nóżki 1 i 2 ok. 1,1 - 1,2V (z podłączonymi wszystkimi płytkami), po odłączeniu płytki z gniazdami we/wy wzrasta do 2,2V. Próbowałem zwierać nóżki 3 i 4 i żadnej zmiany,
    - na płytce z gniazdami we/wy były jakieś dziwne ślady jakby zalania, ale nic mi nie wiadomo, aby ktoś coś tam wlał, tym bardziej, że telewizor działał,
    - nie wiem czy to istotne, ale płytka zasilacza ma kolor biały, pozostałe zielony - czyżby nie były od kompletu?
    Proszę o podpowiedzi. Nie wymieniałem jeszcze F9222L, ale zanim go wymienię chciałbym ustalić czy rzeczywiście usterka jest na zasilaczu czy na płycie we/wy. Zastanawia mnie czy na płytce zasilacza bez obciążenia powinny być jednak napięcia 5,4V ; 9V ; 13V (12V) i 24V?

A może ktoś ma "w promocji" :lol: płytkę zasilacza i we/wy?

Chyba nie ma szans na naprawę? :cry:

0 1
  • #2 06 Gru 2009 22:29
    kkrisss
    Poziom 9  

Poddaje się. Temat zamykam.

2