Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GF 7300GS - kondensatory do wymiany?

28 Lis 2009 21:03 2408 2
  • Poziom 11  
    Witam szanownych kolegów... Otóż mam następujący problem... Od kilku dni w niespodziewanych momentach (średnio co 3-4 min) mam problemy z grafiką, mianowicie np. po przyciśnięciu w oknie "zminimalizuj" wyświetlane przyciski przestają reagować, po chwili kursor myszki też, dźwięk ucicha, pojawia się czarny ekran z diodą na monitorze w stanie stand by, i po chwili wszystko wraca do normy... W grach takiego objawu nie stwierdziłem, ale były to gry mało wymagające... Dodam, ze problem występuje i na XP i na 7, bo mam 2 dyski i 2 inne systemy, więc jest to wina hardware... Z tym, że w 7 po tym cyrku pojawia się komunikat, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność... Przy przeglądaniu neta to nawet co 15 sek. potrafiło tak go przywieszać... Z innych objawów, to pajęczynka w wyświetlaniu na XP i problem z wyświetleniem miniatur w 7 na dolnym pasku. Z kurzu jest wyczyszczony, ale stwierdziłem na karcie graficznej 4 spuchnięte kondensatory 1500uf 6,3v, z czego jeden z delikatnie wylanym elektrolitem...

GF 7300GS - kondensatory do wymiany?

P5VD2-MX
    2 GB RAM
    Pentium E6300
    250GB+160GB

Błąd występuje na innym procku ( Pentium D 820), na innym zasilaczu, na innych kościach RAMu... Więc albo płyta główna, albo grafika... Płyty nie podejrzewam, bo podczas ciemnego ekranu cokolwiek sie naciśnie czy klawiaturą czy myszką, ma swoje odzwierciedlenie już na przywróconym ekranie... Czy wymiana kondensatorów pomoże, i czy mogą być identyczne zamienniki pobrane ze starej płyty głównej?
    Pozdrawiam...
    Daniel.
  • Poziom 28  
    Kondensatory ewidentnie do wymiany.Obejrzyj dokładnie wszystkie,również pod kątem wycieku elektrolitu.
    Ze starej płyty głównej w sumie mogłyby być,ale... mogą być już nieco zużyte/uszkodzone(nawet mimo braku zewnętrznych objawów w postaci wybrzuszenia czy wycieku elektrolitu).
  • Poziom 11  
    Dzięki kolego za tak szybką odpowiedź.... :) Z tymi kondensatorami ze starej PG rozchodzi się o to, że koszt nowych jest rzędu 3-4 zł, ale koszt przesyłki jest nieadekwatna do wartości tych podzespołów, a do najbliższego elektronika mam ponad 70 km... A dzisiaj w starej PG wypatrzyłem chyba ze 6 takich kondensatorów... Generalnie mam zamiar wymienić grafikę na 9800GT lub GTS 250, ale to dopiero za parę m-cy, dlatego chcę reanimować, a raczej ratować tą kartę którą mam, żeby mi do tego czasu wytrzymała...

Ok, kondensatory wymienione na używane ze starej płyty głównej, i objawy ustąpiły jak ręką odjął... Smile