Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mio Moov S568 - opis za zabaw nowym modelem mio

marek216 29 Nov 2009 12:24 14399 0
 • #1
  marek216

  Level 43  
  Dzięki uprzejmości firmy pracującej nad promocją nowych modeli mio dostaliśmy do testowania nowiutkie egzemplarze.

  Poniżej recenzja z zabaw mio S568 - nie jest to reklama, nie jest to test na zalecenie. Poproszono nas o sprawdzenie urządzenia i opisanie swoich wrażeń.

  Dane techniczne:


  procesor Samsung 400 MHz
  pamięć RAM 128.00 MB
  pamięć Flash ROM 2048.00 MB
  wyświetlacz 4.7 cale
  rozdzielczość w poziomie 480.00 piksele
  rozdzielczość w pionie 272.00 piksele
  wbudowany moduł GPS SiRF Star III (20 kanałów)
  czytnik kart flash microSD
  złącza

  * USB 2.0
  * Bluetooth
  * Nadajnik FM
  wyposażenie

  * ładowarka samochodowa
  * kabel USB
  * uchwyt do montowania w samochodzie


  wysokość 132.70 mm
  szerokość 85.00 mm
  grubość 14.50 mm
  waga 160.00 g


  Wrażenia estetyczne:

  Podobnie jak wcześniej opisany S555 tak i S568 wywołuje pozytywne wrażenia po wzięciu w ręce. Ten model ozdobiono chromowymi listwami na krawędziach a czarną ramkę wyświetlacza otoczono srebrnym plastykiem.

  Ikony menu na wyświetlaczu są duże i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego stylusa. Nawet podczas wpisywania adresu nie ma większych obaw o trafienie nie w tą literę co trzeba

  Kolory mapy nie są powalające ilością odcieni ale to chyba nawet lepiej. Mapa jest przejrzysta i nie dekoncentruje podczas jazdy. Kolory nocne są przyjemne i nie rażą po oczach.

  Funkcjonalność:

  Na szczególną pochwałę zasługuje moduł BT oraz GPS.  Ciekawy dodatek coraz częściej dokładany do nawigacji, mocno poprawiający bezpieczeństwo.
  Bezproblemowa komunikacja i jakość połączenia podczas jazdy to cecha rzadko spotykana w urządzeniach PNA. Mio zrobiło na tym polu spory postęp. Bezproblemowa komunikacja z telefonami LG i nokia raczej nikogo nie dziwi natomiast poprawna współpraca terminalem BlackBerry zachwyca - przynajmniej mnie gdyż nie zamierzam używać innego sprzętu do telefonii komórkowej.


  Kolejna z rewelacji to moduł GPS. Szybkość łapania sygnału na poziomie kilkunastu sekund po uruchomieniu, błyskawiczna korekta po wyjeździe np z tunelu koło spodka. Co najbardziej zaskoczyło to złapanie sygnału w środku budynku ok 5m od okien. Takie zachowanie świadczy o dopracowaniu zastosowanego chipsetu.

  Ekranowi dotykowemu też nie można nic zarzucić. Pomimo wielkości dość poprawnie odbija światło i jest czytelny nawet w "ostrym" słońcu. Ekran reaguje pod umiarkowanym dociskiem, jest to pozytywna cecha. Nie jest wrażliwy na każde muśnięcie przechodząc gdzie chce i jak chce, ale nie trzeba mocno "stukać" aby wykonał żądaną operację.


  Dodatki


  Odtwarzacz muzyki nie powala ani wyglądem ani ilością funkcji -jednak cieszy że jest. Dobry dodatek dla zabicia czasu na parkingach dla osób bez radia z MP3. Dopełnieniem tej funkcji jest transmiter FM pozwalający przerzucić dźwięk z nawigacji na zestaw głośników samochodu.


  Urządzenia posiada również przewodnik turystyczny po stolicach europejskich - zakładam ze kiedyś będzie bardziej rozbudowany, np o miejscowości historyczne ciekawe ( obecnie brak np. Krakowa ).


  Mapa

  Doszliśmy do tego co najważniejsze. Mapy mio mają dobre pokrycie adresowe. Jeśli chodzi o miejscowości to jest porównywanie z konkurencją, jeśli chodzi o pokrycie nazwami ulic mio wyprzeda konkurencję. Jednak niestety mio nie jest wolne od wad. Brakuje aktualizacji na skrzyżowaniach i rondach. O ile pokrycie nowymi trasami przelotowymi jest aktualizowane to zmiany organizacji ruchu w miastach wyglądają słabiej. Jest to najprawdopodobniej kwestia cierpliwości w oczekiwaniu na nowe mapy ale w testowanym sprzęcie taka wada została zauważona i nie może zostać pominięta.

  TMC to funkcja niedziałająca w Polsce ale np w Czechach pozwalająca sprawnie unikać korków.
  Wyszukiwanie adresu jest bardzo intuicyjne - dodatkowo można korzystać z historii, punktów ulubionych, baz danych google ( wymaga połączenia z internetem ).


  Nawigowanie odbywa się za pomocą komend głosowych oraz obrazków manewr po manewrze. Wbudowany głośnik wydaje czyste dźwięki nawet przy najwyższym poziomie głośności.  Podsumowanie:

  Pozytywne oceny za:
  - BT poprawnie współpracujący nawet z mało popularnymi urządzeniami
  - GPS szybko łapiący sygnał
  - estetykę wykonania
  - dobrze skalibrowaną czułość ekranu
  - poprawne wyliczanie tras przy różnych założeniach
  - obszerną bazę POI
  - transmiter FM "nietracący fali"
  - gwarancja 2 lata door-to-door

  Negatywnie oceniamy jedynie tempo aktualizacji organizacji ruchu w miastach, mapa jest dokładna ale czasem brak ronda może nieźle kierowcą zakręcić ;)


  Mio Moov S568 - opis za zabaw nowym modelem mio