Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TELEWIZOR LCD samsung i dekoder HD UPC brak sygnału.

29 Nov 2009 19:35 14377 5
  • Level 9  
    Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem telewizji cyfrowej UPC z dekoderem nagrywarką HD. Od samego początku pojawia się problem przy uruchamianiu zestawu. Wg pracownika UPC najpierw uruchamiamy dekoder następnie włączamy TV i wtedy występuje znaczący problem na odbiorniku ukazuje się komunikat ;tryb nie dostępny lub brak sygnału. Włączanie i wyłącznie niekiedy trwa do 15 minut aby obraz zaskoczył. Po wielu próbach najskuteczniejszym sposobem stało się wyciągniecie końcówki przewodu z gniazda HDMI obraz pojawia się natychmiast jest to niestety IRYTUJĄCE !!!!!!!!!!.
    Dekoder podłączony jest do odbiornika TV przewodem HDMI; zmieniałem przewód bez rezultatu.
    Wejście HDMI w telewizorze działa prawidłowo. Podłączyłem inne urządzenie poprzez przewód HDMI
    Posiadam dekoder HD UPC typ CISCO – model 8485DVB, telewizor SAMSUNG LE40R7. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.:|
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Witam .Poproś techników z UPC niech podstawią drugi dekoder i będziesz wiedział co jest grane.
  • Level 9  
    Dzięki spróbuję się z nimi skontaktować.
    Jak dotychczas są same problemy:?:
  • Level 18  
    Czy udalo ci się rozwiązać problem? Bo ja niestety mam to samo z dekoderem Cisco, telewizor LG.
  • Level 9  
    Jak mi wyjaśniono prawdopodobnie abym mógł korzystać z dekodera HD Cisco musiałbym wgrać nowe oprogramowanie do TV przez serwis, skończyło się na wymianie na dekoder Philipsa. Z informacji uzyskanej przez serwisanta upc jeśli TV nie działa z dekoderem i jest na gwarancji to jest możliwe wgranie nowszego oprogramowania przez serwis od TV.
    Z nowym dekoderem problem zniknął.
    :D Pozdrawiam
  • Level 11  
    Dekodry UPC to jeden wielki problem. Fachawcy z UPC nie wiedza lub niechcą wiedzieć jak rowiązac problemy , porady np. dotyczące dekodera Philipsa ( wieszanie się przy przechodzeniu z jednego kanału HD na inny kanał HD przy jednoczesnym nagrywaniu innego kanału HD ) kwituja poradą , żeby na dysku nie było więcej niż 40 % zajętego miejsca. Po ponad roku uzytkowania dekoderów zarówno CISCO jak i Philipsa mam pewność o niedopracowniu oprogramowania dekoderów i braku umiejętności rowiązania problemów przez servis UPC.