Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres ciśnieniowy Saeco

kwitekewelina 29 Lis 2009 15:41 5990 5
  • #1 29 Lis 2009 15:41
    kwitekewelina
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w sprawie naprawy ekspresu ciśnieniowego Saeco do kawy. Otóż część ekspresu która jest odpowiedzialna za spienienie mleka chyba jest popsuta, ponieważ nie spienia tego mleka tylko go podgrzewa :|Jak sobie z tym poradzić:?:Myślałam, że to kamień, ale odkamieniłam i nic się nie zmieniło.

Proszę podać w tytule typ ekspresu!
    <mrhari>

----------------------------
    ślub wesele-suknia ślubna

0 5
  • #2 29 Lis 2009 18:50
    XAX
    Poziom 21  

1) Podaj typ ekspresu od spodu z tabliczki!!!!

2) Każda taka dysza ma mini otworek na boku obudowy lub rowek po wewnętrznej stronie części (tej zdejmowanej). Jeżeli jest zatkany ekspres nie będzie pienił tylko gotował mleko. Chyba ze coś zgubiłaś z dyszy co też się zdarza.

0
  • #3 29 Lis 2009 22:19
    kwitekewelina
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź :) Typ ekspresu : SIN010. Sprawdzałam, ale nie widzę żadnego mini otworu na boku obudowy. Ja za każdym razem ściągam tą dyszę po użyciu do mycia, ale nie zaważyłam abym coś zgubiła z tych części. Co mogę zrobić aby to pracowało jak dawniej:?:

---------------------------
    ślub wesele-
    suknia ślubna

0
  • #4 29 Lis 2009 23:34
    XAX
    Poziom 21  

Jak zdejmujesz zewnętrzną część dyszy to od górnej jej krawędzi około 5-6mm poniżej na boku jest mały otworek (słabo widoczny). Jego trzeba przetkać.
    W 99% przypadków jest to wina nie spieniania mleka. Jeżeli to nie pomoże zmień mleko.

1
  • #5 16 Gru 2009 23:33
    kwitekewelina
    Poziom 2  

dziękuję bardzo za radę:D Mój chłopak spróbował tak zrobić jak Ty podpowiedziałeś i pomogło:D ale tak mu się spodobało eksperymentowanie przy tym ekspresie, że rozkręcił go, no i tu pojawił się problem :cry: Ekspres w chwili obecnej puszcza parę tą częścią co leci kawa :cry:i pary w tym momencie nie robi. Mój chłop twierdzi że uszczelki poszły ( w ogóle się nie zna na sprzęcie :D) Co radzisz:?: Czy coś jeszcze będzie z tego ekspresu, czy warto go naprawiać, a może lepiej kupić nowy:?:

-------------------------
    ślub wesele- suknia ślubna

1
  • #6 15 Kwi 2016 11:08
    Jaszczurecki67
    Poziom 1  

Podziękowania dla XaX.
    Dla potomnych i niedowidzących- na zdjęciu dysza spieniania mleka od mojego
    saeco vienna. Ekspress nagle przestał spieniać mleko. Znalazłem podpowiedź XaXa.
    Dla niedowidzących zamieszczam zdjęcie dyszy z widoczną dziureczką, której przedtem również nie doztrzegałem. Po przetkaniu jak ręką odjął i znów pije pyszną kawusie ze spienionym mlekiem.
    Hought!!!

ekspres ciśnieniowy Saeco

0