Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran śmierci spowodowany przez łatki dla Windows

g_maly 01 Gru 2009 10:05 3157 14
  • Czarny ekran śmierci spowodowany przez łatki dla Windows
    Łatki bezpieczeństwa dostarczone ostatnio przez Microsoft do swoich systemów spowodowały, że niektóre komputery stały się bezużyteczne. O zaistniałej sytuacji ostrzegł Prevx, dostawca oprogramowania. Okazało się, że na komputerach używających pewnych aplikacji zabezpieczających po aktualizacjach z 10 listopada komputer uruchamiał się wyświetlając czarny ekran nazwany „ czarnym ekranem śmierci”, na którym widoczne było tylko jedno okno eksploratora. Nie powodowało to całkowitej bezużyteczności komputera jednak nie było dostępu do menu Start oraz innych „dobrodziejstw” systemów Windows XP, Vista oraz 7.

Prevx dostarczył już poprawkę dla uszkodzonych komputerów i powiedział, że problem powstał przez zmiany w kontrolnej liście dostępu przeprowadzone przez Microsoft. Niektóre aplikacje nie mogły rozpoznać tych zmian i dlatego powstał konflikt z systemem operacyjnym.

Czarny ekran śmierci spowodowany przez łatki dla Windows

Gigant z Redmond zostanie ze szczegółami poinformowany o zaistniałej sytuacji, która niewątpliwie jest lekkim ciosem dla Microsoftu, którego nowy produkt Windows 7 znajduje się na rynku już ponad miesiąc. Duża ilość sprzedawanych zestawów komputerowych posiada zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające, które, w zależności od producenta, może powodować tego typu konflikt.

źródło:http://www.electronista.com/articles/09/11/30/windows.fix.conflicts.with.security.apps/

• #2 01 Gru 2009 12:26
    671797
    Usunięty  
  • #3 01 Gru 2009 13:04
    skaktus
    Poziom 37  

suse1 napisał:
    Heh , to jakoś mnie nie dziwi.
    Podobno najlepszy system , debeściak nad debeściaki....................
    Tak było , jest i będzie , potwierdza się tylko powszechnie znana opinia że tylko dzięki monopolistycznym , bardzo agresywnym i najczęściej przestępczym działaniom m$ jeszcze jest potentatem.
    Zobaczymy co jeszcze przyniesie czas :-O

Norma i totalna wpadka. Nowy system i już konflikty...ale ale, debeściarki koliberek od Linucha sieje podobne problemy. Podobnie ostatnio z wydaną jaką śmieszną łatką dystrybucję (nie pamiętam dokładnie jaką) dochodziło do tego samego - totalny wysyp kompa. Widać tylko tyle że oba systemu mają z tym problemy i żadnego to nie usprawiedliwia.

• #4 01 Gru 2009 13:45
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Czego się śmiejecie

spróbujcie ręcznie aktualizować dowolne dystro linuksa !!!! a szybko pożegnacie się z graficznym interfejsem i działającym systemem.

I nie porównujcie sytemu w którym nie da się nawet sterownika do karty graficznej zainstalować bez użycia konsoli (zresztą mało rzeczy się da zrobić bez niej) - a to tyczy tylko części użytkowników a nie jak w przypadku Linuksa 100% - czytajcie !!!

• #5 01 Gru 2009 14:24
    piotr_go
    Poziom 27  

"spróbujcie ręcznie aktualizować dowolne dystro linuksa !!!!"
    Eeeee? A po co? Skoro można (pół)automatycznie.

"nie da się nawet sterownika do karty graficznej zainstalować bez użycia konsoli"
    Jak najbardziej się da tylko po co się męczyć i nowemu tłumaczyć na pół strony textu co gdzie ma kliknąć jak można mu podać komendę i po sprawie.

• #6 01 Gru 2009 14:25
    Trebuh
    Poziom 18  

Tak narzekacie na linuxa a macie takie same problemy. Super system 7 jest jak najwyraźniej gotów przejść do wersji 8 już problemy.
    A po co ręcznie jak można automatycznie? i gadanie o instalacji mnie nie przekonuje, dla zwykłego użytkownika
    linux w zupełności wystarcza, skonfigurować odpowiednio i chodzi a nie kaleczy jak windows.
    Rzucacie się że linux to linux tamto a korzystacie z przeglądarki i office a i mówicie o złej konfiguracji? to śmieszne.

• #7 01 Gru 2009 14:54
    MasterMatan
    Poziom 21  

Problemy może użytkownicy Win i Lin mają takie same... Ale ci drudzy mają OS za darmo i legalnie ;P Pierwsi zapłacili za to samo co drudzy i to nie mało. Więc... Któż trochę się przejechał?

• #8 01 Gru 2009 14:54
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

@piotr_go

kolego ściągasz pliczek z ati lub s3 lub Nvidi - i radź sobie sam - oczywiście można pobrać z repo - ale najpierw musisz ust. połączenia - a jak !!!! jak twój linuks nie zna karty sieciowej/modemu/3g czy innego cuda w stylu neo - tam nie ma repo musisz ściągnąć paczuszkę (w innym systemie) albo źródełko i konsolka i init i zzzxxxzzzxxx i walczyć z zależnościami i w dodatku wszystko strasznie wolno bo niem też ster. grafiki i nawet myszka skacze (tak tak - linuks jest jedynym system w którym myszka skacze (przy braku sterownika graficznego)) i jak już jakimś cudem po 4 godzinach ustanowisz połączenie to módl się aby po restarcie system działał - żeby twoje cało nocne wojaże nie poszły na marne.

Pomyliłeś się - jestem wtajemniczone czarne sztuczki Linuksa który jest po ciemnej stronie mocy i pluje w twarz 30 leciu komputerów osobistych. Dlatego ma 1% rynku !!!!!

• #9 01 Gru 2009 14:56
    timo66
    Poziom 22  

Ale o czy wy tu znów pito.licie ? Mowa o "wadliwych" łatkach, a tu co po niektórzy znów się czują niedowartościowanie na wspaniałym win7, że wyskakują z aktualizacją distro alternatywy :?:
    To albo ja czegoś nie doczytałem , albo kolega zaczyna kolejny maraton nabijania postów .

• #10 01 Gru 2009 16:29
    kitor
    Poziom 34  

sokoleokoo2 napisał:
    @piotr_go

kolego ściągasz pliczek z ati lub s3 lub Nvidi - i radź sobie sam - oczywiście można pobrać z repo - ale najpierw musisz ust. połączenia - a jak !!!! jak twój linuks nie zna karty sieciowej/modemu/3g czy innego cuda w stylu neo - tam nie ma repo musisz ściągnąć paczuszkę (w innym systemie) albo źródełko i konsolka i init i zzzxxxzzzxxx i walczyć z zależnościami i w dodatku wszystko strasznie wolno bo niem też ster. grafiki i nawet myszka skacze (tak tak - linuks jest jedynym system w którym myszka skacze (przy braku sterownika graficznego)) i jak już jakimś cudem po 4 godzinach ustanowisz połączenie to módl się aby po restarcie system działał - żeby twoje cało nocne wojaże nie poszły na marne.

Pomyliłeś się - jestem wtajemniczone czarne sztuczki Linuksa który jest po ciemnej stronie mocy i pluje w twarz 30 leciu komputerów osobistych. Dlatego ma 1% rynku !!!!!

kolego ściągasz pliczek z ati lub s3 lub Nvidi - i radź sobie sam, oczywiście windows nie ma repo - ale żeby pobrać musisz ust. połączenia - a jak !!!! jak twój windows nie zna karty sieciowej/modemu/3g czy innego cuda w stylu neo - tam nie ma internetu, musisz ściągnąć instalkę (w innym systemie) i walczyć z zależnościami (.net i aktualizacje) i w dodatku wszystko strasznie wolno bo nie ma też ster. grafiki i nawet myszka skacze (tak, tak, windows jest systemem na którym również myszka skacze (przy braku sterownika)) i jak tam już cudem po paru godzinach ustanowisz połączenie to módl się aby po restarcie system działał - a nie skończył się BSODem od wadliwego sterownika.

:!:

• #11 01 Gru 2009 17:33
    skaktus
    Poziom 37  

Mam wrażenie ze jedyne wartosciowe systemy były jakieś 10 - 15 lat temu. Robione duzo lepiej niż obecnie. Bardziej stabilne i dające dużo więcej radości. Aktualnie Windows, Linux, Firefox,GG,Skype i wiele innych systemów/aplikacji rozczarowuje.

• #12 01 Gru 2009 17:37
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

skaktus napisał:
    Mam wrażenie ze jedyne wartosciowe systemy były jakieś 10 - 15 lat temu. Robione duzo lepiej niż obecnie. Bardziej stabilne i dające dużo więcej radości. Aktualnie Windows, Linux, Firefox,GG,Skype i wiele innych systemów/aplikacji rozczarowuje.

To używaj windowsa 95 i explorera 1 ;p

• #13 01 Gru 2009 18:22
    MasterMatan
    Poziom 21  

Ja zgodzę się z skaktus, popatrzeć na pierwsze WinAMPy a na te obecne, podobnie jest z GG czy NERO. Proste miłe i przydatne programiki przerodziły się w kombajny do niczego innego niż do tego czego wcześniej były tworzone. W98SE wspominam dobrze... może dla tego że to był mój pierwszy kontakt z kompem... XP wspominam źle, brakowało mi 98 dla tego też XP żuciem w pidu i siedzę na Lin. Nie chce mi się wydawać kasy na i tak nie działający dobrze system. Ostatnio kupiłem komputer do gier i pracy, kosztował mnie 450zł a to mniej niż oryginalna Vista czy XP.

• #14 02 Gru 2009 08:11
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Koledzy wszystkim to powtarzam - pamiętacie Worckbanch Amga 1 dyskietka i miał syntezator mowy - wszystko graficznie - nawet drukarka kolorowa Hp działała !!!

A tu teraz mamy systemy na DVD tysiące razy większe i tysiące razy więcej kłopotów z nimi !!!

- parodia !!!!

• #15 02 Gru 2009 14:12
    Sumka18
    Poziom 18  

sokoleokoo2 napisał:
    Koledzy wszystkim to powtarzam - pamiętacie Worckbanch Amga 1 dyskietka i miał syntezator mowy - wszystko graficznie - nawet drukarka kolorowa Hp działała !!!

A tu teraz mamy systemy na DVD tysiące razy większe i tysiące razy więcej kłopotów z nimi !!!

- parodia !!!!

Zasady rynkowe koledzy wszyscy się dziwicie czemuś co tak naprawdę sami kreujecie(popyt) i bierzecie w tym udział producenci oprogramowania tak samo jak wszyscy inni na całym świecie spełniają zapotrzebowanie klienta tzn szukają takich rzeczy które będą się lepiej sprzedawać. Wniosek narzekamy ze telefon to już nie telefon tylko uradzenie wielofunkcyjne i bardziej niż do dzwonienia służy do zabawy ale mimo wszystko chcemy mieć najnowsza taką "zabawkę" itd.. tak jest ze wszystkim, świetnym przykładem są "głupie" filmiki na YouTube zastanawiacie się po co ktoś je dodaje a dodaje je właśnie dlatego ze ktoś je ogląda chce je oglądać gdyby nie było chętnych szybko takie filmiki przestały by istnieć. Tak wiec również producenci oprogramowania zadają sobie pytanie jakie "bajery" dodać by ludzie chcieli kupować.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo