Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: mio moov 500 - bezinwazyjny skrypt na SD

fotobzyku 29 Lis 2009 16:16 98404 68
  • #1 29 Lis 2009 16:16
    fotobzyku
    Poziom 25  

Witam.
    Znalazłem informacje że istnieje skrypt który odblokowuje nawigację mio moov 500 i dodaje się do katalogu z automapą polski znajdującą się na karcie SD bez potrzeby edytowania plików w nawizgcji. Będę wdzięczny za pomoc, o ile możliew przesłanie na PW.
    Z góry dziękuję.

2 29
  • #2 29 Lis 2009 16:56
    koala106
    Poziom 39  

fotobzyku napisał:
    Witam.
    Znalazłem informacje że istnieje skrypt który odblokowuje nawigację mio moov 500 i dodaje się do katalogu z automapą polski znajdującą się na karcie SD bez potrzeby edytowania plików w nawizgcji. Będę wdzięczny za pomoc, o ile możliew przesłanie na PW.
    Z góry dziękuję.

Treść najprostszego skryptu Auto.mscr:
    Code:
    Kill("explorer.exe")

Kill("Miomap2008.exe")
    Kill("miomap.exe")
    Kill("AppStartupSec.exe")
    Run("\Storage Card\Automapa EU\wceAm.exe")

do działania wymaga MortScripta i umieszczenia w folderze Cobia_500_64 na karcie

2
  • #3 29 Lis 2009 17:05
    fotobzyku
    Poziom 25  

Czyli bezpośrednio na karcie muszę utworzyć katalog Cobia_500_64 i umieścić tam plik Auto.mscr?
    Co jeszcze muszę zrobić?
    O co chodzi z MortScriptem?
    Będę wdzięczny za wyjaśnienie i pomoc.

1
  • #4 29 Lis 2009 17:22
    koala106
    Poziom 39  

Tak właśnie musisz zrobić, do katalogu musisz dograć mortscripta plik główny mortscript.exe i launcher Auto.exe

0
  • #5 29 Lis 2009 17:34
    fotobzyku
    Poziom 25  

te pliki znajdę gdzieś w katalogu nawigacji?

Dodano po 3 [minuty]:

I po wgraniu na kartę będzie możliwość uruchomienie AM, a po wyjęciu karty w navi będzie bez zmiany?

0
  • #6 29 Lis 2009 17:45
    koala106
    Poziom 39  

Wpisz mortscript w google i znajdziesz. Po włożeniu karty do mio odpali AM, bez karty Miomapa

1
  • #7 29 Lis 2009 18:42
    fotobzyku
    Poziom 25  

Znalazłem jakieś pliki MortScript.exe ale auto.exe niestety nie były autorun .
    Niestety nie uruchamia się AM.
    Czy mogę dostać gotową paczkę na PW

0
  • #8 29 Lis 2009 20:17
    koala106
    Poziom 39  
  • #9 01 Gru 2009 21:00
    Pontikos
    Poziom 38  

Koala106

czy sie pomyle, jesli zauwaze, ze dzialanie Twojego skryptu jest o tyle niebezpieczne, ze wylacza proces odpowiedzialny za komunikacje USB z urzadzeniem?
    Mysle ze mam racje, jako ze proces AppStartupSec odpowiada za polaczenie USB oraz za autostart z karty - juz wrecz legendarny jest opis by na mio moov 200 podmienic ten plik EXE na plik Automapy, przez co bezpowrotnie (do interwencji z lutownica i programatorem) tracilo sie polaczenie USB.

0
  • #10 01 Gru 2009 21:07
    koala106
    Poziom 39  

wyłącza, bo w mio jak go nie wyłączysz, to masz zapętlone uruchamianie miomap, ale po resecie masz przywrócone fabryczne - nie masz żadnej ingerencji w rejestr itp

0
  • #11 01 Gru 2009 21:17
    Pontikos
    Poziom 38  

Za to co jest uruchamiane przez proces AppStartupSec odpowiada przeciez plik AppStartupSec.ini - jesli go np. podmienisz za pomoca Mortscriptu (rcopy), nie musisz ubijac samego procesu i polaczenie USB pozostaje :)

