Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2000 r. 2,0 benzyna + ABS

30 Lis 2009 21:26 2293 2
  • Poziom 17  
    Witajcie
    i jeszcze raz bo POPRZEDNI TEMAT ZOSTAŁ USUNIĘTY!

Kupiłem takie auto- laguna 2000 rok 2,0 benzyna, wszystko działa znakomicie. Pali sie jednak kontrolka ABS, poprzedni właściciel wymieniał z przodu łożysko i podobno od tego momentu zaczęły się problemy.

Co może być przyczyną? Może należy coś wyczyścić, ale czy błąd wtedy sam zniknie czy będę mimo tego musiał jechać na komputer? Czy istnieje jakiś interfejs który mógłbym kupić (mam Vag, opel tech itd) i diagnozować sobie systemy w renault za pomocą niego ?

Proszę o pomoc i sugestie

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Żeby nie zaczynać nowego tematu:
    Czy takie urządzenie:

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=21&prodid=276

Da rade zrobić renault laguna (absy, poduszki) oraz inne francuzy?
    Może ktoś używał?

PS

BO "CHCIAŁEM DIAGNOZOWAĆ VAG-IEM RENAULT - CZŁOWIEKU GDZIE NAPISAŁEM ŻE CHCE GO DIAGNOZOWAĆ? NAPISAŁEM ŻE ROBIE VAG-IEM SKODY, VW - I ŻE MAM TAKIE INTERFEJSY A TE BLOKOWANIE TEMATÓW JEST NUDNE - PROPONUJE KURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM!"
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Powiem tak przeczytać błąd ABSu błąd wymaga skasowania za pomocą urządzenia. Sprawdzić wtyczkę czujnika(połączenie) ABSu. Co do urządzenia jest to tester który według mnie nadaje się jedynie do sczytania i skasowania błędów. Skaner ten z tego co tu widać nie posiada możliwości kodowania (nie polecam skanerów do kodowania). Lepszym rozwiązaniem był by według mnie interfejs.

P.S Vag obsługuje grupy vw (skoda, seat, audi)
  • Poziom 29  
    Cytat:
    PS

BO "CHCIAŁEM DIAGNOZOWAĆ VAG-IEM RENAULT - CZŁOWIEKU GDZIE NAPISAŁEM ŻE CHCE GO DIAGNOZOWAĆ? NAPISAŁEM ŻE ROBIE VAG-IEM SKODY, VW - I ŻE MAM TAKIE INTERFEJSY A TE BLOKOWANIE TEMATÓW JEST NUDNE - PROPONUJE KURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM!"

Zaraz ja zablokuję temat za pisanie z capslockiem, to raz.
    Po drugie skoro piszesz o Renault to po co się chwalisz, że masz Vag, opel tech itd?

Sam znowu wkładasz sobie pętelkę na szyję więc zanim zechcesz wszystkich ustawiać do siebie to zacznij przestrzegać zasad tu obowiązujących.