Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalegalizowana Mininova początkiem końca BitTorrent?

pseven 29 Lis 2009 20:55 1590 8
  • Zalegalizowana Mininova początkiem końca BitTorrent?
    Po niemal pięciu latach aktywności i niewątpliwym sukcesie finansowym Mininova usunęła z katalogu wyszukiwania ponad milion plików torrent. Od czasu wejścia w życie skutków wyroku sądowego, pliki torrent w serwisie publikować mogą jedynie wybrani użytkownicy. Czy oznacza to początek końca publicznych tracker`ów BitTorrent? Mininova w ciągu ostatniego miesiąca działalności zgromadziła ponad 175 milionów unikalnych wizyt i prawie miliard odświeżeń strony. Jest niemal pewne, że rekord ten nie zostanie już powtórzony. Jaki los czeka samą Mininovę? Moderacja i weryfikacja wszystkich rekordów w bazie danych okazała się zbyt kłopotliwa pod względem technicznym i właściciele serwisu zdecydowali się usunąć wszystkie potencjalnie nielegalne pliki torrent, w tym jak się okazuje sporą liczbę całkowicie zgodnych z prawem. Na szczęście pozostaje spora liczba alternatyw, z których mogą skorzystać osoby szukające najnowszej dystrybucji Ubuntu czy innego oprogramowania Open Source. Poniżej znajduje się lista nadal funkcjonujących otwartych trackerów BitTorrent. Jeden z największych wśród nich to IsoHunt, który bardzo prawdopodobne że stanie się kolejnym celem organizacji antypirackich. Jeśli na liście brakuje Twojego ulubionego nie zapomnij wspomnieć o tym w komentarzu.

Torrentzap
    Fenopy
    ExtraTorrent
    KickassTorrents
    Btjunkie
    Monova
    isoHunt
    youtBitTorrent
    The Pirate Bay
    ShareReactor

Źródło:
    http://torrentfreak.com/10-alternatives-to-mininova-091126/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8483 postów o ocenie 1525, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kitor
    Poziom 34  
    Cytat:
    Znając numer IP osoby która coś ściągała można w prosty sposób sprawdzić na odległość przez neta jakim się dysponuje systemem operacyjnym, większość ma Windowsa pirata więc pretekst jest aby taką osobę odwiedzić idąc na pewniaka

W teorii tak. W praktyce wystarczą poblokowane porty routera i zmieniony useragent przeglądarki i nie będzie tak wesoło jak piszesz.
    Pietro54
    Poziom 13  
    Trochę rażą mnie wypowiedzi ludzi typu Hektor... Ludzi którzy w tym ściąganiu widzą tylko zło etc...
    śmieszy mnie ich krótkowzroczność, bo przecież realnym motorem napędowym w branży it jest "potrzeba" a co jest tą potrzebą? np nowe gry które potrzebują coraz wydajniejszych procesorów, coraz wydajniejszych kart, bo zastanówcie się jak drastycznie spadła by ilość osób kupujących odtwarzacze blueray czy nowe kart gdyby nie piractwo.
    Ps. Jeżeli ktoś myśli że Microsoftowi robi ktoś krzywdę ściągając jego system to jest w dużym błędzie. Nie mówię że jestem absolutnym zwolennikiem piractwa, tylko chodzi mi o to by zachować zdrowy umiar.
    arekb81
    Poziom 25  
    Jeśli chodzi o Microsoft, nigdy nie słyszałem, żeby ta firma ścigała użytkowników udostępniających Windowsa w sieci, ani też domagała się usunięcia plików z jakiegoś serwera. Z podrabianiem i sprzedażą płyt z Windowsem, kiedy ktoś zarabia na pirackich kopiach, owszem walczy. Czyli podchodzi dość zdrowo do walki z piractwem w przeciwieństwie do przemysłu muzycznego.
    markovip
    Poziom 34  
    Według mnie, torrent już dawno umarł... Teraz weszła era P2M.

arekb81 napisał:
    Jeśli chodzi o Microsoft, nigdy nie słyszałem, żeby ta firma ścigała użytkowników udostępniających Windowsa w sieci, ani też domagała się usunięcia plików z jakiegoś serwera.

A nie? To proponuje spróbować ściągnąć Win 7. Jeżeli post z linkami jest starszy niż 3 dni, może kolega się zdziwić.
    Ataki M$ na hiszpańskie serwery, to codzienność.
    kitor
    Poziom 34  
    arekb81 napisał:
    Jeśli chodzi o Microsoft, nigdy nie słyszałem, żeby ta firma ścigała użytkowników udostępniających Windowsa w sieci, ani też domagała się usunięcia plików z jakiegoś serwera.

Owszem, na xda-developers.com kazali zamknąć całe FTP zawierające przerobione romy urządzeń z Windows Mobile.
    EBC41
    Poziom 28  
    markovip napisał:
    Według mnie, torrent już dawno umarł... Teraz weszła era P2M.

arekb81 napisał:

A nie? To proponuje spróbować ściągnąć Win 7. Jeżeli post z linkami jest starszy niż 3 dni, może kolega się zdziwić.
    Ataki M$ na hiszpańskie serwery, to codzienność.

A znasz taki demotywator "Bill Gates: Pół świata go okrada a i tak jest najbogatszy". Myślisz że M$ bawił by się włamywanie do serwerów z torrentami? Ryzykując opinią? Mają już dość problemów z UE
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto