Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik breloków/kart do upakowania w domofon - dla CA-64 SR

01 Gru 2009 15:49 4416 8
  • Poziom 16  
    Hej. Szukam rozwiązania - chcę "czytać" karty/breloki w panelu domofonowym, i aby czytnik był podłączony poprzez CA-64 SR do Integry. Zależy mi na nie instalowaniu niczego dodatkowego poza panelem domofonu, czyli np. głowica czytnika w panelu, reszta mogła by być już w budynku. Czy ktoś to przerabiał? Albo Może są jakieś domofony z wbudowaną kontrolą dostępu zbliżeniową na brelokach obsługiwanych przez Satela? Pozdr.
  • Poziom 16  
    yasiu.brzeg napisał:
    http://www.eura-tech.eu/

Montowałem jednorodzinny z tej firmy. O wielorodzinne zapytaj. Posiadają identyfikację brelokami.

Hm, a czy breloki są tożsame z Satelem? A może Satel obsłuży głowicę/czytnik tam zastosowany?
  • Poziom 29  
    Pewnie nie są. Ty będziesz to z Abaxem integrował czy masz kartę do manipulatora satela?
  • Poziom 16  
    yasiu.brzeg napisał:
    Pewnie nie są. Ty będziesz to z Abaxem integrował czy masz kartę do manipulatora satela?

Centrala - Integra, z modułami CA64-SR
    Chcę jedne drzwi - wewnętrzne zrobić na czytniku Satela CZ-EMM, dostęp z klucza albo kartą/brelokiem (elektrozaczep), opcja - otwieranie kodem z manipulatora, drugie drzwi to drzwi z zewnątrz, domofon, zwora elektromagnetyczna(brak klamek i zamków do elektrozaczepu), wewnątrz przycisk wyjścia, awaryjny PW(odcinanie zasilania zwory itp) no ale jakoś trzeba wejść. I tu - nie chcę montować nic poza domofonem, w którym ew mieściła by się jakaś głowica... albo samodzielna albo - najlepiej współpracująca z satelem. Jak się nie da to będą piloty... ale wolał bym tak, - goście domofonem dzwonią, swoi - wchodzą sami na brelok/kartę, rano oczywiście jeszcze otwarcie drzwi z klucza itp... No i nie chiał bym żeby do każdych drzwi był inny brelok/karta :)
  • Poziom 29  
    Jaka odległość jest od centrali do bramy? Do 30 metrów możesz spokojnie zamontować w bramie i poprowadzić przewód.

Wtedy możesz wybrać domofon z drugim osobnym panelem (na nazwiska) i pod nim zamontować czytnik.

A otwieranie domofonu kodem nie wchodzi w grę? Wiem, że to mniej wygodnie ale i tak nie trzeba nosić kluczy a na dzień dzisiejszy jest sporo takich ofert na rynku.
  • Poziom 16  
    Odległościowo bym się zmieścił, pomysł z dodatkowym panelem jest b. dobry, z tym, że musiał by być raczej jakiś plasticzany? Nie wiem, czy przez szczelinki na opisy czytnik coś odczyta. Ale myślę, ze po prostu testy mi to pokażą. Klawisze i kody raczej skomplikują codzienną obsługę, a jest to jeden "lokal" z dużym, mam nadzieję ruchem klienteli :)
  • Poziom 2  
    Mozesz zastosować samodzielny czytnik firmy roger, pracuja na tych samych kartach co satel.