Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCANIA 124L 400 KM 2000R KOD BŁĘDU EDC 28

28 Lis 2009 19:30 5969 12
  • Poziom 2  
    WITAM Jestem nowym użytkownikiem mam problem tego typu:scania 124L400KM 2000r kod błędu EDC 28.Objawy: różne spalanie raz 36l/100 innym razem 47l/100,czasami trudności z gaszeniem silnika zapala się EDC.Czy ktoś może mi pomóc?Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 1  
    Czesc prezes.odwolywalem sie do wszechmocnego internetu w zwiazku z tym problemem i jest tylko jedna rada. Wymienic zawor ELAB,ale moze ktos ma jeszcze jakiegos pomysla na tym forum...Pozdrawiam!
  • Poziom 22  
    kod 28 to problem konumikacji pomiędzy EDC i Tacho. ELAB daje kod 62.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    WITAM Dzięki za podpowiedż.Wiesz może czy ten błąd może powodować takie objawy?Pozdrawiam
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Kombinowaniem z tacho np. kiepski "pstryczek elektryczek" o ile instalacja samego tacho jest w porządku. Jeśli zużycie wynosi 30/100km a przejedziesz 50 km bez tacho to zużyjesz 45l/100km.
    Kod 28 powoduje zmniejszenie momentu obrotowego o 30% napraw tacho i będzie dużo lepiej.
  • Poziom 9  
    witam mi wyswietla kod 27 i też dużo pali , solo 31 - 34 na 100. niby na kompie wykazało że jest uszkodzony czujnik doładowania turbiny, na biegu jałowym dawało niby 1,2 bara a powinno być 1,0 bara. co to moze być?
  • Poziom 28  
    arek880 napisał:
    Cytat:
    witam mi wyswietla kod 27

Cytat:
    niby na kompie wykazało że jest uszkodzony czujnik doładowania turbiny

Cytat:
    co to moze być

uszkodzony czujnik doładowania?
    Ręce opadają.
  • Poziom 9  
    a nie da sie jakos zreanimowac tego czujnika, przeczyscic?
  • Poziom 28  
    Żeby było taniej możesz użyć używanego czujnika, ale uważaj bo jeden używany to ty już masz.
  • Poziom 9  
    a mi wybija teraz kod 28 i skanka pije tak samo, tacho było na legalizacji i niby ok

Dodano po 4 [minuty]:

jak skasować ten bład EDC 28?

Dodano po 53 [sekundy]:

i dlaczego ten bład się pojawia?
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    sprawdz zielony przewod pomiedzy tachografem a EDC (pin 51)
  • Poziom 28  
    arek880 napisał

Cytat:
    i dlaczego ten bład się pojawia?

jeździsz z magnesem na czujniku?
  • Poziom 2  
    witam potrzedbuje kody do EDC scania na pompowtrysku PDE czy jest szansa je zdobyc????