Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie telewizji z neostrady na dwóch telewizorach.

pawelck25 29 Nov 2009 21:31 2694 3
    pawelck25
    Level 9  
    Witam na wstępie chcę zaznaczyć, że nie bardzo widziałem w jakim dziale umieścić ten temat jeżeli umieściłem w złym to z góry przepraszam. A teraz moje pytanie wiąże się z tym, że zamówiłem Neostrade 1 Mb z Livebox-em i dekoderem Sagem ISD 83.
    Teraz tak chciałbym telewizje mieć na dwóch telewizorach. Pierwszy Tv i drugi Tv łącze z dekoderem kablami Euro-Euro i wiem że na dwóch Tv będe oglądał ten sam kanał. Kiedy pierwszy Tv byłby wyłączony to chciałbym sterować dekoderem z drogiego pokoju poprzez przedłużacz pilota zrobiony w ten sposób że aby z pilota do dekodera wlutować diodę i między nią, a płytką pilota wstawić kabel o długości ok 7m.
    Oprócz tego z anteny analogowej naziemnej odbierałbym Polsat i TV 4.

Moje pytanie jest takie: Czy takie połączenie będzie działać bez problemu?
    Czy przedłużacz pilota opisany powyżej będzie działać i jaki pilot uniwersalny będzie się nadawał na ten przedłużacz tak aby obsłużył ten dekoder?
    jurek849
    Level 17  
    Moim zdaniem nie ma potrzeby przerabiania pilota dekodera. W sprzedaży są bezprzewodowe przedłużacze pilota w cenie 70-100 zł. Przesyłają sygnał pilota drogą radiową.
    pawelck25
    Level 9  
    Mi chodziło o to aby to było tanim kosztem, a poza tym potrzebny mi będzie bez względu na to jaki będzie ten przedłużacz drugi pilot do dekodera aby sterować nim z drugiego pokoju. Oryginalny pilot od dekodera będzie nim sterował w drugim pokoju. A taki przedłużacz z jak opisałem wyżej będzie działał?
    dzac4
    Conditionally unlocked
    pawelck25 wrote:
    Mi chodziło o to aby to było tanim kosztem, a poza tym potrzebny mi będzie bez względu na to jaki będzie ten przedłużacz drugi pilot do dekodera aby sterować nim z drugiego pokoju. Oryginalny pilot od dekodera będzie nim sterował w drugim pokoju. A taki przedłużacz z jak opisałem wyżej będzie działał?

Nie będzie działał twój wynalazek!
    A pilota kup sobie na allegro orginała.