0
  • #12 01 Gru 2009 21:37
    koala106
    Poziom 39  

Można i tak, ale wtedy ingerujesz w oprogramowanie wewnątrz urządzenia - a po co? To najprostsza droga do ubicia nawigacji - tutaj wystarczy reset i masz stan fabryczny, jak podmienisz plik, nie masz już resetu i możesz przy złym wpisie cieszyć się całkiem zgrabnym przyciskiem do papieru

0
  • Pomocny post
    #13 11 Gru 2009 17:08
    falcon82
    Poziom 9  

Mam problem z ustawieniem tego bezinwazyjnie, bez ingerencji w pamięć wewnętrzną nawigacji
    Posiadam Mio Moov 500
    Na karcie SD (SanDisk Ultra II) utworzyłem 3 katalogi i odpowiednio pliki z zawartością:
    1. Cobia500R2

a) MioAutorun.mscr
    kill("explorer.exe")
    kill("miomap2008.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")

2. Cobia_500_64
    a) Auto.mscr
    kill("explorer.exe")
    kill("miomap2008.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")

b) MortScript.exe (skopiowane z MortScript-4.2/bin/PNA)
    c) Auto.exe (skopiowane z MortScript-4.2/bin/PNA - i zamienione z Autorun.exe)
    3. Automapa EU
    a) AutoMapa EU.exe
    b) wceAm.exe
    x) oraz inne

Nie mogę się połapać co robię nie tak, bo nie miałem z tym do czynienia.
    Pliki mscr tworzyłem za pomocą notatnika - wpisując zawartość skryptu, po czym zmieniałem rozszerzenie z txt na mscr.
    W jakim pliku ma być umieszczony ten skrypt MioAutorun.mscr czy Auto.mscr oraz w jakim folderze Cobia500R2 czy Cobia_500_64
    Próbowałem min. w skrypcie zmieniać "miomap.exe" na "MioMap.exe"
    Moja AutoMapa posiada tylko 2 pliki exe: AutoMapa EU.exe i wceAm.exe, czy to wystarczy
    Jak powinno się wgrywać AutoMapę. Wrzucić po prostu pliki czy instalować na karcie.
    Pliki kopiowałem z MortScript-4.2/bin/PNA - i zamieniłem z Autorun.exe, próbowałem również nowsze wersje beta
    Proszę o podpowiedź co robię nie tak. Z góry dziękuje

0
  • #14 12 Gru 2009 23:46
    Pontikos
    Poziom 38  

Rozumiem ze porade wziales z forum (niebieskiego) ktorego nazwy, wg. naszych MOD-ow nie powinno sie wymieniac w dobrym towarzystwie. ;)

Folder Cobia_500_64 jest OK - tak samo jego zawartosc jesli chodzi o pliki i zawartosc pliku mscr.

Zakladajac, ze masz automape na karcie SD w typowum dla jej instalacji folderze, skrypt powinien zadzialac.

Co do rozwiazania [1] sie nie wypowiem - nie spotkalem mio moov 500 ktore reagowalo by na ten uklad plikow/ folderow.

Mortscript - ja w swej pracy wykorzystuje 3 jego wersje - o wielkosci 50kb, 65kb i 78 kb. Dodatkowo dogrywam biblioteki mortZip.dll oraz ToolHelp.dll (n iektore nawigacje, zwlaszcza na win CE 4.2 ich wymagaja do zadzialania skryptu) Jesli uzywasz wersji 50kb, skladnia skryptu jest troche bardziej uproszczona - pozbawiona nawiasow i cudzyslowiow.

BTW, zakladam ze karte SD masz zformatowana w FAT/FAT32, a nie NTFS :)

0
  • #15 13 Gru 2009 11:49
    falcon82
    Poziom 9  

Witam ponownie
    Dziękuję serdecznie za wskazówki. Poradziłem sobie już z tym problemem. AutoMapa się wczytuje.
    Wiedziałem, że robię jakiś banalny błąd.
    Karte SD mam sformatowaną w FAT32. Na NTFS o dziwo się nie dało. Także nie było to powodem tego, że skrypt mi nie działał poprawnie. Wszystko działo się za sprawą katalogu Cobia500R2 i jego zawartości.
    Wrzuciłem również plik mortZip.dll, który akurat nie wiem czy był mi w ogóle potrzebny, ale od przybytku głowa nie boli.
    Nie znalazłem niestety pliku ToolHelp.dll, ale skoro działa bez niego, to nie ma się czym głowić.

