Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator naukowy dla studenta

30 Lis 2009 14:04 4406 8
  • Poziom 35  
    Witam.
    Czy istnieje jakiś kalkulator, który oblicza macierze, pochodne, całki, działania statystyczne (mediana, średnia, dominanta, wariancja itd.)?
  • Poziom 13  
    Są poszukaj na stronie firmowej casio
  • Poziom 35  
    A jaki mógłbyś polecić?
    Czy znajdzie się coś w cenie do 100zł?
  • Poziom 35  
    Pare lat temu kupiłem casio fx - 991ES , na politechnike i powiem, że mi wystarczył.:D
  • Poziom 35  
    Wygląda na wystarczający.
    A czy ten kalkulator ma możliwość obliczania działań krok po kroku, czy pokazuje od razu wynik? Np. obliczenie układu równań, całek, pochodnych.
  • Poziom 35  
    Żebym ja Ci to wiedział teraz, od roku leży, ech, gdzies mam instrukcje, ale wiem, ze był bardzo pomocny.
  • Poziom 35  
    Jak masz możliwość to sprawdź będę wdzięczny.
  • Poziom 27  
    Tak jak wspomnieli koledzy wyzej - poszukaj jakiegos Casio albo TI (Texas Instruments). Ja studiujac na polibudzie mialem TI-83 Plus, teraz uzywa go moja siostra, ktora jest na akademi ekonomicznej. Sprawdzal sie idealnie. Dodatkowym plusem byla mozliwosc pisania wlasnych programow, dzieki ktorym naprawde wiele obliczen typowo elektronicznych sprowadzalo sie do podania danych wejsciowych :)

Co do obliczen "krok-po-kroku", to raczej nie znajdziesz takiego kalkulatora. Jest to zwiazane z tym, ze maszyny dzialaja inaczej niz czlowiek - do rozwiazania problemu posluguja sie wieloma zaawansowanymi metodami numerycznymi (glownie programy dzialajace w petli, az do uzyskania wyniku o zalorzonej dokladnosci).
  • Poziom 13  
    Odgrzewam kotlet, ale może się komuś przyda.

Obliczenia krok po kroku pokazuje HP 50g. I w sumie, to policzy WSZYSTKO. Tylko, że trochę kosztuje (conajmniej 350zł z wysyłką ze stanów na ebay)