Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videodomofon KVM-500F - brak działania modułu kamerki.

28 Lis 2009 22:14 2713 3
  • Poziom 10  
    Monitor działa, dzwonek załącza obraz ale kamerka nic nie przekazuje. Tak jakby nie była zasilana. Może da się podłączyć w zamian kamerkę pinhole 12V ? ( na audio mi nie zależy). Albo gdzie szukać uszkodzenia. W serwisie RTV byli bezradni(?!). Proszę o sugestie gdzie szukać uszkodzenia. Na zdjęciach moduł nadajnika 2 szt.(w dole płytka z włącznikiem dzwonka), ostanie tylna ścianka odbiornika.

• Poziom 32  
    Witam !
    "Monitor działa, dzwonek załącza obraz ale kamerka nic nie przekazuje. Tak jakby nie była zasilana" - co to oznacza - trzeba sprawdzić napięcia w samej kamerze nie w monitorze i wtedy będzie wiadomo czy jest tam napięcie !
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 19  
    Z tego co pamiętam kamery w wideodomofonach są 3 lub 4 przewodowym pinem połączone (wspólna masa zasilanie wizja) .
    Nie wiem jak gabarytowo ale niektóre kamery kopółkowe na rynku po rozebraniu i zdjęciu metalowej obudowy maja podobne wymiary jednak koszt podmiany jak się akurat nie ma takiej jest znaczny tak jak znaczny jest koszt naprawy - wymiany w serwisie fabrycznym lub serwisie importera.

Podłączałem kamery zewnętrzne 12 V do zestawów wideo korzystając z zasilania i podając sygnał wizji pod zacisk Video były to kamery insatlowane na słupakch i budynkach musisz dobrze dobrać obiektyw gdyż 2,5 cala monitor pokaże w zbliżeniu z kamery wako-kątnej i obiektyw maja wpływ na to co bedzie widać.
  • Poziom 10  
    Mam taką kamerkę jak na zdjęciu, które złączam. A co do zasilania to na pewno nie ma go w ogóle w module odbiorczym bo nie świeci led zasilania ( środkowa fot. lewy dół). Nawet nie wiem jakiego i gdzie szukać napięcia. Moduł samej kamery jest podłączony na taśmie, widać ją na fot. środkowej w górnej części, więc gdzie szukać sygnały video ?