Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon RODE NT-1A Co dokupić do tego?

kelner 29 Nov 2009 20:54 3985 7
    kelner
    Level 10  
    Witam.
    Jestem na kupnie mikrofonu RODE NT 1A, znalazłem na ebayu za 150 euro nówke wiec myśle ze to dobra cena.
    Mam w komputerze zamontowaną karte dźwiękową Creative X-FI Extreme Gamer.

Jak kupie mikrofon będę miał jeszcze około 600 zł.

Co mi radzicie dokupić za tą kase?
    mixer jakiś czy przedwzmacniacz?
    Elektro-man
    Level 12  
    Miksery mają przedwzmacniacze w sobie, więc się zdadzą. Ale zależy do czego to potrzebujesz. Jeśli masz zamiar śpiewać/lub cokolwiek z kimś to mikser się przyda, jeśli natomiast robisz coś solo to przedwzmacniacz wystarczy i zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Jeśli znasz się trochę na lutowaniu/elektronice to możesz sam sobie przedwzmacniacz zbudować, choćby z kitu i nie wydasz fortuny.
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    kelner, przede wszystkim kup kartę dźwiękową z phantomem, potem myśl o urozmaiceniach.
    kelner
    Level 10  
    czyli ta karta którą teraz mam nie nadaje się do nagrywania wokalu?

Oczywiście chodzi mi o zrobienie studia domowego do nagrywania wokalu.

Jak przedwzmacniacz to jaki poleciacie? Przy robieniu mix/masteringu nie potrzebny jest mixer?
    Będę robił to solo, a jak z kimś to po kolei, nie naraz
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Dla karty muzycznej nie ma znaczenia co nagrywasz, czy wokal, czy instrument.
    Dla twojej wygody powinna mieć jak najmniejsze opóźnienia, sterowniki ASIO, i parametry nie gorsze niż 24bity i 48kHz.

Przy obecnej technice cyfrowej nie są konieczne urządzenia analogowe do miksu/masteringu. Wszystko robi się w programie typu DAW, np cubase, protools, za pomocą odpowiednich wtyczek VST czy RTAS.

Jaki przedwzmacniacz. W takich pieniądzach jak pisałeś polecam Art Tube MB PS.
    Choć może na twoim miejscu warto było rozglądnąć się na zewnętrzną kartą muzyczną z preampami, jak np lexicon alpha, czy z słabszych firm Behringer BCA2000. Fajny preampik z midi na USB z mocno rozbudowaną sekcją odsłuchową.
    User removed account
    User removed account