Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Pamięci IndustrialPamięci Industrial
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio Moov S568 - opis za zabaw nowym modelem mio

marek216 29 Lis 2009 12:24 14303 0
 • #1
  marek216

  Poziom 43  
  Dzięki uprzejmości firmy pracującej nad promocją nowych modeli mio dostaliśmy do testowania nowiutkie egzemplarze.

  Poniżej recenzja z zabaw mio S568 - nie jest to reklama, nie jest to test na zalecenie. Poproszono nas o sprawdzenie urządzenia i opisanie swoich wrażeń.

  Dane techniczne:


  procesor Samsung 400 MHz
  pamięć RAM 128.00 MB
  pamięć Flash ROM 2048.00 MB
  wyświetlacz 4.7 cale
  rozdzielczość w poziomie 480.00 piksele
  rozdzielczość w pionie 272.00 piksele
  wbudowany moduł GPS SiRF Star III (20 kanałów)
  czytnik kart flash microSD
  złącza

  * USB 2.0
  * Bluetooth
  * Nadajnik FM
  wyposażenie

  * ładowarka samochodowa
  * kabel USB
  * uchwyt do montowania w samochodzie


  wysokość 132.70 mm
  szerokość 85.00 mm
  grubość 14.50 mm
  waga 160.00 g


  Wrażenia estetyczne:

  Podobnie jak wcześniej opisany S555 tak i S568 wywołuje pozytywne wrażenia po wzięciu w ręce. Ten model ozdobiono chromowymi listwami na krawędziach a czarną ramkę wyświetlacza otoczono srebrnym plastykiem.

  Ikony menu na wyświetlaczu są duże i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego stylusa. Nawet podczas wpisywania adresu nie ma większych obaw o trafienie nie w tą literę co trzeba

  Kolory mapy nie są powalające ilością odcieni ale to chyba nawet lepiej. Mapa jest przejrzysta i nie dekoncentruje podczas jazdy. Kolory nocne są przyjemne i nie rażą po oczach.

  Funkcjonalność:

  Na szczególną pochwałę zasługuje moduł BT oraz GPS.

  Ciekawy dodatek coraz częściej dokładany do nawigacji, mocno poprawiający bezpieczeństwo.
  Bezproblemowa komunikacja i jakość połączenia podczas jazdy to cecha rzadko spotykana w urządzeniach PNA. Mio zrobiło na tym polu spory postęp. Bezproblemowa komunikacja z telefonami LG i nokia raczej nikogo nie dziwi natomiast poprawna współpraca terminalem BlackBerry zachwyca - przynajmniej mnie gdyż nie zamierzam używać innego sprzętu do telefonii komórkowej.


  Kolejna z rewelacji to moduł GPS. Szybkość łapania sygnału na poziomie kilkunastu sekund po uruchomieniu, błyskawiczna korekta po wyjeździe np z tunelu koło spodka. Co najbardziej zaskoczyło to złapanie sygnału w środku budynku ok 5m od okien. Takie zachowanie świadczy o dopracowaniu zastosowanego chipsetu.

  Ekranowi dotykowemu też nie można nic zarzucić. Pomimo wielkości dość poprawnie odbija światło i jest czytelny nawet w "ostrym" słońcu. Ekran reaguje pod umiarkowanym dociskiem, jest to pozytywna cecha. Nie jest wrażliwy na każde muśnięcie przechodząc gdzie chce i jak chce, ale nie trzeba mocno "stukać" aby wykonał żądaną operację.


  Dodatki


  Odtwarzacz muzyki nie powala ani wyglądem ani ilością funkcji -jednak cieszy że jest. Dobry dodatek dla zabicia czasu na parkingach dla osób bez radia z MP3. Dopełnieniem tej funkcji jest transmiter FM pozwalający przerzucić dźwięk z nawigacji na zestaw głośników samochodu.


  Urządzenia posiada również przewodnik turystyczny po stolicach europejskich - zakładam ze kiedyś będzie bardziej rozbudowany, np o miejscowości historyczne ciekawe ( obecnie brak np. Krakowa ).


  Mapa

  Doszliśmy do tego co najważniejsze. Mapy mio mają dobre pokrycie adresowe. Jeśli chodzi o miejscowości to jest porównywanie z konkurencją, jeśli chodzi o pokrycie nazwami ulic mio wyprzeda konkurencję. Jednak niestety mio nie jest wolne od wad. Brakuje aktualizacji na skrzyżowaniach i rondach. O ile pokrycie nowymi trasami przelotowymi jest aktualizowane to zmiany organizacji ruchu w miastach wyglądają słabiej. Jest to najprawdopodobniej kwestia cierpliwości w oczekiwaniu na nowe mapy ale w testowanym sprzęcie taka wada została zauważona i nie może zostać pominięta.

  TMC to funkcja niedziałająca w Polsce ale np w Czechach pozwalająca sprawnie unikać korków.
  Wyszukiwanie adresu jest bardzo intuicyjne - dodatkowo można korzystać z historii, punktów ulubionych, baz danych google ( wymaga połączenia z internetem ).


  Nawigowanie odbywa się za pomocą komend głosowych oraz obrazków manewr po manewrze. Wbudowany głośnik wydaje czyste dźwięki nawet przy najwyższym poziomie głośności.  Podsumowanie:

  Pozytywne oceny za:
  - BT poprawnie współpracujący nawet z mało popularnymi urządzeniami
  - GPS szybko łapiący sygnał
  - estetykę wykonania
  - dobrze skalibrowaną czułość ekranu
  - poprawne wyliczanie tras przy różnych założeniach
  - obszerną bazę POI
  - transmiter FM "nietracący fali"
  - gwarancja 2 lata door-to-door

  Negatywnie oceniamy jedynie tempo aktualizacji organizacji ruchu w miastach, mapa jest dokładna ale czasem brak ronda może nieźle kierowcą zakręcić ;)


  Mio Moov S568 - opis za zabaw nowym modelem mio
 • Pamięci IndustrialPamięci Industrial