Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon pixma mp150 Błąd serwisowy 5100 .

Stalon90 30 Lis 2009 17:04 6027 2
  • #1 30 Lis 2009 17:04
    Stalon90
    Poziom 9  

Witam posiadam drukarkę Canona pixma mp150 mam ja już od 3 lat i do tej pory nie sprawiała problemów. Ostatnio wyskakiwać zaczął Błąd Serwisowy 5100. Na innym forum przeczytałem ze chodzi o brak tuszu kopiłem nowy (nie oryginalny) założyłem no i nic z tego błąd wyskakuje nadal. Czy jest w stanie mi ktoś pomóc ??

Oto screen błędu.

Canon pixma mp150 Błąd serwisowy 5100 .

0 2
  • #2 30 Lis 2009 21:05
    konmaj
    Spec od drukarek

Błąd 5100 oznacza problem z karetką - najprawdopodobniej coś utrudnia jej ruch lub drukarka nieprawidłowo odczytuje jej położenie. Jeśli chodzi o ruch, karetka może zahaczać o brudną lub uszkodzoną stację parkującą czy też jest coś nie tak z prowadnicą. Za odczyt położenia odpowiada pasek enkodera przechodzący przez czujnik w karetce - ten pasek może być zabrudzony albo poluzowany. Być może wystarczy tylko coś wyczyścić lub nasmarować. Rozumiem, że ten błąd pojawia się od razu po włączeniu drukarki? Czy wtedy słychać pracę mechanizmów? Czy drukarka nie wydaje jakichś podejrzanych dźwięków (np. stukanie, trzaski, zgrzyty)? I czy po otwarciu do wymiany karetka przesuwa się na lewą stronę, w pozycję, w której można wymienić tusze?

1
  • #3 03 Gru 2009 13:59
    Stalon90
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o to czy wysuwa się w lewa stronę do wymiany tuszu to Tak to działa normalnie. Nie wydaje dziwnych dźwięków a błąd nie wyskakuje od razu po jej włączeniu tylko dopiero jak naduszę drukuj. Jest jeszcze jedna sprawa a mianowicie Skaner dojeżdża on tylko do polowy a potem wyskakuje błąd i zawiesza sie nawet się nie cofa dopiero jak naduszę guzik od wyłączenia drukarki on sie cofa i drukarka się wyłącza.

1