Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips dvdr 725h/00 - aktualizacja firmware i problemy

katomasz 01 Gru 2009 07:03 2955 3
  • #1 01 Gru 2009 07:03
    katomasz
    Poziom 16  

Witam.
    Po aktualizacji firmware'u w w/w nagrywarce przestała działać prawidłowo. Podczas aktualizacji (nie wiem, czy poprawnie) przy opisie na wyśwetlaczu "download AB" - wydaje mi się, że proces nie dochodzi do końca - pasek postępu kończy się w połowie. Potem wysuwa się taca. Niby w takiej sytuacji należy wcisnąć przycisk "STANDBY/ON", ale się nie da. Jeżeli zaczekam, taca po pewnym czasie sama się wsuwa i nagrywarka wyłącza przy napisie DONE. Ale po włączeniu nic się nie dzieje. Wygląda jakby chciał wystartować (wzbudza się nagrywarka oraz dysk HDD), na wyświetlaczu jest napisane PHILIPS i to wszystko. Nic się więcej nie dzieje, a po pewnym czasie sama się wyłącza. Firmware w wersji 3.2 ściągnięty ze strony Philipsa.
    I jeszcze jedno pytanie.
    Jak (master/slave) powinny być ustawione HDD i DVDR?

Ponieważ minęło kilka dni i brak jakiejkolwiek podpowiedzi, kolejne spostrzeżenia.
    Nagrywarka sprawdzana w komputerze - wykrywana jest jako odtwarzacz DVD.
    W nagrywarce aby przeprowadzić proces aktualizacji napęd DVD musi być ustawiony jako master. Przy ustawieniu jako cable select też działa, lecz przy ustawieniu slave nie wysuwa się taca. Wygląda, że przy ustawieniu na cable select działa również jako master.
    Po przeprowadzeniu testu (włączenie zasilania przy wciśniętym przycisku PLAY) test przechodzi pomyślnie - wynik PASS.
    Przy próbie inicjalizacji dysku (włączenie zasilania przy wciśniętym przycisku HDD) wywoływany jest INIT HDD, wysuwa się taca i napis INSERT DISC. Co bym nie włożył, pojawia się napis BAD DVD. Wyczytałem, że w innych modelach nagrywarek Philipsa jest jakaś płyta do inicjalizacji dysku. Można też, podobno, skopiować sektor po sektorze pewien fragment dysku z oryginalnego na kopiowany (np. przez program "dd").
    Jeżeli to prawda, czy ktoś posiada taki plik iso, bądź płytę do inicjalizacji dysku?
    Czy wszystko co jest wyżej napisane to prawda?

Kolejne uwagi.
    Dysk twardy musi pracować jako Master.
    Aby zainicjować dysk należy mieć płytę DVD do inicjalizacji HDD. Posiada ktoś takową?
    Czy wie ktoś w jakim formacie (filesystemie) jest HDD?

Na podstawie strony Link próbowałem stworzyć dane na dysku, ale wygląda na to, że do mojego modelu ten sposób się nie sprawdza.
    Czy ma ktoś może nagrywarkę 725h w okolicach Łodzi i mógłby mi użyczyć dysk w celu sklonowania?
    A może ktoś posiada schemat cabla do połączenia z PC przez port COM?

0 3
  • #2 31 Mar 2010 02:50
    weryfany
    Poziom 24  

Ja mam taki model i wystarczyło przytrzymać guzik POWER na 10 sekund
    a nagrywarka zaczęła działać. Szukanie kanałów, ustawienie zegara, daty.
    I działa do tej pory :)

Wcześniej startował dysk i się wyłączał wraz z nagrywarką.

0
  • #3 04 Kwi 2010 17:56
    jayu
    Poziom 13  

cześć,

gdzieś na necie jest serwisówka do hdrw720 i tam jest opisane jak wygląda złącze do PC.
    Ja robiłem taki interfejs i wystarczyło podpiąć Tx z kompa do Rx nagrywarki i odwrotnie. Oczywiście masy też musiały być połączone. Schematu nie mam, ale te trzy kabelki wystarczą. Jest chyba jeszcze jeden kabelek, który po podłączeniu do masy powodował przejście do trybu serwisowego - w taki sam sposób jak dochodzi się do tego po włączeniu klawisza play podczas włączania wtyczki (nie jest zatem konieczny).
    Tryb serwisowy niewiele Ci da, jeżeli miałeś wynik testu "PASS", bo to z grubsza znaczy, że harware'owo wszystkie komponenty są w porządku.
    Jeżeli chodzi o kopię dysku - na ogół niepotrzebna jest kopia całego dysku, ale tylko jego regionów, jeżeli chodzi o dysk serwisowy - to jest coś takiego, ale nie sądzę, żeby ktoś Ci to wystawił na necie, bo to "waży" jak dvd - czyli około 4,2GB. Jak będziesz kiedy w Wawie, to daj znać :).
    Ja miałem problem z nagrywarką Sony HX717, która jest kopią DVDR5350H (Philipsa) i udało mi się ją wskrzesić po nadpisaniu jedynie początkowych sektorów dysku.

/jayu

0
  • #4 08 Kwi 2010 10:59
    januszjh
    Poziom 17  

Znajomemu samo się popsuło. Wyświetla się, że HDD full i nic nie można usunąć. A przy próbie odtworzenia jednego pliku się zawiesza. Aktualizacja firmware nic nie zmieniła.
    Dołączam się do prośby kolegi o płytkę DVD inincjalizacji dysku. Proponuję wrzucić na Rapidshare.
    Jeśli ktoś ma dysk serwisowy DVD do DVDR7300H, to mogę zapłacić za wysyłkę i nośnik. Względnie proszę o obraz sektorów do przekopiowania (tych potrzebnych, nie cały dysk), jeśli ten sposób wymaga minimalnej ilości danych.

0
  Szukaj w 5mln produktów