Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglośnienie do pokoju 15m2

01 Gru 2009 17:55 2463 10
  • Poziom 10  
    Czesc, chcialbym kupic do pokoju jakies naglosnienie. pokoj mam okolo 15m2, nie mam miejsca aby stawiac kolumn wiec pomyslalem aby wykorzystac glosniki samochodowe i wbudowac je w gornych rogach. Nie znam sie za bardzo na naglosnieniu, kupic chce jakis subwoofer wzmacniacz i 2 glosniki. Slucham ogolnie wszystko, ale chcialbym aby byl dobry bas. Ile mam kasy jakies 300zl. Co kupic? Po pierwsze nie znam sie za zbytnio, a po 2 naczytalem sie tyle ze nie wiem, co brac. Rozmawialem z kolega i on mi poradzil aby znalazl na allegro jakis subwoofer ze wzmacniaczem no i znalazlem http://www.allegro.pl/item823855006_subwoofer_blg_650_maly_sub_do_auta_wzmacniacz.html
    tylko nie wiem czy ten zestaw jest czegos wart. i teraz mam pytania jakie glosniki do tego kupic, jaka moc , czy wogole oplaca sie kupywac, moze cos innego, jak to bedzie gralo, odpuscic i kupic cos innego. prosze o pomoc i moze jakies inne propozycje do 300zl. zapewne byly juz takie tematu ale ja ich nie znalazlem
    [/code]
  • Poziom 14  
    Powiem tak. To co podałeś w aukcji to China. Na temat wzmacniacza w zestawie nic nie wiem, ale samo zasilanie do tego wzmacniacza Cię może trochę wynieść, ponieważ wzmacniacze samochodowe są przystosowane pod napięcie stałe 12v a w kontakcie masz zmienne 220v. Głośnik w tej "tubie" nie będzie miał nawet 20% mocy która jest podana.
    kupujesz sobie małe monitory ( z najtańszych dwudrożnych to nawet zg 15c Tonsila) i do tego jakiś subwoofer (czasami na forum wystawiają na sprzedaż Suby DIY które w większości grają lepiej od sklepowych). do zasilania tych monitorów możesz dokupić np. pw3015.
  • Poziom 10  
    Czyli polecasz mi kupno jakiegos starszego wmacniacza, do nich wogole mozna podpiac subwoofer. A czy jakies inne unitry moga byc, moze jakies propozycje z allegro
  • Poziom 14  
    Ten starszy wzmacniacz to by był jedynie do zasilania tych małych kolumienek, oddzielnie musiałbyś mieć wzmacniacz do subwoofera. Choć nie wiem czy nie lepiej jakiś zestaw 2.0 bez suba. 15 m2 nie orientuje się zbytnio popatrz na wymiary kolumn takich mniejszych jak zg30c115 koło 200 za sprawne i z droższych ok 300zł Altusy 75 altony 70. Sam mam te zg30c 115 i nie raz mnie słyszeli na placu choć miałem tylko uchylone okno :) do tego poczciwą Toscę i wszystko będzie Cacy :)

EDIT:

Ja mam kolumny zamocowane na półkach pod sufitem, jak coś to mogę Ci podesłać fote jak mam to zrobione.
  • Poziom 14  
    tomek 1283 napisał:

Jest to dobry wybór choć musiałbyś się zapytać sprzedającego kolumny czy głośniki niskotonowe mają impedancję 4 czy 8Ω, Ponieważ w/w amplituner może pracować z głośnikami o minimalnej impedancji 8Ω, jeśli podłączysz takie o impedancji 4Ω to przy głośniejszym graniu możesz łatwo ten amplituner spalić.

P.S. Mam i te kolumny i ten amplituner i Gra w tym układzie bardzo ładnie choć trzeba uważać na głośniki wysoko tonowe bo je też można łatwo spalić.

EDIT:

Proponuje te, po za tym bardzo dobry allegrowicz
    http://www.allegro.pl/item834101339_kolumny_unitra_tonsil_zg_30_glosniki_jak_nowe.html
  • Poziom 10  
    mam okazje kupic dwie kolumny za 50zl. sa w nich glosniki arn 668, gdm 10/60/4 i jeszcze jakis. czy nada sie do tych glosnikow ten amplituner co podalem wyzej.
  • Poziom 14  
    Powiem tak, jak są w dobrym stanie, są 8 ohmowe i ładnie grają (sprawdzić przed zakupem) to bierz, Tosca spokojnie da radę, bo przysłowiowego kopa ma :)
  • Poziom 10  
    a czy do tego amplitunera moge podlaczyc mp3, czy inne urzadzenie na mini jacka
  • Poziom 14  
    Tak, posiada on 2 gniazda, gramofonowe i magnetofonowe, podłączasz pod magnetofonowe za pomocą wtyczki DIN 5. Wygląd takiej wtyczki znajdziesz w google. :)
  • Poziom 10  
    a jak sprawa wyglada gdybym chcial podlaczyc wzmacniacz od suba