Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can

listek2000 28 Nov 2009 23:53 8695 5
    listek2000
    Level 11  
    Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can [img]
    Witam, mam skodę fabię II 2008 zakupiłem do niej nieoryginalną nawigację mt-6501. Dodano do podłączenia taką przejściówkę fakra-iso bo wyjaśnię, że w nowej fabii jest gniazdko tzw fakra(iso2) i jest mało skomplikowane 2x stałe12v, masa, i 2xcan ot wszystko. Nawigacja ma wejście standardowe iso ale chińczycy usunęli z niego przewody: 4 (12v po stacyjce), 5(sterowanie wzmacniaczem) oraz 6 (podświetlenie) dodali zaś 1 i 2 tzn. can+ i can- . Wcześniej było radio „dance”, które sprawnie i ładnie funkcjonowało włącza się i wyłącza na zawołanie i z kluczyka na poz.1 jak i manualnie itd. ... i tego mi brakuje właśnie w tej nawigacji, muszę przekręcić kluczyk do pozycji gotowości (zapalone kontroli) aby się włączyła :( grzać świece na postoju itd. żeby grało, zgaszę silnik gaśnie i radio :( . Znalazłem bezpiecznik "16" taki s-kontakt do radia i tam pojawia się właśnie prąd po stacyjce jak w Fabii I i podpiąłem ten prąd do kostki iso pod obcięty pin 4kę, bo chiński producent całkiem poprawnie wyczaił ,że informacje o tych prądach powinny iść przez can... ale nie do końca u mnie w fabii II. No ale wracając do tej próby podpięcia prądu do pinu4 radyjko poprawnie zapala się juz na poz.1 (co prawda nie przygasa na ułamek sekundy przy starcie) i nawet się ucieszyłem... niestety znika na amen sterowanie z kierownicy i podświetlenie (obie te informacje szły właśnie przez can) i trzeba odpiąć całkowicie radio i podpiąć na nowo aby przywrócić te funkcje, jest jakiś konflikt ( bo nie na darmo chyba chińczycy odcięli te kable) i radio traci komunikacje przez can… Nie mam już pomysłu... chciałbym zachować to sterowanie w kierownicy i podświetlenie (na upartego to też można pociągnąć kabelek do pinu 6 podpiąć manualnie). Wróciłem do podłączeń fabrycznych zalecanych... dystrybutor i producent nie umieją poradzić :( Nie wiem czy wina leży po stronie radia? Nie dostaje odpowiednich danych (o pozycji stacyjki) przez can? czy może to jest wada tego jednego egzemplarza i reklamować radio? dzięki za sugestie i pozdrawiam.
    Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can
  • Helpful post
    kingarj
    Level 2  
    I jak Kolego ?
    Udało się zrobiłeś ?
    Przymierzam się do takiego radyjka do Octavki II - jak wrazenia ?
    Jak mapa ?
    A może instrukcja obsługi po polsku ?

Pozdrawiam
    L.Jarosz
    listek2000
    Level 11  
    Tak dziękuję, zrobione, aczkolwiek akurat pod fabię jest taki problem bo w innych autach funkcjonuje poprawnie, musiałem się kopnąć aż pod wrocław do firmy Martos (specjalizują się w can-busach) zrobiono mi specjalny tłumacz - adapter can i jest już prąd na poz.1 w stacyjce. Intrukcji nie mam po polsku ale obsługa jest banalna, radio ma system win 5.0 ce więc automapa działa z karty sd bardzo dobrze. Podsumowując jak coś jest do wszystkiego to jest do..... bo niestety jakość dźwięku nie powala, pozdrawiam.
    kingarj
    Level 2  
    No to fajnie :)

W takim razie i ja musze do swej Octavki zakupić :)

A pytanie dodatkowe : multifunkcyjna kierownica i wyświetlacz miedzy zegarami sa obsługiwane ?
    I namiary na ta firmę proszę - tak na wszelki wypadek :)

Pozdrawiam !
    listek2000
    Level 11  
    kingarj wrote:
    No to fajnie :)

W takim razie i ja musze do swej Octavki zakupić :)

A pytanie dodatkowe : multifunkcyjna kierownica i wyświetlacz miedzy zegarami sa obsługiwane ?
    I namiary na ta firmę proszę - tak na wszelki wypadek :)

Pozdrawiam !

http://www.martos.com.pl/