Mam jeszcze pytanie czy da się w ten sam sposób bez jakiejkolwiek ingerencji w zawartość wewnętrzną pamięci nawigacji uruchamiać po włożeniu karty nie od razu AutoMapę tylko np. panel (pulpit), który by umożliwił uruchomienie dowolnego programu nawigacyjnego, notatnika kalkulatora, multimediów, gry itp. lub zamiast panelu jakieś proste menu wyboru.

Jestem już zadowolony z tego co mam, ale takie rozbudowane menu (lub panel) przydałoby się. Mam 4 GB pamięci, więc jest co wgrywać. W dodatku nie trzeba byłoby zmieniać skryptu, żeby odpalić np. mapę TomToma, która jest ponoć dokładniejsza za granicą.
    Oczywiście można ten sam rezultat otrzymać zmieniając karty pamięci, ale uważam, że lepiej mieć jedną zawsze może się gdzieś nam ta druga zawieruszyć.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.

0
  • #16 20 Gru 2009 17:56
    falcon82
    Poziom 9  

Wie ktoś może jak w skrypcie ustawić, żeby po kliknięciu na przycisk było słychać głos owego kliknięcia. Jaka do tego potrzebna jest akcja. To nie jest flash ani html, więc niestety nie mogę dojść do tego. Szukałem wszędzie i nigdzie nic na ten temat nie znalazłem.
    Posiadam piki wav i mp3 z głosem kliknięcia.
    Mam również taki program wgrany, gdzie sprawdza się ustawienia sprzętu (dźwięk, system czas) - DSetting.exe
    Nie chodzi mi akurat, żeby jego edytować, chociaż jakby się dało to też.
    Tylko mianowicie zwykły przycisk w menu, tak jak np. tutaj:

ICONXPBUTTON
    x = 270
    y = 3
    NewIni = ..\Panel\gry.ini
    SizeNormal = 64
    SizePushed = 32
    Add = 0
    ScaleAlpha = 80
    IconNormal = ..\Panel\Ikonki\gry2.ico
    Add = 0
    ScaleAlpha = 100
    IconPushed = ..\Panel\Ikonki\gry2.ico
    ShutDownAnimation = NoAnimation

0
  • #17 20 Gru 2009 18:16
    Pontikos
    Poziom 38  

Proponuje sprawdzic w specyfikacji (opisie) programu Systeminformation (jest polski - google!), czy obsluguje przypisanie dzwieku do eventu np. 'ActionIconPushed' :)

0
  • #18 20 Gru 2009 20:48
    Marbis22
    Poziom 17  

falcon82 napisał:
    Wie ktoś może jak w skrypcie ustawić, żeby po kliknięciu na przycisk było słychać głos owego kliknięcia.

Musiałbyś odblokować tym samym sposobem co załączasz automapę. Czyli w pliku auto,mscr ścieżke musisz wskazać do panela i dopiero wtedy uruchomić np explorera wejść w windowsa i tam uruchomić control.exe . Dopiero wtedy wejść w volume&sound i tam załaczyć. Lub jeżeli w panelu masz dsettings to za pomocą jego. Bo o ile pamiętam mio moov 500 nie ma dostępu do ustawień wewnętrznych bez odblokowania.

0
  • #19 20 Gru 2009 21:57
    falcon82
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź
    Panel kontrolny\Volume & Sounds\Enable clicks... oraz Sounds
    Tam można zapisać własne schematy, gdzie nadaje się nazwy tych schematów
    Niestety mam problem klawiatura którą uruchamiam nie chce pisać to samo tyczy notatnika.
    "Uruchamia się, ale nie pisze" i reset nie pomaga

0
  • #20 21 Gru 2009 19:15
    falcon82
    Poziom 9  

Chodzi mi oczywiście o klawiaturkę jotkbd.exe
    Jakie pliki dll są mi do niej potrzebne żeby działała

