Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can

listek2000 28 Lis 2009 23:53 7660 5
  • #1 28 Lis 2009 23:53
    listek2000
    Poziom 10  

Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can [img]
    Witam, mam skodę fabię II 2008 zakupiłem do niej nieoryginalną nawigację mt-6501. Dodano do podłączenia taką przejściówkę fakra-iso bo wyjaśnię, że w nowej fabii jest gniazdko tzw fakra(iso2) i jest mało skomplikowane 2x stałe12v, masa, i 2xcan ot wszystko. Nawigacja ma wejście standardowe iso ale chińczycy usunęli z niego przewody: 4 (12v po stacyjce), 5(sterowanie wzmacniaczem) oraz 6 (podświetlenie) dodali zaś 1 i 2 tzn. can+ i can- . Wcześniej było radio „dance”, które sprawnie i ładnie funkcjonowało włącza się i wyłącza na zawołanie i z kluczyka na poz.1 jak i manualnie itd. ... i tego mi brakuje właśnie w tej nawigacji, muszę przekręcić kluczyk do pozycji gotowości (zapalone kontroli) aby się włączyła :( grzać świece na postoju itd. żeby grało, zgaszę silnik gaśnie i radio :( . Znalazłem bezpiecznik "16" taki s-kontakt do radia i tam pojawia się właśnie prąd po stacyjce jak w Fabii I i podpiąłem ten prąd do kostki iso pod obcięty pin 4kę, bo chiński producent całkiem poprawnie wyczaił ,że informacje o tych prądach powinny iść przez can... ale nie do końca u mnie w fabii II. No ale wracając do tej próby podpięcia prądu do pinu4 radyjko poprawnie zapala się juz na poz.1 (co prawda nie przygasa na ułamek sekundy przy starcie) i nawet się ucieszyłem... niestety znika na amen sterowanie z kierownicy i podświetlenie (obie te informacje szły właśnie przez can) i trzeba odpiąć całkowicie radio i podpiąć na nowo aby przywrócić te funkcje, jest jakiś konflikt ( bo nie na darmo chyba chińczycy odcięli te kable) i radio traci komunikacje przez can… Nie mam już pomysłu... chciałbym zachować to sterowanie w kierownicy i podświetlenie (na upartego to też można pociągnąć kabelek do pinu 6 podpiąć manualnie). Wróciłem do podłączeń fabrycznych zalecanych... dystrybutor i producent nie umieją poradzić :( Nie wiem czy wina leży po stronie radia? Nie dostaje odpowiednich danych (o pozycji stacyjki) przez can? czy może to jest wada tego jednego egzemplarza i reklamować radio? dzięki za sugestie i pozdrawiam.
    Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can Skoda Fabia II, Nawigacja mt-6501, brak połączenia z can

0 5
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2010 12:31
    kingarj
    Poziom 2  

I jak Kolego ?
    Udało się zrobiłeś ?
    Przymierzam się do takiego radyjka do Octavki II - jak wrazenia ?
    Jak mapa ?
    A może instrukcja obsługi po polsku ?

Pozdrawiam
    L.Jarosz

0
  • #3 26 Sty 2010 20:11
    listek2000
    Poziom 10  

Tak dziękuję, zrobione, aczkolwiek akurat pod fabię jest taki problem bo w innych autach funkcjonuje poprawnie, musiałem się kopnąć aż pod wrocław do firmy Martos (specjalizują się w can-busach) zrobiono mi specjalny tłumacz - adapter can i jest już prąd na poz.1 w stacyjce. Intrukcji nie mam po polsku ale obsługa jest banalna, radio ma system win 5.0 ce więc automapa działa z karty sd bardzo dobrze. Podsumowując jak coś jest do wszystkiego to jest do..... bo niestety jakość dźwięku nie powala, pozdrawiam.

0
  • #4 26 Sty 2010 20:45
    kingarj
    Poziom 2  

No to fajnie :)

W takim razie i ja musze do swej Octavki zakupić :)

A pytanie dodatkowe : multifunkcyjna kierownica i wyświetlacz miedzy zegarami sa obsługiwane ?
    I namiary na ta firmę proszę - tak na wszelki wypadek :)

Pozdrawiam !

2
  • #6 23 Maj 2016 23:08
    listek2000
    Poziom 10  

kingarj napisał:
    No to fajnie :)

W takim razie i ja musze do swej Octavki zakupić :)

A pytanie dodatkowe : multifunkcyjna kierownica i wyświetlacz miedzy zegarami sa obsługiwane ?
    I namiary na ta firmę proszę - tak na wszelki wypadek :)

Pozdrawiam !

http://www.martos.com.pl/

0
  Szukaj w 5mln produktów