Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana dzwięku domofonu Urmet

dougboy 01 Gru 2009 12:23 5671 9
  • Poziom 9  
    witam wszystkich:D
    mam nastepujacy problem,mieszkam w bloku i dzwięk domofonu jest taki sam jak dzwięk dzwonka do drzwi, jest to troche denerwujace gdy ktos dzwoni to najpierw sprawdzam przez wizjer czy ktos stoi za drzwiami a dopiero potem odbieram domofon.w domofonie nie ma zadnego głosniczka wiec chyba domofon podłączony jest pod dzwięk dzwonka do drzwi (a moze na odwrót) kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze jakby ktoś mógł stwierdzic po zdjęciach jak to jest połączone.

zmiana dzwięku domofonu Urmet zmiana dzwięku domofonu Urmet zmiana dzwięku domofonu Urmet
  • Poziom 35  
    Witam, przyznam szczerze ze rozbawił mnie ten post... ale do rzeczy .
    Głośniczek jest w słuchawce domofonu.
    Zmień dzwonek przy drzwiach i po problemie
    Pozdr.
  • Poziom 9  
    ok tylko jak zmienic dzwięk dzwonka przy drzwiach.na pewno jeden biały kabelek od dzwonka jest podpiety pod CA domofonu czy jeszcze jakis jest od dzwonka tego nie wiem.czy mozna ewentualnie kupic jaki brzęczek lub cos podobnego i podłączyc pod ten biały kabelek?
  • Poziom 20  
    LOL, nie bardzo rozumie Kolegi sytuację, ale jeśli dzwonek jest podłączony pod zacisk wywołania unifonu (CA) to raczej nie jest to dzwonek do drzwi tylko coś w rodzaju dodatkowego wywołania.
    Są unifony z funkcją odrębnego i inaczej brzmiącego dzwonka do drzwi np Laskomex LM-8/4 ale do systemów cyfrowych.
    Sprawdź czy aby na pewno przycisk przy drzwiach do mieszkania prowadzi do tego " dzwonka" i czy go uruchamia bo to jakaś rzeźba by była.
  • Poziom 9  
    niestety tak jest. posprawdzałem troche i nawet gdy słuchawka domofonu jest podniesiona to dzwonek nie działa tak samo dzieje sie gdy odepne jeden z dwóch białych kabelków podłaczony do CA :cry:
  • Pomocny dla użytkowników
    Dziwna to sytuacja, ze dzwonek unifonu jest jednocześnie dzwonkiem do drzwi. Jeżeli jest tak rzeczywiście, to kup sobie niezależny dzwonek do drzwi i po sprawie. Pozostaje tylko kwestia osobnego kabelka przez ścianę, ale to chyba nie problem.
  • Poziom 9  
    i to chyba będzie najlepszy pomysł, dzwonek z domofonu odłącze i kupie bezprzewodowy tam przynajmnie jest kilka dzwonków do wyboru :D
    Nie tylko dzwonki bezprzewodowe mają kilka melodii do wyboru. Co prawda montaż jest o wiele prostszy. Najlepiej wykorzystać istniejący przycisk, a mini nadajnik schować w puszcze. Decyzja należy do ciebie. Ja bym zakupił zwykły (nie na baterie) i odpowiednio bym to wszystko połączył (tzn. niezależny obwód z ewentualnym wykorzystaniem kabelka od przycisku.
  • Poziom 9  
    a mógłbys polecic jakis dzwonek z mini nadajnikiem było by dobrze zeby jednak wykorzystac przycisk jak juz jest
    Niestety nie miałem nigdy z czymś takim do czynienia. Preferuję dzwonki przewodowe. Nie wymagają ciągłego kupowania bateryjek. Poza tym taki nadajniczek może ktoś po prostu ukraść, a zwykłego przycisku raczej nie.