Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit.

mi_ma 30 Lis 2009 07:21 3279 9
  • Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit.
    Na targach CeBit (dla niezorientowanych są to jedne z największych targów dotyczących sprzętu i usług IT, które miały miejsce 18 marca w Niemczech) przedstawiono laptop ASUSa wyposażony w dwa ekrany dotykowe. Oba maja za zadanie zastąpić tradycyjny interface i klawiaturę komputera. W przypadku, kiedy nie korzystamy z dodatkowych funkcji takich jak czytanie e-bookow, czy po prostu ekran dotykowy nie jest potrzebny, to na jednym z nich wyświetlana jest klawiatura, która ma za zadanie zastąpić fizyczną w takich aplikacjach jak Word. Nie jest to jeszcze gotowy do wprowadzenia na rynek projekt, ale jedynie koncepcja nowego urządzenia. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości takie laptopy będą już dostępne.

Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit. Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit.
    Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit. Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit.
    Dwuekranowy laptop ASUSa, prezentacja, targi CeBit.

Źródło http://en.gigazine.net/index.php?/news/comments/20090306_asus_cebit2009/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 758, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  
    Ładne. :D Ciekawe tylko czy praktyczne :D.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    Bajer na pokaz. Klawiatura bez klawiatury jest nieergonomiczna, bo ludzie są przyzwyczajeni do wciskania klawiszy, a nie do macania wyświetlacza.
    Do tłumacza: słowo "interface" jest od wielu lat spolszczone, więc bardziej elegancko będzie napisać "interfejs" :)
    kokodin
    Poziom 21  
    Najlepiej się prezentuje ekran dotykowy z podpisem "Don't touch !" Po prostu genialne :]
    Swoją drogą po co zaśmiecać sobie ekran dotykowy klawiaturą skoro można zrobić drugi wyłącznie w tym celu. Pomysł ciekawy bo zwiększa funkcjonalność jednej z płaszczyzn w lapku, ale równocześnie bateria będzie się wyczerpywać jak głupia. Z mojego punktu widzenia powinna być mniejsza odległość pomiędzy ekranami w pozycji rozłożonej. By dać możliwość "złączenia ekranów" uzyskując namiastkę wielkoekranowego monitora . Było by idealne do prezentacji biznesowych. Pyk laptop, pyk ekran, pyk znowu laptop :]
    narasta
    Poziom 21  
    "Krzysiek16" - korzystałeś chociaż raz w życiu z klawiatury na ekranie w takiej formie? Czy po prostu trzbea z góry podejść sceptycznie do każdego nowego rozwiązania?

Cytat:
    ludzie są przyzwyczajeni do wciskania klawiszy
    Nie ma znaczenia, że są przyzwyczajeni. To się przyzwyczają do takiej.

Szczerze mówiąc czekałem kiedy ktoś zrealizuje pomysł z dwoma ekranami i to od paru lat. Widać, która firma jest najbardziej zaawansowana technicznie jeśli chodzi o budowie notebooków.

Jeśli chodzi o baterię, to ciężko powiedzieć ile będzie trzymać, ponieważ z jednej strony są dwa ekrany które niewątpliwie pobierają swój prąd, ale z drugiej strony są energooszczędne rozwiązania takie jak Atom czy ION.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    Ekran dotykowy zamiast klawiatury może sprawdzić się tylko w miejscach, gdzie normalna klawiatura może się zepsuć: tam gdzie jest pył i wilgoć.

Czy korzystałem? Wystarczy mi kuchenka sterowana dotykowo. I nigdy nie wiadomo, czy dla niej już nacisnąłem klawisz, czy nie. Albo automaty biletowe na przystankach. Szlag mnie trafia jak on się zastanawia czy nacisnąłem mu guzik czy nie. Tutaj nie można położyć rąk i znaleźć na wyczucie odpowiedniego ułożenia. A jak mam normalną klawiaturę i czuję skok klawisza to pisanie czegokolwiek to sama przyjemność.
    I podejście "przyzwyczają się jeszcze raz" to najgorsze podejście jakie może być, bo to postęp ma służyć ludziom, a nie ludzie postępowi.
    Dwa składane wyświetlacze w formie książki to dobre rozwiązanie, ale tylko do czytania. I owa klawiatura dotykowa to wielki minus.
    elektronik999
    Poziom 26  
    Do gier się nie nada i pisania bezwzrokowego. poprostu nie wiadomo jaki guzik sie wcisnęło. (mam doswiadczenie bo mam w palmtopie klawiature dotykową.) Trzeba poprostu patrzeć który przycisk się wciska.
    program185
    Poziom 13  
    A propo postępu, moim zadaniem postępem można nazwać pisanie wszystkimi palcami, bo klawiatura jest tak skonstruowana żeby pisać 10 palcami! Jak ktoś sobie lubi połowić literki to zapraszam na ryby!
    Sądzę że taki wynalazek jest fajny i dobry, można by było jednak umieścić ekrany bliżej siebie jak już kolega wcześniej wspomniał. A przede wszystkim na takiej klawiaturce można sobie ustalić odległość od klawisz i ich wielkość i nie trzeba tu narzekać że to kwestia przyzwyczajeń, i jak to mówią "złej baletnicy rąbek u sukni przeszkadza".
    Jeszcze jedna kwestie, np. montuje filmy w profesjonalnym programie i mam do wyboru:
    1.rozciągać jak głupi palce i w dodatku szukając wybranego skrótu tracąc cenny czas.
    2.panel z ustawieniami i najczęściej używanymi klawiszami przenieś pod palce i robić wszystko 10x szybciej.

Ja osobiście wybieram 2!!!
    lukawar
    Poziom 11  
    Możliwość wyłączenia tego "dolnego" + bezprzewodowa klawiatura z myszką i byłby ideał do pracy i prezentacji - jeśli jeszcze dałoby się uruchomić go w trybie, w którym po rozłożeniu i postawieniu w pionie wyświetlałby obraz jako jeden, duży monitor ...
    elektronik999
    Poziom 26  
    Witam. Ten patent z tą klawiaturą jest dobry do wszystkich programów technicznych żeby sobie np. przybornik z narzedziami itd. tam umieścić. Tak jak pisałem cięzko będzie pisać na nim powieść ale do tego można zewnętrzną klawiaturę podpiąć