Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urz. wielofunkcyjne Samsung SCX-4200 - niewłaściwa kaseta

01 Gru 2009 19:57 2039 3
 • Poziom 24  
  Witam. Po wymianie na nową kasetę z tonerem (produkt nie Samsunga) urządzenie pracowało prawidłowo do czasu. Pewnego dnia zbuntowało się wyświetlając komunikat - "Niewłaściwa kaseta". Rozwiązaniem jest ponowna wymiana kasety na nową. Czy istnieje jednak inne rozwiązanie zachowujące obecną?.
 • Spec od drukarek
  Spróbuj założyć nowy bezpiecznik na kasetę.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Obawiam się, że wymiana na nową może nie rozwiązać problemu. Spotkałem sie juz kilka razy z podobnym komunikatem w samsungach, dellach i innych xeroxach i był to najczęściej problem z płytką, w urządzeniu, która jest wyposażona w styki kontaktujące sie z chipem toneru. Powstają na niej zimne luty i kaseta nie jest właściwie rozpoznawana. Przelutowanie płytki zwykle rozwiązuje problem. W tym celu urządzenie należy dość mocno rozebrać.
  pozdrawiam horse
 • Poziom 24  
  Spróbuję skorzystać z porad. Mam nadzieję, że to będzie skuteczne działanie.

  Urządzenie działa. Przyczyną okazał się nieprawidłowy zapis w EEPROM-ie, jakieś śmieci przez które rozpoznanie kasety było niemożliwe. Ponoć zdarzało się, że podczas kserowania urządzenie samoczynnie się wyłączało, szczegółów nie znam. Jeżeli wyłączenie następowało w momencie zapisu danych do EEPROM-a, to powstawały przekłamania. Wystarczyło wczytać nowy, prawidłowy wsad.