Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer nie uruchamia się

marc.z 29 Lis 2009 10:37 630 4
  • #1 29 Lis 2009 10:37
    marc.z
    Poziom 8  

Witam. Mam taki problem komputer nie chce się uruchomić tzn wiatraki startują lecz nic na monitorze sie nie wyswietla nie ma rowniez charakterystycznego pikniecia. Komp nie jest podkrecony ani nic z tych rzeczy. Wymienialem mu bateryjke w biosie aktualizowalem go resetowalem nic nie pomoglo . Podłaczalem rowniez wiekszosc podzespolow zostawiajac jedynie procka wsadzonego do plyty glownej rowniez zadnego efektu nawet nic nie piszczało.Zmienialem zasilacz na inny rowniez bez efektu. Czasami uda sie go uruchomic ale to jak wyłącze go ze 100 razy to czasem zaskoczy pochodzi troche i sie zawiesi i jak naciskam reset to nic się nie dzieje obraz pozostaje i komputer sie nie restartuje dopiero naciskajac power uda sie .

Oto moja konfiguracja:
    Urządzenie zasilaczo podobne Tracer 400W
    płyta gigabyte ga m55 s3g
    procesor athlon 3200+
    grafa geforce 9600
    ram 2,5 gb

• #2 29 Lis 2009 10:51
    altus80
    Poziom 15  

Warto spróbować przeczyścić złącze od karty graficznej.
    Spotkałem się kiedyś z podobną sytuacją, tylko komputer po pewnym czasie się resetował. Winą okazał się procesor, w tym przypadku jest to tez bardzo możliwe (skoro inne podzespoły były sprawdzane)

• #3 29 Lis 2009 11:14
    marc.z
    Poziom 8  

Czyszczenie nie pomoglo. Mi sie wydaje jesli to bylby procek to komp vy sie nie uruchomil wogole a mi sie uda go czasem uruchomic

• #4 29 Lis 2009 11:14
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

Myślę że uszkodzony zasilacz Tracera zabrał ze sobą któryś z podzespołów. Moze to byc procesor albo płyta główna. A twierdze tak ponieważ pisałeś ze zmieniałeś
    podzespoły :) To pozostało jeszcze u kogoś sprawdzić procesor oraz płytę główną :)

Zobacz jeszcze jak wygląda sprawa z kondensatorami na płycie czy nie są wybrzuszone.

• #5 29 Lis 2009 11:19
    marc.z
    Poziom 8  

Kondensatory uważam że są wporządku

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME