Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka bluetooth w roli stereofonicznej karty dzwiękowej.

30 Lis 2009 00:23 2732 5
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie.

Od pewnego czasu krąży mi po głowie zbudowanie bezprzewodowej karty dźwiękowej w standardzie bluetooth (i pozbyciu się kolejnego kabla od laptopa :D).

w ramach prototypu chciałbym wykorzystać gotową słuchawkę bluetooth. Urządzenia tego typu są powszechnie dostępne w dość atrakcyjnych cenach.

Wątpliwości jakie mnie naszły to:

1. Jakość przetwornika takich modułów.
    2. Sygnał monofoniczny.

Co do punktu 2 to zastanawiałem się czy można było by w taką słuchawkę wpiąć dekoder stereofoniczny, a po stronie komputera napisać oprogramowanie które pracowało by na zasadzie kodera.

P.S.
    Zapraszam do dyskusji i rozwinięcia idei, być może wywarzam otwarte drzwi i na rynku są gotowe tego typu urządzenia w znośnych cenach (standard bluetooth lub wifi)

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Jakość w zależności od modelu bardzo dobra ;) stereo są przecież słuchawki stereo bluetooth. Od roku stosuje moduł w moim przenośnym wzmacniaczu i sprawuję się świetnie ;) w domu na kabelku z komputerem a jak coś to z telefonu. Słuchawki kupiłem okazyjnie za 50zł z padniętym akumlatorkiem który w moim zastosowaniu nie jest istotny. Ważne jest natomiast utrzymanie odpowiedneij jakości zasilania i mocno zalecany lm317 bo na przetwornicach szumi
  • Poziom 15  
    Witam ponownie.

A co sądzisz o słuchawkach JABRA BT325s koszt już od 39zł - zastanawia mnie jak duża będzie strata jakości w porównaniu np z motorolą DC800.

Prócz zasilania to zapewne pozostaje jeszcze kwestia dopasowania impedancji wyjściowej takiego ustrojstwa z wejściem wzmacniacza, aczkolwiek może będzie możliwość wpięcia się przed wbudowany wzmacniacz(o ile taki istnieje w tym modelu).

P.S.

O co konkretnie chodzi z technologia A2dp (w/w JABRA jej chyba nie posiada) ? Czy jej obecność jest wymagana aby sygnał był stereofoniczny ? Spotkałem się też z opinią iż ta technologia nie jest obsługiwana w systemie Windows XP ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Musiał byś sprawdzić jakość testując w sklepie choć w przypadku telefonów A2DP daje poprawe jakości w windows wszystko zależy od tego czy Twoj bluetooth ja obsługuje. Co do podłączenia bywa różnie w jedych jest jeden chip w innych wszystko zalane tą czarna zywicą a w jeszcze innych wzmacniacz jest osobno. Tak czy siak zamiast słuchawek możesz podłączyć rezystory o tej samej wartości a następnie pobrać z niego sygnał napięciowy do wzmacniacza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_A2DP
  • Poziom 15  
    Witam.

Słuchawki dotarły.

Ogólne testy są porażające, jakość jest strasznie mizerna zarówno na odsłuchu z orginalnymi słuchawkami jak i na wzmacniaczu.

Do tego sprzęt jest wykrywany jako monofoniczny :/

Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Może trzeba coś w ustawieniach pozmieniać? u mnie gra to całkiem przyzwoicie