Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon na 4 kable z opcją telefoniczną

elektryk 30 Lis 2009 00:59 1667 3
  • #1 30 Lis 2009 00:59
    elektryk
    Poziom 42  

Witam, mam trudny przypadek "klienta" który zbudował sobie dom, podjazd i wybetonował przejście przy furtce i przewidział że jedna skrętka komputerowa do furtki wystarczy. Problemem jest to że w tej jednej skrętce musi się zmieścić linia telefoniczna i otwieranie bramy, więc pozostają 4 kable. Jaki producent wchodzi w grę? Widziałem że coś by się znalazło z cyfrowych domofonów BPT, jednak pozostaje problem ceny. Znalazłem w sieci dwa uniwersalne moduły telefoniczne do systemów analogowych FT11D i BRAMOTEL. Ten pierwszy lepiej mi pasuje bo trzeba u gościa i tak zamontować nową skrzynkę w rozdzielni na moduł domofonu (bo oczywiście oszczędny projektant zapakował jedną rozdzielnię 3x12 modułów do pełna). Oba moduły obsługują jedynie jedno wyjście do otwierania (dedykowane do furtki) czy może są jakieś inne z opcją otwierania bramy (dodatkowe wyjście)? Czy te moduły mogą pracować bez "żywej" linii telefonicznej (chwilowo jeszcze nie podłączyli)? Domofon nie musi mieć jakiś specjalnych opcji, wystarczy jeden abonent i komunikacja wyłącznie głosowa. Wolałbym też uniknąć montowania dedykowanej centrali telefonicznej.

0 3
  • #2 30 Lis 2009 03:15
    tomeye
    Poziom 19  

Zrób sterownie wspólną masą przekaźników do bramy jeden kabel dwa do telefonu zostaje 5 można spróbować Radbitu Link produkty lub coś cyfrowego ...

0
  • #3 30 Lis 2009 16:17
    elektryk
    Poziom 42  

tomeye napisał:
    Zrób sterownie wspólną masą przekaźników do bramy jeden kabel dwa do telefonu zostaje 5 można spróbować Radbitu Link produkty lub coś cyfrowego ...
    Też o tym myślałem, jeden kabel mniej to zawsze jakiś zysk.
    A co z pytaniami do modułów telefonicznych?

0
  • #4 30 Lis 2009 22:43
    22053
    Użytkownik usunął konto