Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega] Algorytm dla RC5 z ICP?

30 Lis 2009 08:45 3782 6
  • Poziom 26  
    Witam Szanownych Kolegów,
    Chciałem się spytać czy ktoś spotkał się z pewnym algorytmem dekodowania sygnału RC5 z użyciem przerwania ICP i Timera1 - nie mogę tego opanować przyznam szczerze. Z góry dziękuję... robiw

PS.
    Ostatecznie INT0 i Timer lecz wydaje się, iz nie jest to rozwiązanie 100%
  • Poziom 28  
    A co przeszkadza w wykorzystaniu przerwania INT0?
  • Poziom 26  
    Przerwanie wolę mieć wolne. Poza tym przez zastosowanie ICP zajmuje się wyłącznie Timer1 a nie Timer0 i Int)...robiw
  • Poziom 42  
    robiw - wejdź sobie na stronkę

http://www.microsyl.com/

a tam po lewej stronie kliknij sobie na projekt o nazwie: Mood Lamp

ujrzysz sobie cały ładny kod programu w C do sterowania lampką RGB za pomocą pilota SONY.

Najważniejsze dla ciebie będzie zapoznanie się z kodem dotyczącym obsługi przerwania ICP dla Timera1 - które właśnie służy do dekodowania kodów z pilota ;)

Ja zawsze w swoich rozwiązaniach do dekodowania kodów pilotów najróżniejszych standardów korzystam właśnie z ICP i mniej więcej tego sposobu. Myślę, że ten link powinien cię uszczęśliwić ;) ...... to właśnie kiedyś ten kod był dla mnie protoplastą - hmmm a może bardziej rozgryzienie go pozwoliło mi na swobodne korzystanie w ten sposób z dekodowania IR i nie tylko
  • Poziom 26  
    Witam Cię miły Kolego,
    Już zrobiłem na INT0 i OVF0 i bryka że hej ;-). Na stronkę zerknę choć, jak wiesz, mam awersję do "C" więc równie dobrze mogłaby być po chińsku ;-)...robiw
  • Poziom 42  
    robiw napisał:
    Witam Cię miły Kolego,
    Już zrobiłem na INT0 i OVF0 i bryka że hej ;-). Na stronkę zerknę choć, jak wiesz, mam awersję do "C" więc równie dobrze mogłaby być po chińsku ;-)...robiw

a no - nie pamiętałem, że nie lubisz C ;) .... Najważniejsze , że się udało - w końcu na INT też musi działać dobrze
  • Poziom 26  
    ... każdy ma jakieś wady ;-) toteż możesz nie pamiętac ;-)...co nie znaczy, że na ICP nie będę próbował ...robiw