0
  • #21 22 Gru 2009 13:44
    falcon82
    Poziom 9  

Już sobie poradziłem z tym problemem, ale tylko częściowo.
    Pozmieniałem ścieżki w 3 plikach au.mscr, które mam w folderze kej.
    Niestety po aktywowaniu klawiatury (kopiowanie plików dll), resetuje mi (co wcześniej mi nie działało), ale załącza mi się MioMapa zamiast panelu.
    Zaznaczę, że zrobiłem ten panel "bezinwazyjnie" i to samo mam jeśli sam swoje mio moov 500 dam w pozycji reset, po czym od razu on z pominięciem off.
    Czy tak być powinno.
    Zwyczajnie, żeby uruchomił mi się panel muszę dać reset/off aż się wyłączy/dopiero on
    Wracając do tego co mówiłem wcześniej muszę sam zresetować żeby włączył mi się panel, ale klawiatura nie działa. Z tego co czytałem po akt. klawiatury działa ona do ponownego wyłączenia.
    I jeszcze jedno czy da się wchodząc przez panel w miomapę wyłączyć ją jak np. automapę, żeby z powrotem wrócić do panelu?

0
  • #22 28 Gru 2009 13:48
    fotobzyku
    Poziom 25  

Witam ponownie.
    O co dokładnie chodziło z tym katalogiem Cobia500R2

Cytat:
    Karte SD mam sformatowaną w FAT32. Na NTFS o dziwo się nie dało. Także nie było to powodem tego, że skrypt mi nie działał poprawnie. Wszystko działo się za sprawą katalogu Cobia500R2 i jego zawartości.
    Wrzuciłem również plik mortZip.dll, który akurat nie wiem czy był mi w ogóle potrzebny, ale od przybytku głowa nie boli.

Wszystko mam wgrane na kartę tak jak podane wcześniej ale niestety automapa się nie uruchamia startuje miomap.
    Dodam że jakiś czas temu aktualizowałem miomap do najnowszej wersji.
    Przed aktualizacją miomap przy uruchamianiu wyświetlało MioMap 2008 a po aktualizacji wyświetla tylko MioMap

0
  • Pomocny post
    #23 28 Gru 2009 18:53
    Marbis22
    Poziom 17  

fotobzyku napisał:
    Witam ponownie.
    O co dokładnie chodziło z tym katalogiem Cobia500R2

Jeżeli chcesz np uruchomić jakiś program bez odblokowywania to tworzysz taki katalog w nim powinny być 3 pliki(auto.exe , auto.mscr i mortscript.exe) i do tego na karcie gdzie ten katalog kopiujesz program który chcesz odpalić. Po resecie i w większości mio uruchamia sie miomap , wtedy dopiero wsadzasz kartę z tymi plikami i powinno uruchomić dany program. To jest tak zwane odblokowanie bezinwazyjne czyli nie kopiujesz nic do nawi.

0
  • #24 28 Gru 2009 21:37
    fotobzyku
    Poziom 25  

Dzięki wielkie o to chodziło.
    Po wgraniu plików uruchamiałem nawigację z włożoną kartą i dla tego nie startowało.
    Zresetowałem navi i po uruchomieniu dopiero dałem kartę wtedy wyskoczył błąd

Cytat:
    fatal application error
    application mortscript.exe has performed an illegal operation and will be shut down.If the problem presists,contact the program vendor

potem mapa wystartowała.
    Jutro przetestuje działanie i dam znać jakby było coś nie tak.

0
  • #25 28 Gru 2009 22:42
    Marbis22
    Poziom 17  

Tylko musisz w pliku auto.mscr wpisać odpowiednią ściezkę do załączenia programu.

0
  • #26 10 Sty 2010 21:13
    czarkee
    Poziom 1  

Hej działać to mi AM działa na mio ale:

1) Czy wam tez nie chce sie MIO wyłączyc jak dajecie OFF gdy AM jest włączona (w miomap OFF dziala bez zarzutu)
    2) Jak się aktualizuje AM
    3) jak zrobić, aby AM byla włączona caly czas a nie jedynie jak sie wsadzi kartę na już działającą MIOMAP.

Z GORY DZIIEKI ZA POMOC :D

0
  • #27 10 Sty 2010 21:27
    Pontikos
    Poziom 38  

1. OFF nacisniety wylacza Automape (program), nie Mio.
    2. wg. wskazuwek na ekranie instalatora Automapy. Sciagasz oficjalna instalke i instalujesz, np. na karcie SD.
    3. Gdy karta jest wlozona, moze automatycznie odpalac sie Automapa. jesli chcesz to zrobic bez karty, zainstaluj ja na uzadzeniu.

