Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w nagłośnieniu dwupoziomowej kawiarni.

finches 29 Lis 2009 14:32 1816 10
  • #1 29 Lis 2009 14:32
    finches
    Poziom 8  

Mam taki problem:
    chodzi o nagłośnienie niewielkiej, dwupoziomowej kawiarni. Zależy mi, żeby jakoś rozdzielić sygnał na dwa kanały stereo o osobnych wyjściach na głośniki i niezależnej regulacji głośności. Tak, żeby na górze było głośniej a na dole cicho. Niestety nie jestem zbyt dobrze zorientowany w temacie więc nie wiem jaki rodzaj wzmacniacza się tu dobrze spisze.

Pomóżcie!

• #2 29 Lis 2009 21:39
    adamjur1
    Poziom 39  

Ostatnio wykonałem instalację nagłośnieniową dwóch sal za pomocą... głośników 5.1 od kina domowego - dwa zestawy sterowne z jednego miejsca - tanio i skutecznie. Jedna z sal to fitnes - tańce i skakańce, druga - siłownia dla pań. Poszukaj na aledrogo zestawów do 500 zł i wystarczy...
    Pozdr.J.

• #3 30 Lis 2009 08:36
    finches
    Poziom 8  

Czyli fronty na jedną salę i satelity na drugą? A jak zrobić oddzielną regulację głośności?

• #4 30 Lis 2009 11:26
    msciwortuczman
    Poziom 20  

najprościej zrobić to w ten sposób kup końcówkę z 2 wejściami i 4 wyjściami (każde wyjście regulowane na pokrętle LP 1-2 dół , LP3-4 góra)

• #5 30 Lis 2009 16:12
    finches
    Poziom 8  

No to jest dobre wyjście...

Ale czy to nie znaczy, że potrzebuję dwóch źródeł dźwięku? Chodzi o to, żeby ta sama muzyka, z jedego źródła, mogła być głośniej na górze a ciszej na dole...

Dzięki wielkie w ogóle za odzew... Doceniam.

• #6 01 Gru 2009 00:07
    adamjur1
    Poziom 39  

Ja raczej myślałem o dwóch niezależnych wzmacniaczach np 2.1 czy 5.1 z odpowiednio rozmieszczonymi ( odpowiednio na piętrach) kolumnami, sterowanymi z jednego żródła. Nie polecam amplitunerów z wbudowanymi DVD - psują się czytniki i całość trzeba wymieniać.
    Za ok 500-600 zł możesz zmontować taki zespół...
    Pozdr.J.

• #7 01 Gru 2009 18:36
    msciwortuczman
    Poziom 20  

finches ależ skąd jeżeli kupisz końcówkę z dwoma wejściami czyli Lewy Prawy kanał to na kolejne 4 wyjście będzie podany ten sam sygnał

• #8 02 Gru 2009 13:33
    finches
    Poziom 8  

dzięki za podpowiedzi...

macie może pomysł na jakiś konkretny model, który wiecie, że się sprawdzi w tej sytuacji i będzie w miarę dobry?

• #9 02 Gru 2009 14:17
    msciwortuczman
    Poziom 20  

Do takiego grania polecam dobre i sprawdzone końcówki (ads,crest itp) z tej prostej przyczyny ze muszą grać długo i niezawodnie. Sama końcówka to jeszcze pryszcz co z głośnikami??

• #10 02 Gru 2009 15:08
    finches
    Poziom 8  

No tak, niezawodność jest jak najbardziej wskazana. Ale koncówki Cresta i inne tego typu są dla mnie nieosiągalne. Po pierwsze ze względu na budżet, a poza tym ze względu na moc. Nie potrzebuję po prostu 300W na kanał. Szukam raczej rozwiązania domowego, pomieszczenia są małe, każde piętro ma około 20 m2, więc moc rzędu 60W na kanał byłaby myślę wystarczająca. To naprawdę mała, kameralna kawiarnia. Wolałbym więcej zainwestować w dobrej jakości głośniki, dźwięk nie będzie głośny, więc dobrze byłoby gdyby był chociaż klarowny.

Wszelkie sugestie mile widziane...

• #11 02 Gru 2009 22:22
    krzysiuc
    Poziom 25  

Jeśli to ma być tylko muzyka do kotleta, to polecam wzmacniacze domowe, które z reguły mają 4 wyjścia na głośniki. Do tego jakieś domowe kolumny z dobrym brzmieniem tudzież basem, żeby w razie czegoś nie zabrakło go. Zestaw 5.1 nie sprawdzi się tutaj bo na jednym poziomie prawie wcale nie będzie basu. Sam przekopałem kilka kin domowych i wiem, że jedna sala i owszem dobrze to zagra ale na dwie kolumienki nie wydolą i będzie takie plastikowe brzmienie, oczywiście myślę tutaj o tanich kinach domowych, poniżej 1000zł. Za 1500zł i więcej można znaleźć ciekawe Yamahy i Sony, które mają z tego co wiem trójdrożne satelity.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo