Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon. Technics Vs Dual. Co lepsze?

tobster 30 Nov 2009 20:37 6088 12
    tobster
    Level 11  
    Znalazłem na działce sporą kolekcję płyt winylowych. Madonna, Roxette, etc. Pomyślałem, że sprawię sobie gramofon. Zastanawiam się nad: Dual 2115 / Dual CS 2110 - do 150PLN, lub Technics SL-BD20D, ale to już ponad 200PLN. Jakieś porady ?[/b]
    axelaxel
    Level 14  
    Dual to firma która wypuściła kilka topowych modeli, ich gramofony to bardzo solidne i przemyślane konstrukcje. Sprawdz tylko dobrze stan techniczny.
    Pablo1964
    Moderator
    Z Technicsa polecam SL-QD33. Nie będzie problemu z paskiem.
    User removed account
    User removed account  
    axelaxel
    Level 14  
    ja osobiście kupił bym naszego ADAMA
    tobster
    Level 11  
    W zasadzie Adama można poszukać w normalnej cenie na bazarach :)
    Grzegorz Markowski
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie polecam:
    - gramofonów z pełną automatyką ramienia. Jeśli coś w niej "padnie", leżysz.
    - gramofonów z wkładką mocowaną do "koszyka" na końcu ramienia za pośrednictwem specjalnej przejściówki. Takie rozwiązanie stosowała firma Dual w niektórych modelach.
    - gramofonów z ramieniem przystosowanym do wkładek z mocowaniem typu T4P. Dostępność nowych wkładek jest mocno ograniczona.

Podany przez Ciebie model Technicsa ma mocowanie wkładki T4P.

GM
    tobster
    Level 11  
    Ok to czy jest coś godnego polecenia do 200PLN ? Czy lepiej poczekać do wypłaty i zwiększyć budżet 2x ?
    axelaxel
    Level 14  
    chłopie, kup Adama będziesz miał dobry gramofon i co ważne POLSKI, z historią, a parametry ma bardzo dobre
    audioreus
    Level 13  
    W cenie do 200zł też poleciłbym tylko polski gramofon. Nie będzie problemów z serwisem, co chyba jest rzeczą bardzo ważną. Polecam też ramię z mocowaniem wkładki na śruby w odstępie 1/2 cala.
    Co do Adama nie jestem przekonany, że jest to najlepszy polski produkt - ma napęd bezpośreni. Jak padnie jest do wyrzucenia.
    Widziałem niejedną Fonicę z napędem paskowym o stabilniejszych obrotach od Adama.
    Polecam też gramofon ze stroboskopem. Widać czy "trzyma" obroty.

W gramofonie najważniejsza jest:
    Jakość zastosowanej wkładki
    Stabilność obrotów
    Właściwa kalibracja gramofonu
    axelaxel
    Level 14  
    zgadzam się z audioreus-em, z paskowców FONIKI DANIEL albo FRYDERYK
    tobster
    Level 11  
    Jak dobrze pójdzie to sprawnego Daniela będę miał za ... 10 PLN ;) Tylko jeszcze pytanie. Ten "Daniel" ma pewnie wtyczkę DIN zamiast czincz. Najlepiej wymienić cały kabel na 2xRCA czy zastosować adapter DIN > RCA ?
    axelaxel
    Level 14  
    wymień wtyczki, bez adaptera, zostaw stary kabel - dużo lepszy od chińskiego barachła dostępnego w sklepach