Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAA24160 BY nie grzeje wody

bopa 29 Nov 2009 17:51 3220 10
Bosch
 • #1
  bopa
  Level 10  
  Mam problem z pralką Bosch WAA24160 BY nie grzeje wody i "chodzi" w jednym programie, pobierze wodę i proszek i może tak chodzić w nieskończoność. Grzałkę i termostat już sprawdziłem, są ok. Podejrzenie padło na moduł sterowania - odczytałem w okienku taki symbol 5560 004 324 czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę dostać taki moduł? Pralka jest z wyprodukowana w grudniu 2005, kupiona w maju 2006
 • Bosch
 • #2
  BRum
  Level 21  
  Nie szukaj nowego modułu bo się nie opłaci wymieniać,lepiej kupić nową pralkę z gwarancją dwuletnią.Pewnie w module poleciał przekaźnik od grzałki to powinno się dać naprawić i to niewielkim kosztem.
 • Bosch
 • #3
  bopa
  Level 10  
  Kupić nową pralkę to nie sztuka - jeżeli można naprawić ten moduł to szepnij jak to zrobić gdzie jest ten przekaźnik:?:
 • #4
  bopa
  Level 10  
  Witam, mam pytanie jakie łożyska i uszczelniacz przychodzą do pralki Bosch WAA24160 BY i czy to duży problem przy wymianie?
 • #5
  TomekCarlos
  Level 26  
  Problem bardzo duży - zespół piorący nierozbieralny.
 • #6
  bopa
  Level 10  
  Zespół piorący wygląda jak nierozbieralny, ale można go rozpołowić - właśnie jestem w trakcie. Nie jestem pewien uszczelniacza czy powinien być z kołnierzem czy bez bo, raz już zespół piorący był wymieniony jeszcze na gwarancji i coś mi tu nie pasuje bo łożyska są polskie z metalowymi osłonami niestety nie mogę odczytać rozmiaru puki ich nie wymontuję. Simering jest nieopisany, a wymiary po zmierzeniu to 30/62/10 bez kołnierza co w innych Boschach występuje z kołnierzem (chyba że się mylę). Obawiam się, że serwisant zachował się nie fair i zrobił mi taki kiks bo wiedział, że gwarancja się już kończy. Zespół piorący wymieniony był z powodu poluzowania przeciwwag i to był jedyny powód żeby go wymienić?. Obecnie po trzech latach użytkowania przy sprawdzaniu grzałki zauważyłem, że łożyska "puszczają" wodę i chciałem je wymienić stąd mój wpis na forum. Jak ktoś miał taki przypadek do rozwiązania to proszę o odpowiedź. Szczególnie jeżeli chodzi o simering.
 • #8
  bopa
  Level 10  
  Naprawa zakończona pomyślnie. Jednego tylko nie jestem pewien, czy założyłem właściwy uszczelniacz ponieważ na starym nie było podanych żadnych wartości stąd było moje pytanie o podanie właściwego rozmiaru.Tak jak pisałem wyżej teraz jestem przekonany, że przy naprawie gwarancyjnej serwisant Boscha wymienił mi połowę zespołu piorącego (tą z łożyskami) i założył do niego łożyska typu "Z" z metalową osłoną, a powinny być 2RS do tego ten nietypowy simering i łożyska posypały się po roku z niewielkim okładem - nieładnie.
  Ponawiam pytanie czy użyłem właściwy uszczelniacz 30/62/10 ? bo jak nie to jestem w stanie jeszcze raz rozpołowić zespół piorący, żeby właściwie zabezpieczyć naprawdę dobre łożyska jakie obecnie założyłem.
 • #9
  nares
  Home appliances specialist
  bopa wrote:

  Ponawiam pytanie czy użyłem właściwy uszczelniacz 30/62/10 ? bo jak nie to jestem w stanie jeszcze raz rozpołowić zespół piorący, żeby właściwie zabezpieczyć naprawdę dobre łożyska jakie obecnie założyłem.

  A co? Mając wszystko rozebrane, nie pomierzyłeś gniazda na simmering i tulejki na osi?
 • #10
  bopa
  Level 10  
  Po sprawdzeniu przekaźnika na module i poszczególnych przejść grzałka zaskoczyła.
  Dzięki
 • #11
  bopa
  Level 10  
  Przemierzyłem stary simer i według niego dokupiłem nowy. Tylko jak pisałem wyżej ten stary wydawał mi się jakąś podróbą bo nie był opisany a w sklepie z częściami AGD pan bardzo się zdziwił takim rozmiarem do Boscha

  Moderated By skryn:

  Tematy scaliłem.