Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dużej sali restauracyjnej (450m2, 1500m3)

zhang_guolao 01 Gru 2009 20:14 2526 4
  • #1 01 Gru 2009 20:14
    zhang_guolao
    Poziom 9  

Witam,

Problem jak w tytule. Duza sala restauracyjno-pubowa. Potrzebuje to naglosnic i pytanie jak to zrobic? Na tym etapie realizacji jeszcze wszystko jest mozliwe tzn. glosniki podwieszane, glosniki sufitowe...
    Jak policzyc potrzebna moc? Macie jakies wskazania co do potrzebnej mocy per m2 lub raczej m3 zeby bylo cos slychac?
    Glownie muzyka ma grac w tle co nie zmienia faktu, iz najwiecej mocy bedzie potrzebne podczas imprez okolicznosciowych typu sluby + atrakcje w stylu mecz na duzym ekranie (rzutnik itd).
    Na pewno nie bedzie to dyskoteka...

Jakie proponujecie glosniki i ile? Jaki do tego dobrac wzmacniacz?
    Zrodla dzwieku to osobna sprawa i jesli bedzie tylko wejscie liniowe znaczy sie wszystko gra (doslownie i w przenosni).

Pozdrawiam,
    krzysiek

0 4
  • #2 01 Gru 2009 21:08
    adamjur1
    Poziom 39  

W podobnym metrażu użyłem :
    1. 8 kolumn 20VA dwudrożnych unitry ( nie pamiętam typu , musiały być grafitowe -wystrój obiektu) zamontowanych na ścianach na h=280cm
    2. Sub pasywny ( w suficie technicznym)
    3. Sterowałem to WS 504 plus przypadkowe CD. nie było potrzeby mówienia przez mikrofonm, ale i to można łatwo zrealizować.
    Pozdr.J.

0
  • #3 01 Gru 2009 21:36
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Gru 2009 21:51
    zhang_guolao
    Poziom 9  

Hej,

Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi. Dodatkowo do naglosnienia mam spore pomieszczenie sklepowe (~600m2). Tutaj przynajmniej bez kombinowania mozna uzyc glosnikow sufitowych. Maja stworzyc ladne tło muzyczne i tyle.. Nadal nie mam pojecia jaką mocą to napędzić i jak dużo głośników użyć zeby to gralo znośnie.. Wymiary pomieszczenia to okolo 21x28m2

Co do sali restauracyjnej to stoliki beda rozstawione dosc rowno. W przypadku wesel etc. stoliki beda wedrowaly pod sciany (ustawienie w ksztalcie U). Tam gdzie U mialo by kreskę gdyby było Ó :-)))) będzie orkiestra. Tyle wiem na ten moment. Póki co są tam gołe surowe mury... a kosztorys trzeba przygotować. Ehhhh... I w tym przypadku nadal pytanie o moc (konkretne modele wzmacniaczy, głośników...).

/Krzysiek

0
  • #5 01 Gru 2009 22:20
    398216
    Użytkownik usunął konto