Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv2000 - error 0271 i 0251 po uruchomieniu

29 Lis 2009 11:52 2909 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mam problem z z hp.
    Po uruchomieniu laptopa pierwsze co to wentylator wchodzi na najwyższe obroty, dioda od zasilania i touchpada miga naprzemiennie. Nie działa klawiatura.
    Po przejściu dalej wyskakują mi dwa błędy 0271 (data) i 0251 (bios default).
    Kiedy podepnę zewnętrzną klawiaturę mogę zmienić ustawienia w bios na prawidłowe i zapisać zmiany. Po ponownym uruchomieniu nie ma już błędów (diody migają, wentylator dalej szaleje).
    Niby system próbuje się załadować ale nie daje rady, nowego tez nie mogę zainstalować.
    Mam live (puppy) - wstaje za każdym razem bez problemu. Ale jak wyłączę i włączę komputer już się nie uruchamia, muszę resetować bios i od nowa.
    Baterie od podtrzymania biosa sprawdziłem ma 3,19 więc w normie.
    Wpadłem na genialny pomysł i chciałem zrobić upgrade, ale jak dotąd nie udało mi się uruchomić żadnego systemu z dysku.
    Ej co jest?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A próbowałeś może wgrać nowy BIOS? Wygląda na to że właśnie on CI szaleje...
  • Poziom 14  
    Tak, tyle tylko, że nie mogę tego zrobić.
    Live xp nie wstaje, a w linuksie mam problem z odpaleniem emulatora wine.
    Może jakaś propozycja?
  • Poziom 14  
    Udało mi się.
    Bez flopa i bez specjalnych wodotrysków.
    Wynalazłem (kochane google) w internecie do biosa phoenix alpikację crysis disk na pendrive.
    Nie obyło się bez kombinatoryki z podmianą plików itd. ale efekt końcowy jest zadowalający.
    Wystarczy ściągnąć taką aplikację np. do ibm'a, utworzyć dysk kreatorem, potem podmienić plik bios.wph na prawidłowy i jeśli nie wystartuje pen to również plik minidos którego różne wersje znajdziemy w internecie.

Dzięki kristoff10 - naprowadziłeś mnie na dobre rozwiązanie.
    Temat zamykam.