Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawostka Epson 440 drukuje tylko przez chwile czar.tuszem

Pwl 03 Lip 2004 13:23 1180 5
  • #1 03 Lip 2004 13:23
    Pwl
    Poziom 9  

Witam

Problem taki jak w temacie. Drukarka drukuje czarnym turzem ale tylko przez chwile.

Jak kumpel przyniusł ją do mnie to myślałem że po prostu dysze głowicy sie zapchały i wziołem drukarke na przeczyszczenie spirytusem.

Ku mojemu zdziwieniu nic to nie pomogło. Była czysta kartka. Ja mam taką samą drukarke i to pomagało. No to postanowiłem zmienić zbiorniczek z tuszem bo może sie zdażyć że tuszu będzie mniej. Kupiłem nowy tusz. I zaczoł drukować. Ale znowu tylko przez chwile.
    Wydrukowałem może z 10 kartek A4 tekstu i zachowywał się jak by tuszu zaczeło brakować.

Po ponownej prubie czyszczenia głowicy spirytusem i jedym przeczyszczeniu przez soft znowu kartka jest czysta.

Więc jednyie mogłem mieć pecha i trafiłem na dwa podobnie niedorobione zbiorniczki tuszu co zabardzo nie chce mi sie wierzyc lub cos jest z głowicą nie tak. Ale co ?

Wiem że poprzedni właściciel oszukiwał drukarke jak się skończył tusz czarny wyciągał i wkładał spowrotem ten sam zbiorniczek tuszu. I drukował dalej. I być może tu jest przyczyna.

To jest w sumie pierszy przypadek tej drukarki takiego zachowania z innymi 3 sztukami takich problemów nie miałem a wszytkie chodzą na podrubach i często się zdaża że drukowany tekst jest żadko a mimo to wydruk jest ładny.

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam

0 5
  • #2 22 Wrz 2004 21:02
    patryk2130
    Poziom 11  

Dokładnie sprawdz czy nie jest uszkodzona taśma przy głowicy lub powiększ lekko dziurę w pojemniku

0
  • #3 23 Wrz 2004 08:38
    Calineczka*
    Poziom 31  

Koledzy, ja tez mialem taki przypadek.Myslalem nawet, ze cos jest uszkodzone...i az wstyd przyznac-jak dokladnie obejrzalem ten naboj z atramentem okazalo sie, ze ma takie plastkikowe tasiemki do sciagniecia przed pierwszym uzyciem-zakrywaly jakies otworki wyrownujace cisnienie w cartridge'u!!!Obejrzyj swoje...moze nie zdjales tych tasiemek...normalnie zabezpieczja przed wyschnieciem...powinny byc raczej gdzies na gorze...

0
  • #4 23 Wrz 2004 09:45
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miałem takie cos w innym epsonie (w zasadzie zasada działania głowicy w stylusach jest podobna) w moim przypadku był pęknięty kanał w głowicy który doprowadzał tusz z kałamaża... głowica po jakimś czasie się zapowietrzała... jak postała to tusz slywał później drukowało pare stron (zużywała ten poniżej pęknięcia) i znowu na biało...

0
  • #5 23 Wrz 2004 20:41
    Pwl
    Poziom 9  

Witam

Jeżeli chodzi o te taśiemki zabezpieczające tusz przed wyschnięciem to raczej w tym wina nie mogła być :D Owszem morze się zdażyć że się zapomni ale tu jestem pewny że to nie to.

Natomiast jeżeli chodzi o kanał w głowicy. No mogło to być przyczyną. Ale nie sprawdze tego teraz bo drukarki już nie mam. Została sprzedana na części.

Ale mimo to miałbym pytanie jeszcze do kosmity speca od drukarek :D
    Załużmy że był pęknięty kanał w tej głowicy. Da się to jakoś naprawić? Czy raczej dać sobie z tym spokuj. Pytam się bo kto wie może jeszcze nieraz z czymś podobnym się spotkam. :)

Z góry dzięki za dopowiedz.
    Pozdrowionka

0
  • #6 24 Wrz 2004 08:40
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

W głowicy nic nie robie jeśli jest już uszkodzona. W tym przypadku o którym pisałem była to drukarka A3 i bardziej im zależało na jakości wydruku a nie na cenie, więc nawet nie próbowałem naprawiać. a głowica do dziś sie wala po serwisie gdzieś. można sprubować to czymś zakleić (np gruba folia + kropelka) o ile znajdziesz miejsce pęknięcia ja miałem szczęście bo było na wierzchu. Poza tym istnieje jeszcze ryzyko że to nie jedyne pęknięcie. Poza tym żeby trwale naprawić musisz też zastanowić się nad przyczyną... może zmęczenie materiału.. a może drukarka gruchneła z jakiejś wysokości..

0
  Szukaj w 5mln produktów