Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 - masa problemów z certyfikatami

29 Lis 2009 20:03 7013 17
  • Poziom 12  
    witam...
    przekopałam już internet, lecz wszystko co znalazłam nie jest dla mnie zbyt czytelne (nie mówię po angielsku) lub poprostu nie działa! Mam problem z N95-1
    w 85% przypadkach podczas instalacji softu, n-ka zgłasza mi CERTYFIKAT WYGASŁ, skontaktuj się z dostawcą, - no i nie można nieczego zainstalować. Wiem, że są jakieś programy do pozbycia się TEGO, moim zdaniem IDIOTYCZNEGO wymysłu NOKII.
    Pomożecie?
  • Poziom 15  
    Witam!
    Słyszałem o dużo prostszym sposobie: cofnij datę w telefonie np.o 3 lata wstecz :P i wtedy zainstaluj certyfikat ;).Chodzi tylko o to aby w momencie instalacji data była cofnięta na tyle do tyłu,żeby certyfikat był jeszcze ważny ;).
    Gdy zainstalujesz wszystko to przestawisz datę na aktualną i powinno działać normalnie ;).
    Ale ostrzegam:ten trik nie działa na wszystkich wersjach symbiana (chyba).
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    no faktycznie... zaraz sprawdzę
  • Poziom 15  
    Jeśli pomoże to warto byłoby podać wersję symbiana,żeby w przyszłości było wiadomo że ta sztuczka na niej działa ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Działa ta "sztuczka" na każdej wersji.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Więc zakładam że problem został rozwiązany :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Niestety nie... Datę, w mojej N95 da się cofnąć max. do 01.01.2008, więc, nie wprowadzę np. roku 2007,czy 2006... Próbuję zainstalować programik nsysinfo lub phonenetinfo (coś ala NetMonitor) lecz ciągle błąd certyfikatu. Muszę raz na zawsze złamać ten soft, i tyle, bo naprawdę wnerwia.
  • Poziom 22  
    jak nie znasz ang to proponuje na znany serwis aukcyjny ludzie to robia za 1 zl ;).
    Pozdr.
  • Poziom 12  
    No dobra.... dawajcie ten soft też i po Angielsku. Ostatnio trafiłam na jakąś stronkę w której był programik do uaktualniania certyfikatów w plikach instalacyjnych , ale nie mogę trafić ponownie na w/w
  • Poziom 11  
    Cofanie daty czasami pomaga ale nie od razu o 3 lata, (wtedy wyrzuca, że certyfikat jeszcze nie ważny).
    Pomaga podpisanie własnym certyfikatem można go zrobić na internecie.
    Jeśli chcesz to mogę ci go wyrobić napisz na PW.
    Potem podpisujesz programem np signsi.

I przede wszystkim w ustawieniach wejdź w men. aplikacji --> ustawienia:
    * Instalowanie oprogramowania --> wszystko,
    * Sprawdzanie certyfikatu online --> nie
  • Poziom 38  
    Google -> nokia n95 wlasny certyfikat
  • Poziom 12  
    jutro nad tym posiedzę i dam znac co wyszło
  • Poziom 12  
    byłam tu:

http://andy.ehandysoft.com/devcert.php

wpisałam IMEI, kod, i czekałam 24h na wykonanie certyfikatu

po 24 h... skierowano Mnie tu:

http://cer.s603rd.cn/index.php?m=download&id=365942

ale, po Chińsku czy Japońsku to Ja już nie kumam...

co dalej?

Dodano po 27 [minuty]:

darowałam sobie tę Chińszczyznę...
    obecnie przerabiam ten temat:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=68&t=36892

Może tutaj uda się wyrobić ten certyfikat
  • Poziom 17  
    kurczaczek699 napisał:
    Koleżanko, najlepiej będzie "zhackować softa". Nie będziesz potrzebować żadnych certyfikatów i tak dalej. http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=63&t=21720

wszystko w porzadku jeśli masz starsze oprogramowanie niż v31.0.014 jeśli nie to musisz mieć swój własny certyfikat o który sie starasz lub zaniżyć soft.
  • Poziom 12  
    już po problemie. Bardzo łatwo otrzymać własny certyfikat. Opiszę od początku do końca co trzeba zrobić. Sposób sprawdzony na moich N95 i N73. Podpisywanie aplikacji prawidłowe, wszystko działa super.

1. wchodzimy na stronę:

http://cer.s603rd.cn/index.php?m=download&id=365942

Jest ona po chińsku czy japońsku, ale nie przejmujmy się tym, po zalogowaniu, będzie można zmienić język na angileski. Na dole między wyrazami, widać napis :

signtools2.2 a obok mała dyskietka i HERE ...
    klikamy tam na HERE, by ściągnąć i zapisać na dysk programik , który później użyjemy do podpisywania nowym certyfikatem naszych aplikacji.
    Program nazywa się signtools2.2 i ma chyba 100kb...

dalej: przechodzimy pod adres:

http://cer.opda.cn/en/

klikamy na zakładkę REGISTER i podajemy wszystkie potrzebne tam dane
    póżniej, po zalogowaniu, klikamy w zakładkę MY CERT i klikamy ikonkę APPLY CER, wpisujemy tam IMEI naszej komórki, i klikamy by zapisać.

Wyrobienie certyfikatu trwa tu około 12godzin. Ja składałam o 22:30 a był już o 9 rano. Gdy się zalogujecie po 12/24 godzinach, obok danych z Waszym telefonem będą 2 dodatkowe ikonki:

Operate
    Normal Signing | .cer | .key | delete

Jeśli jest takie coś, certyfikat już macie. Klikamy kolejno na
    .cer i pobieramy na dysk
    i na .key
    pobieramy na dysk.

Teraz pobrane pliki, zapisujemy razem w folderze ze wcześniej pobranym
    signtoolsem 2.2...

Włączamy signtoolsa...
    i w pierwszej zakładce (program jest po Chińsku) i trzeba działać intuicyjnie.... w pierwszej zakładce otwieramy adres pod którym znajduje się nasz certyfikat a drugi adres pod nim, otwieramy, i wyszukujemy na dysku programik do Nokii który chcemy podpisać certyfikatem.
    Jak już znajdziemy, klikamy małą ikonkę na samym dole programu (to chyba OK)...
    Później znowu OK... (lewy)
    i po chwili plik już jest podpisany.

Nowo podpisana aplikacja będzie w tym samym miejscu co Wasz programik do Nokii który podpisywaliście. np. gdy jakiś tam program do Nokii macie w :
    E:\Nokia\gry\gra1.sis to obok niej powstanie gra1.signtools.sis i to będzie już podpisana gierka'
    Powodzenia
  • Poziom 9  
    Kod imiei można sprawdzic kodem *#06#.
    A co do programu singtool ... wpierwszym oknie wpisujemy swoj login ze strony i naciskamy przycisk z prawej strony. Pozniej naciskamy "prostokat" pod spodem i wybieramy plik ktory chcemy podpisac pozniej naciskamy ten z pogrubiona czcionka na dole i wybieramy sciezke ( tam gdzioe chchemy zapsiac podpisana aplikacje) aplikacje jest podpisana i mozemy zainstalwlowac na telefon. Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    W jakim celu podpisywać każdą aplikację, gdy można "odblokować" telefon? Koleżanko zajrzyj na dowolne forum GSM w zakładkę modyfikacje/hackowanie ;]