Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP115c problem z instalacja

01 Gru 2009 16:39 12572 11
  • Poziom 13  
    Cześć posiadam drukarkę firmy Brother DCp115c jest taki problem że instalowałem już ją wiele razy i wszystko był ok a teraz podczas instalacji gdy pisze ze trzeba podłączyć drukarkę podłączam i nic nie wyszukuje jej komputer stał tak jakieś 30 min i w każdym wejściu USB próbowałem i nic sterowniki są oryginalne z drukarką bardzo proszę o pomoc.P.S Jeżeli umieściłem w złym miejscu ten post proszę o przeniesienie.
  • Poziom 20  
    Wyczyść sterowniki już zaintalowane przed kolejną próbą Jeżeli w programie instalacyjnym nie ma takiej opcji to przywróć komputer do stanu z dnia przed pierwszą próbą Sprawdź czy masz dobre sterowniki do USB i spróbój ponownie
  • Poziom 22  
    :arrow: Mithrandir159, ze swojej strony na samym początku sugeruje sprawdzić ta drukarkę na innym komputerze. Czy zostanie wykryta ,przy użyciu Twojego kabla usb. Dzieki temu wyeliminujesz winę po stronie drukarki.

Jesli okaże sie jednak ze ta drukarka zostanie wykryta . Przelacz ja spowrotem do swojego komputera i wklej nam obraz z menedżera urządzeń.

Aby otworzy menedżer urządzeń...
    1. Kliknij przycisk Start
    2. W menu Start kliknij polecenie Uruchom
    3. W oknie dialogowym Uruchom wpisz: devmgmt.msc
  • Poziom 13  
    tak drukarke wyszukuje na innym komputerze a to ten scren
    Drukarka Brother DCP115c problem z instalacja
  • Poziom 10  
    Odinstaluj sterowniki i oprogramowanie drukarki, zrestartuj komputer i zainstaluj ponownie oczywiście z odłączonym kablem USB. Podczas instalacji po wyświetleniu się komunikatu o podłączeniu urządzenia połącz kompa z drukarką kablem USB i zerknij na wyświetlacz na panelu czy nie trzeba zatwierdzić tego połączenia na panelu drukarki. Miałem taki przypadek podczas instalacji nowej Brother DCP-145C.
  • Poziom 22  
    Mam pytanie, czy jak podłączasz inne urządzenie pod te usb porty , wykrywa sprzęt (kamera, Ipod, telefon) ?

Sprawdź dziennik wydarzeń z komputera czy odnotował ostatnio jakiś problem(error) , jeśli tak to podaj ich tresc. (Nie podałeś o jakim systemie jest mowa ale zakładam ze to polecenie zadziała : kilknij na start-> uruchom-> wpisz eventvwr.msc ).

Kolejna rzecz to usuniecie całego oprogramowania od drukarki wraz z zainstalowanymi sterownikami. Następnie przeinstaluj wszystkie porty usb w menedżerze urządzeń:
    1.Menedżer urządzeń
    2. Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.
    3.Prawym przyciskiem myszki kliknij każde urządzenie w węźle Kontrolery Universal Serial Bus, kliknij polecenie Odinstaluj wszystkie pojedynczo
    4.Restartuj komputer, a następnie ponownie zainstalować sterowniki USB.

Teraz podłącz ponownie drukarkę. Aby mieć pewność ze nic nie blokuje instalacji sprzetu i sterowników możesz uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wtedy spróbuj ja zainstalować. Oczywiście za pomocą opcji dodaj drukarkę(kliknij na Translating...).
  • Poziom 13  
    raczej odinstaluje te sterowniku od usb a mam pytanie skad mam wziąć te sterowniki nowe
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mithrandir159 napisał:
    skad mam wziąć te sterowniki nowe

Oczywiście z serwera producenta.
  • Poziom 14  
    Może wydawać się to głupie, ale gdy mi nie chciało się zainstalować ta sama drukarka w ten sam sposób robiłem reinstall systemu.
  • Poziom 2  
    witam ,więc jeśli dojdziemy do momentu kiedy oprogramowanie nie może wykryć naszej drukarki to:
    - menadżer urządzeń
    - inne urządzenia
    - rozszerzamy (będzie tam nazwa naszej drukarki)
    - klikamy prawym przyciskiem myszy (aktualizuj)
    - zainstaluj automatycznie
    - i po kłopocie pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 2  
    kpbulek napisał:
    witam ,więc jeśli dojdziemy do momentu kiedy oprogramowanie nie może wykryć naszej drukarki to:
    - menadżer urządzeń
    - inne urządzenia
    - rozszerzamy (będzie tam nazwa naszej drukarki)
    - klikamy prawym przyciskiem myszy (aktualizuj)
    - zainstaluj automatycznie
    - i po kłopocie pozdrawiam wszystkich

Dzięki wielkie za tą poradę, okazała sie rzeczywiście najszybsza i najskteczniejsza :)