0
  • #28 15 Sty 2010 13:33
    ziggydi
    Poziom 9  

witam
    jestem posiadaczem mio moov 500 n210
    troche sie juz pogubilem w tym watku, tak wiec pytam dla pewnosci, czy podany sposob przez falcon82 dziala czy nie, bo dwa posty dalej napisal ze byl jakis problem w kataloguCobia500R2 ale nie wyjasnil o co chodzi.

Czy komus to dziala jak powinno?

falcon82 napisał:
    Mam problem z ustawieniem tego bezinwazyjnie, bez ingerencji w pamięć wewnętrzną nawigacji
    Posiadam Mio Moov 500
    Na karcie SD (SanDisk Ultra II) utworzyłem 3 katalogi i odpowiednio pliki z zawartością:
    1. Cobia500R2

a) MioAutorun.mscr
    kill("explorer.exe")
    kill("miomap2008.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")

2. Cobia_500_64
    a) Auto.mscr
    kill("explorer.exe")
    kill("miomap2008.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")

b) MortScript.exe (skopiowane z MortScript-4.2/bin/PNA)
    c) Auto.exe (skopiowane z MortScript-4.2/bin/PNA - i zamienione z Autorun.exe)
    3. Automapa EU
    a) AutoMapa EU.exe
    b) wceAm.exe
    x) oraz inne

Nie mogę się połapać co robię nie tak, bo nie miałem z tym do czynienia.
    Pliki mscr tworzyłem za pomocą notatnika - wpisując zawartość skryptu, po czym zmieniałem rozszerzenie z txt na mscr.
    W jakim pliku ma być umieszczony ten skrypt MioAutorun.mscr czy Auto.mscr oraz w jakim folderze Cobia500R2 czy Cobia_500_64
    Próbowałem min. w skrypcie zmieniać "miomap.exe" na "MioMap.exe"
    Moja AutoMapa posiada tylko 2 pliki exe: AutoMapa EU.exe i wceAm.exe, czy to wystarczy
    Jak powinno się wgrywać AutoMapę. Wrzucić po prostu pliki czy instalować na karcie.
    Pliki kopiowałem z MortScript-4.2/bin/PNA - i zamieniłem z Autorun.exe, próbowałem również nowsze wersje beta
    Proszę o podpowiedź co robię nie tak. Z góry dziękuje

Czy podany opis/konfiguracja plikow jest ok, czy cos trzeba zmienic?

dzieki i pozdrawiam

1
  • #29 16 Sty 2010 23:07
    grzegorz.cieszyn
    Poziom 2  

Panowie czy ktoś może zerknąć na ten panel do s 505 to jest bezinstalacyjny i dokonać małej modyfikacji .Chciałbym jeśli to nie jest duży problem zamast ikony teleatlasu dodać ikonę automapy , i jest jeszcze problem uruchomienia miomapy z tego panelu takiej z ikonka "x" żeby ją potem szło wyłączyć i powrócić do panelu aha jeszcze jak ktoś dokona tych cudów żeby jeszcze dodał podświetlenie które jest bezcenne w słoneczne dni . Bardzo ładnie proszę siedzę nad tym ale wiecie jak jest dla was to 2 min
    Oto panel

http://rapidshare.com/files/336394041/panel_s505.rar.html

Z góry dzięki i pozdro

1
  • #30 17 Sty 2010 00:13
    taison28
    Poziom 2  

ziggydi u mnie działa to na takiej konfiguracji:

W katalogu Cobia_500_64 są pliki:
    MortScript.exe
    Auto.exe
    Toolhelp.dll
    Auto.mscr
    o zawartości:
    kill("explorer.exe")
    kill("miomap2008.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")

oraz katalog Automapa EU z zainstalowaną poprawnie Auto Mapą

I teraz ważna rzecz czasami będziesz musiał zmienić nazwę katalogu Cobia_500_64 na Cobia500R2. Którą z tych nazw zastosować dowiesz się podglądając zawartość pliku device.xlm na Mio w części hardware - "zmiena/część" ??? type tam jest podana jedna z tych nazw.

Życzę powodzenia w próbach bo mapy Mio to nie nadają się do niczego.
    Pozdro

2
  Szukaj w 5mln produktów