Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wyświetlacza i rozbieranie Ipod Nano 3gen

MMMecko 28 Lis 2009 18:28 16916 17
  • Wymiana wyświetlacza i rozbieranie Ipod Nano 3gen
    Witam
    Przedstawiam jak rozebrać i wymienić wyświetlacz(lub inną rzecz) w konstrukcji firmy Apple jaką jest Ipod nano 3gen. w moim wypadku 4gb.
    Pozdrawiam i proszę o komentarze

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    MMMecko
    Poziom 10  
    MMMecko napisał 18 postów o ocenie 31, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2007 roku.
    marcin804
    Poziom 12  
    Witam, według mnie film może się przydać w szczególności spodobało mi się zwymiarowanie obudowy tak abyśmy wiedzieli gdzie dokładnie są te zaczepy dzięki temu nie "pokaleczymy" obudowy. Jest jedna sprawa do której można się przyczepić :p,a mianowicie nie istnieje nic takiego jak "śrubokręt" za to mamy wkrętak :D drobna sprawa, ale wyłapana. Po prostu nie brzmi to poważnie. Daję 9/10 :)
    misiupan
    Poziom 35  
    Witam ,,po odginać nawiasy'' ? chyba poprawniej było by gdyby to były ,,zatrzaski''
    Jako osoba siedzącą w temacie uważam treść za przyswajalną - interesująca jak dla mnie jest część prezentująca otwieranie obudowy. Miałem w rękach kilka sztuk otwieranych chyba łomem :) .
    Miles!
    Poziom 21  
    "...dogiąć nawiasy" - nie powinno być przypadkiem "zawiasy/zatrzaski"? Nawias to znak graficzny.

Poza tym ustawienie kamery na początku nie jest zbyt precyzyjne, ucina część obrazu która jest dosyć ważna. Przed nakręceniem filmu, dobrze by było gdybyś usunął z pola "widzenia" kamery klawiaturę komputerową. Jest to niepotrzebny obiekt.

Edit: Kolega wyżej wyprzedził.
    MMMecko
    Poziom 10  
    Witam
    Dziękuję za komentarze.
    Przepraszam za błędy ale jest to mój pierwszy taki projekt.
    Film robiony za pomocą Ulead Video Studio
    Pozdrawiam
    Piotre255
    Poziom 17  
    Po pierwsze to rozebrać możesz pannę (chyba że ktoś ma inne upodobania) a nie Ipod.. Po drugie nie przedstawiasz "jak wymienić wyświetlacz lub inną rzecz" tylko jak wymienić wyświetlacz.. poza tym co znaczy słowo rzecz w tym wypadku?..
    Na początku jest tekst: przedstawię rozmieszczenie zaczepów otwierających pokrywę.. zaczepy otwierające? a co to takiego?
    1:21- "wsuwając urządzenie miedzy szczeliny"- powalający tekst.. a może to jednak nie jest urządzenie tylko narzędzie?
    Wymiana podzespołów przy podłączonym akumulatorze?
    Sprawdzanie czy wszystko "chodzi"?... A może jednak sprawdzanie czy działa a nie czy chodzi?
    "Ipod może się rozłazić"
    Pod koniec IPOD ci jeszcze upada.. Dobrze że chociaż na końcu powiedziałeś że nie polecasz takiej naprawy bo jeszcze by się ktoś nie daj boże wzorował..
    I ta muzyka trochę wnerwiająca no ale to już od gustu zależy..
    Nie używasz fachowego słownictwa i widać że "złota rączka" to ty nie jesteś.. jedyny plus to za chęci.. 2/10 ode mnie..
    Qb4HkM
    Poziom 14  
    Jak dzieci... Pozdrawiam mistrzów języka Polskiego! Jeśli na co dzień też się tak gładko wysławiacie, to tylko pogratulować systemowi szkolnictwa. Jestem zwolennikiem poprawności językowej, aczkolwiek w tym wypadku czepiacie się i to jest przykre. :-(

Co do poradnika - dobra robota. Nie mam zastrzeżeń co do fachwości. Nie wiedziałem, ze są takie fajne narzędzia do rozginania... ja zwykle to robiłem paznokciem jak słabe zatrzaski, lub kostką gitarową przy mocniejszych zatrzaskach. I nawet muzyka w tle neutralna.
    rzeziu
    Poziom 17  
    Krytykujecie Panowie, chciałbym Wasze poradniki zobaczyć, a filmik uważam za dobry, jak ktoś jest kumaty to odrazu zrozumie o co chodzi. A jak ktoś nie potrafi podłączyć dwóch kabli , tylko pisze na elektrodzie jak to zrobić, to może mieć problem.
    sp6
    Poziom 23  
    Każdy filmik-poradnik jest lepszy od opisu książkowego.A dla młodzieży podpowiadam iż naprawiacze mają swój żargon i ludzie z tej branży wiedzą dobrze że, chodzi lub hula.Pozdro. dla wszystkich naprawiaczy.
    MMMecko
    Poziom 10  
    Witam ponownie
    Raz jeszcze dziękuje za opinie szczególnie te negatywne.
    Postaram się aby następny wideo poradnik mojego autorstwa był wolny od nieprofesjonalnych pojęć i miejsca nagrywania.
    Pozdrawiam
    Jabeko
    Poziom 19  
    Bardzo dobry pokaz.Na pewno niejednemu się przyda.
    Mozaj
    Poziom 10  
    dobra robota moim zdaniem i nie ma co się czepiać szczegółów. Dla laika bardzo pomocne a fachowcy jak już tak go negujecie to wstawcie swoje poradniki, cała operacja wykonana jak najbardziej prawidłowo. Pozdrawiam
    _ONE_
    Poziom 11  
    MMMecko, gratuluję poradnika. Mam takiego ipoda i zastanawiałem się jak go rozebrać, bo bateria jest zbyt słaba. Co do krytyki... myślę, że każdy kto chce w pewien sposób edukować, powinien zadbać różne aspekty swojego przekazu. Wartość merytoryczna, to część najważniejsza, ale i forma się liczy. Do listy "na przyszłość" proszę dopisz - sprawdzić różnicę miedzy śrubami a wkrętami...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    misiupan
    Poziom 35  
    tridio napisał:
    Ja mam pytanie natury ciekawskich- gdzie się tam znajdowała bateria? Widziałem tylko wyświetlacz, płytkę z pamięcią, a bateria?

Baterii istotnie tam nie ma, ale jest akumulator litowo polimerowy. Widać go na zdjęciu- dużą część obudowy zajmuje.
    stas256
    Poziom 19  
    MMMecko "dolegac" to może prostata nie obudowa.
    Większość Twojego słownictwa jakoś przełknąłem ale doleganie mnie zabiło.
    Proszę o poprawkę bo kłuje w ucho.