Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka świecowa "płomyk" 3W chyba neonówka

Ash Ketchum 03 Lip 2004 11:38 3343 6
  • Poziom 27  
    Gdzie można coś takiego kupić? Żarówka ma wewnątrz dwie elektrody w kształcie płomienia które żarzą się na pomarńczowo mrygając dodatkowo (wewnątrz chyba neon). Kiedyś były ruskie o nieco innym kształcie niż normalna świecówka (trochę większe i szersze). Teraz robi je Paulmann (kod produktu 530.00 dla E14 i 531.00 dla E27) oraz Osram pod nazwą "Flicker Candle". Te ostatnie mają ozdobną, zakrzywioną końcówkę bańki.
  • Poziom 24  
    ja taką kupiłem w Castoramie parę lat temu, rzeczywiście nie jest łatwo to dostać :( a szkoda bo to ładna rzecz, spróbuj w Conradzie, ale wątpie

mam pomysł :idea: zapytaj w kościele skąd kupili - są tam takie jako "wieczne lampki"

i to jest na pewno neonówka :)

pozdro
  • Poziom 27  
    etedio napisał:
    ja taką kupiłem w Castoramie parę lat temu, rzeczywiście nie jest łatwo to dostać :( a szkoda bo to ładna rzecz, spróbuj w Conradzie, ale wątpie

mam pomysł :idea: zapytaj w kościele skąd kupili - są tam takie jako "wieczne lampki"

i to jest na pewno neonówka :)

pozdro

Dzięki za podpowiedź. W kościele u nas mają ruską (taką większą i szerszą jak pisałem). Poszukam w Castoramie, Obi itp.
  • Poziom 24  
    Gdzieniegdzie są sklepy tzw. św Jacka. Tam można kupić literaturę kościelną, świeczki i żarówki, a nawet całe lampy, udające świeczki.
  • Poziom 27  
    zoltar napisał:
    Gdzieniegdzie są sklepy tzw. św Jacka. Tam można kupić literaturę kościelną, świeczki i żarówki, a nawet całe lampy, udające świeczki.

U nas jest taki sklep nawet tam dzwoniłem. Mają je po 10zł/szt. Są 2 wersje: E14 i E27 z przezroczystą bańką, marka Paulmann(może masz taką swoją). Jest też firmy Osram z ozdobnym zakończeniem bańki (taki dzyndzel, mają też normalne żarówki w tym kształcie).
  • Poziom 28  
    Widziałem w wielu hipermarketach, więc nie powinno być problemu :!: