Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW JETTA TDI 2006 Brak mocy, czarny dym !!!??

30 Lis 2009 05:26 4202 6
  • Poziom 16  
    Witam . Mam problem z Jetta jest to 1.9 2V TDI PD o symbolu silnika BRM, 135tys km. Problem objawia sie tym ze nie da sie jedzic tym samochodem poniewaz nie ma mocy.Usterka objawia sie tym kopci caly czas na czarno,i nie jest to maly dymek (nic nie widac z tylu).Nie ma problemow z odpalanie czy to na zimnym czy na cieplym. Leczy przy kazdo razowej probie ruszenia z 1-go biegu zaczyna przygasac ,potrwa to pare sec po czym pusci chmure i jakos ruszy ale zawsze towarzyszy mu specyficzny klekot starego diesla.A to klekotanie rowniez jest slyszalne przy kazdo razowej probie przyspieszenia. Rowniez spalanie jest dosc duze .
    A teraz co zostalo zrobione . Zostal sprawdzony uklad dolotowy na nieszczelnosc wszystko ok.Zostal podmieniony przeplywomierz, zero poprawy.Brak kodow w systemie ,byl jeden od temp. ale zostal zmieniony sensor i jest ok.Rowniez zostal zmienony filtr paliwa ,sprawdzony rozrzad. Moze ktos mi pomoc z Measuring Blocks ,poniewaz nie wiem np.w jakich kanalach mam dane sensory a tym bardziej jakie powinny byc jego zblizone wartosci.Dlatego nie mam za duzo do czynienia z silnikami PD bo ich jest tu bardzo malo.Dodam ze uzywam Launcha wiec mam wieksze utrudnienie niz z Vagiem, wiec logow nie bede mogl pokazac.Tym bardziej ze auto jest 150km od mojego miasta wiec nie mam go na co dzien.

Byl bym zapomnial ,auto jest po lekkim strzale zostal wymieniony IC ,chlodnice, silnik zostal nie ruszony .

Z Gory dzieki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wszystko jednak wskazuje na nieszczelny dolot, silnikowi brakuje powietrza skoro kopci jak lokomotywa i te 100 KM ciężko go ma rozbujać, bez logów jednak tylko można snuć przypuszczenia.
  • Poziom 24  
    Ja kiedyś odpalałem bez N75 i kopcił ale na siwo-biało (coś w tym stylu. Czarny dym to raczej wtryski za duża dawka?. No ale te słabe ruszanie... ;(.
  • Poziom 16  
    Sztomel:Zgodze sie z Toba ze to wyglada na problem z powietrzem dlatego tak jak napisalem zostalo to sprawdzone pod wzgledem nieszczelnosci w pierwszej kolejnosci .Ale ze jest to auto po wypadku przypuszczam ze moglo turbo zaciagnac resztki plastiku ktore mogly pozostac w ukladzie .Dlatego jesli by ktos mogl mi podac w ktorym kanale moge sprawdzic wartosci na tym silniku takie jak :Cisnienie Turba, EGR, Dawkowanie wtryskow i przeplywka +wymagane wartosci dla tych sensorow .
  • Poziom 24  
    A niby czym to chcesz sprawdzić?.
  • Poziom 16  
    launch chyba jest wystarczajacy do sprawdzenia tego :)
  • Poziom 16  
    Problem rozwiazany:) Wytarty wałek rozrzadu czym jestem zdziwiony ze wzgledu na niewielki przebieg ,no ale coz jest to silnik produkowany w meksyku moze dlatego . Temat zamykam